Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Amerikában minden ház fölött...

Amerikában minden ház fölött lóg egy nemzeti lobogó. Náluk ez alap természetes sőt büszkeség. Ha én kirakok egy magyar zászlót miért kell lehurrogni?

Figyelt kérdés
HA felveszek egy kokárdát akkor szélsőjobb oldali vagyok és magyarkodok. Ha zászlóval a kezemben kimegyek egy megemlékezésre akkor szélsőjobb oldali vagyok magyarkodok. Máshol politikai oldaltól függetlenül a világ legtermészetesebb dolga büszkének lenni a nemzetiségre és büszkeséget jelent a nemzeti lobogót kirakni mindenhová. Nálunk ez egyenlő azzal hogy szélsőségek meg magyarkodás... Miért tartunk ott hogy ma már lelkiismeret furdalás sőt rossz szájíz mellett lehet csak büszkének lenni a magyarságra mert egyesek ebbe belemagyarázzák a szélsőséget?! Amerikában pl miért alap dolog a ház fölé zászlót tűzni nálunk pedig aki ezt teszi azzal miért mutogatnak újjal hogy "némá' hogy magyarkodik a kisk*csög"??
2009. nov. 23. 18:24
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
68%
Ez a szándékosan, szisztematikusan és direktmódon a média által MEGHASÍTOTT MAGYAR TUDAT.
2009. nov. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
72%

a liberalizmusnak köszöhető és a beteg nevelésből. angliában is volt ebből gond hogy megbírságolták az autóst mert szentgyörgy-keresztes matricája volt, ami "sérti" a bevándorlók érzékenységét. hát az tényleg k*va fontos.

bezzeg cccp-s póló meg che guevarás táska az menő.

2009. nov. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
70%
Ezt általában a nyugatmajmoló, internacionalista, rózsaszín ködben élő, humanista-liberális, "megmentjük a világot rossztól és megvédjük a fűszálakat, állatokat, négereket mert jó fejek a bőrük színe miatt", emreke mondják.
2009. nov. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
70%
mert az Amik büszkék az országukra. mi meg nem. hogy okkal, vagy ok nélkül nem, azt döntsd el, én nem nyilatkozom. :)
2009. nov. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
87%

„liberalizmusnak köszöhető és a beteg nevelésből”


Ez csak nálunk van így, nálunk hozta és az angoloknál a liberalizmus.


Toni Bleer és Gyurcsány is csak a nagytőke globalista pénzén tudtak hatalomra kerülni.

Bleer a 200 éves munkáspárt alapszabályát is módosítatta a cél érdekében.

Azt meg hogy Gyurex itt mit csinált talán nem kell említenem.


Csak az internacionális közegbe tud igazán érvényesülni a globalitás, és ebbe a lokális nemzeti nem fér bele.


Persze nem az Mszp sajátja GY, hanem az SZDSZ donorja, csak belenőtt mint a vadhús.


Jobbikos vagyok, de tudom hogy a liberalizmus teljesen más, itt az emberek használták nagyon rosszul.

Az új liberális felfogás, a neoliberalizált, globális formáció által megvásároltak.

2009. nov. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
49%

Nem tudom,hogy Amerrikában valóban lóg-e minden házon zászló,de nem nagyon hiszem.

Nekünk nem Amerikát kellene majmolni,hanem a magyar hagyományokat.Zászlót csak a középületekre és csak a nemzeti ünnepeken tettek.Kivétel volt a Kádár-rednszer,amikor kötelező volt a házakat felzászlózni.

Nem ezzel kellene a magyarságunkat bizonyítani,mert ez csak külsőség.

2009. nov. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
86%

Eddig csak Ausztrália miniszterének volt elég töke hozzá, hogy kimondja, ha valaki tagja akar lenni egy nemzetnek, akkor alkalmazkodjon. Mi mit csinálunk? Nyaljuk a sárgák s3ggét, még a saját kultúránkat döntjük romba.


Ahhoz képes, hogy az amcsik csak egyszerű bevándorlók mindenhonnan a világból (tehát olyan, hogy amerikai nemzet, elméletileg nem létezik), egy egybekovácsolódott nemzet. Nyilván, vannak ellentétek, hogy utálják a mexikóiakat, vagy mittudomén, de aki ki akarja tenni, hogy Amerikai vagyok, az kiteszi, aki nem, az nem. És egyik sem nézi le ezért a másikat. De nem csak a mi nemzetünk ilyen 3lcseszett, van még sok másik is.

Mindettől függetlenül, oda tartozol, ahova tartozni akarsz. Ez igaz a nemzetiségre, a vallásodra. Én sohasem fogom letagadni, hogy honnan származom.

2009. nov. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
95%

Más a történelmük, ezért máshogy szocializálódtak, náluk nincsenek olyan máig ki nem beszélt sebek és traumák, mint nálunk.

És főleg náluk a nemzeti identitást és jelképeket nem sajátították ki soha úgy politikai célokra, mint nálunk. Ott ha kirakod az amerikai zászlót, az azt jelenti, hogy te amerikai vagy, se többet, se kevesebbet, nincsenek hozzácsapódott tartalmak (hogy pl.de a szomszéd már nem az).

Elég nehéz úgy egységes nemzeti jelképeknek használni, ha közben pont, hogy a megosztottság kimutatására használják egyesek.


Pl. a kokárda erre nagyon jó példa. Alapból nem volt szokás márciuson kívül viselni, de nem nagyon szóltak volna meg érte korábban akkor se, ha máskor viseled. Csak aztán a Fidesz elkezdte a saját céljaira használni, kisajátítani, hogy a jobboldaliságot, Fidesz-szimpátiát jelölje, és innentől kezdve már elvesztette a nemzeti egységet szimbolizáló jellegét, hiszen egy politikai nézet jelképe lett, automatikusan kiszorítva és ellenérzést kiváltva ezzel a mást valló embereket.

És innentől kezdve már lőttek is az egyik nemzeti jelképünknek és megint egy kicsit sikerült eltávolítani egymástól az embereket.


A magyarságtudattal dettó ugyanaz a helyzet. Amióta nem az megy, hogy mi itt mind magyarok vagyunk (max akivel nem értek egyet, az egy barom, de ATTÓL MÉG MAGYAR barom), hanem hogy ki mindenki nem is igazi magyar, sőt hazaáruló, azóta sajnos ma már a feltöltődött


Ez tényleg nagyon szomorú. És ezért nem kéne a sok kretén f*sznak szórakoznia a nemzeti jelképeinkkel és saját hüle politikai céljaikra és eszméikre kisajátítani, meg nem-igazi-magyarozni és hazaárulózni mindenkit, aki nekik nem tetszik, mert ezzel pont ők rombolják kegyetlen módon a nemzetet.


A történelmünk miatt különösképpen is érzékenyek vagyunk erre. De ha megnézed, ma már a nemzeti ünnepeink is arról szólnak, hogy egyes pártok hazaárulózzák meg mocskos zsidózzák a másikat, már ekkor is az egymás ellen uszítás megy, pedig az ilyen napoknak végképp arról kéne szólnia, hogy egy nemzet vagyunk. Nagyon abba az irányba tartunk, hogy lassan sajna már nem. Köszönet érte.


Röviden összefoglalva: nem vigyáztunk az értékeinkre, hát ez a következménye

2009. nov. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
42%

Én soha életemben nem szóltam le senkit, aki kirakta a magyar zászlót, vagy a kokárdát, esetleg kárpátiát hallgatott. Sőt, még soha életemben nem láttam senkit, aki emiatt megszólt volna valakit, pedig elég sokat vagyok emberek között.


Az viszont egyáltalán nem igaz, hogy Amerikában minden ház fölött lóg a nemzeti lobogó. Ez csak az amerikai valóságot kritizáló, annak görbe tükröt mutató, vagy a tényeg vad-amerikai filmekre igaz, a valóságra semmiképp.


A másik az, hogy én magyar vagyok, magyarnak érzem magam, pedig nincs se kokárdám, se zászló a házamon. Talán a kokárdásoknak és a zászlósoknak ugyanúgy nem kéne lenézniük azt, aki nem hirdeti folyton fennen, hogy ő aztán mekkora gigamagyar. Mert én ezt jóval többször tapasztalom.


És nehogy már a magyarságot kokárdába meg zászlóba mérjük...

2009. nov. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
57%

helyre raknék egy-két dolgot.


1.

senki nem hurrog le, ha kirakod a nemzeti zászlót


2.

amerikában sincs kint minden házon.


tehát rakd ki, ha kedved látja, de kérlek mellőzd ezt a szöveget, hogy amerikában "MINDEN házon ki van rakva", mert ez nem igaz. az sem igaz, hogy MO-on nem rakhatod ki. így sajnos nem vagy hiteles.

2009. nov. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!