Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Megérné ebbe fektetni?

Megérné ebbe fektetni?

Figyelt kérdés
Nemrég olvastam a Jobbik felvetését, miszerint vízi erőműveket építtetnének a Dunán. Kicsit továbbgondoltam a dolgot, arra jutottam, hogy ez kicsit necces lenne itt a Duna jellemzői miatt, viszont mondjuk más megújuló energiaforrásba megérhetné fektetni. Első ötletem a geotermális erőmű volt. Magyarország kiemelkedő készletekkel rendelkezik ilyen téren. De ami ennél is jobban foglalkoztat, az a napenergia. Ez jelenleg a legtöbb család számára megfizethetetlen. Az én ötletem az lenne, hogy állami napelemgyárakat (fene tudja mi a szakszerű megnevezése) létesítenénk. Hogy jelenleg miből azt nem tudom, de mondjuk azt a magánnyugdíjpénztári 3 ezer milliárdot bele lehetett volna fektetni. Ez munkahelyeket jelentene, mind az alacsonyabb végzettségű emberek számára, mind a magasabb végzettségűek számára (pl mérnökök). Ezzel valamilyen szinten olcsóbban lehetne forgalmazni ezeket a napelemeket, és végső esetben, ha a hazai piac nem válna be, exportálni is lehet. Vélemények?
2013. dec. 11. 17:36
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A Németek ebbe buktak bele. AZ olcsó Kínai napelemekkel nemtudtak árban versenyezni, fel is hagytak a tömeg gyártással.
2013. dec. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A gyártásba talán nem is éri meg beszállni (egyelőre), de a felhasználásba talán már igen (ha elég olcsók a kínai napelemek). De szerintem leginkább nem a napelemek, hanem a naphőerőművek a nyerő konstrukciók, különösen ha geotermális energiával illetve olajfűtéssel kombinálják. (Ebben az esetben a vízgőznél jobb anyagokat is lehet alkalmazni az erőmű meghajtására, ami magasabb hőfokon párolognak/szublimálnak, és biztonsági szempontból - hogy ne kössön bele éjszaka a csövekbe - geotermális és olajfűtéssel is melegen lehet tartani)
2013. dec. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A jelenlegi helyzet azt mutatja, hogy nem éri meg.

Ilyenekre egy bank sem ad hitelt, mivel a beruházás a soha meg nem térülő kategória lenne.


Európában napelemeket nem éri meg gyártani, mivel ahogy előttem is írták, ez Kínában sokkal olcsóbb. Ami jó befektetés, az a naperőmű telepítése, mivel a támogatásoknak köszönhetően garantáltan, emelt áron átveszik az áramot, a piaci ár ötszöröséért (nyugaton, nem Magyarországon, nálunk csak kétszeres, így itt nem éri meg).


A geotermikus energia villamos energia termelésre nem igazán alkalmas. Fűtésre használják. Jelenleg azért nem éri meg, mert a kút fúrása (visszasajtoló kút is kell), nagyon drága, milliárdos beruházás, de nagy a kockázat (lehet nem jön a víz, vagy nem olyan, nem annyi).


Az ilyen beruházásokat stratégiai szemmel kell nézni. Mert lehet ugyan, hogy anyagilag nem éri meg, de például egy vízlépcső komplex nemzetgazdasági hatása (hajózás, öntözés, vízgazdálkodás, energetika) már lehet, hogy inkább pozitív.

De Magyarországon nem szabad vízerőművet építeni politikai okok miatt.


Az atomerőmű bővítése is inkább politikai kérdés, nem a közgazdászok, bankok, befektetők fognak dönteni róla, hanem a politikusok.

2013. dec. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!