Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért törölték el az adójóváír...

Miért törölték el az adójóváírást, és ez miatt rosszabbul jártak a kiskeresetűek? Kompenzálta őket az állam?

Figyelt kérdés

Hallottam már, és mai is olvastam itt a gyakorin, pont erről a témáról volt egy kérdés, hogy mi van az adójóváírással, ugye eltörölték. Egyik ismerősöm azt állítja, hogy rosszabbul járt körülbelül 10.000. ft-al, mert már nincs adójóváírás, de a kormány meg azt állította, hogy ezeket az embereket kompenzálja és senki sem fog rosszabbul járni. Kiszámoltam, és mintha tényleg kevesebb pénzt kapnának az emberek, vagy csak a kalkulátor nem mutatja ki, de gondolom kimutatja. Szóval mi a helyzet e téren?


1: Kompenzálta e őket az állam?


2: És miért törölték el?



2013. dec. 17. 21:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
4%

NEm tudom miért törölték el.


Igen kompenzálta, én is kb 14 000 Ft-ot kapok ezért pluszban.

2013. dec. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én is kapok, habár állami szektorban dolgozom. Nem tudom ezt a pénz miként utalgatják jobbra-balra, de egy vállalkozónál vagy cégnél lehet nem kapja meg az ember.
2013. dec. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A vasútnál nem kompenzáltak semmit, de a kereskedelemben sem.

Azért kellett eltörölni,(és a többi adót bevezetni), hogy fedezzék azt az adóhiányt, ami az egykulcsos adó miatt kiesik.

2013. dec. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én diákként dolgoztam, de már tavaly sem kaptuk meg a jóváírást.
2013. dec. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
38%
Nem az állam dolga kompenzálni! A cég, ahol dolgozol, ott reklamálj, ha nem kaptál! Kötelező volt a kompenzáció, ha egy cég nem adott, akkor az nem az állam hibája, ne náluk reklamálj, hanem a cégnél.
2013. dec. 17. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Miért kompenzálta volna őket?


Akinek kevés van, az annyit is ér. A kiskeresetűek nem érdemelnek jobbat ennél a bánásmódnál. Ők csak szánalmas szegények, akik nem tudtak eleget túrni-kaparni.


Kérdezd csak Gázár Jancsi nagyherceget. Ezt ő is megmondaná.

2013. dec. 17. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
21%

"Nem az állam dolga kompenzálni! A cég, ahol dolgozol, ott reklamálj, ha nem kaptál! Kötelező volt a kompenzáció, ha egy cég nem adott, akkor az nem az állam hibája, ne náluk reklamálj, hanem a cégnél."


És talán nem az állam dolga felügyelni, hogy mindenki betartsa a szabályokat?

2013. dec. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Aki minimálbéren volt és van (kb. CSAK a fél ország :), az az adójóváírás létezésekor a bruttó 78ezer fizetéséből kapott nettó 60.600 pénzt kézhez, az adójóváírás eltörlésekor a bruttó 93ezer fizetéséből kapott kézhez nettó 60.900 pénzt, tehát keményen kerek 300 forint kompenzációt kaptak.
2013. dec. 17. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Csak kérdeztem, és köszönöm a válaszokat.



Az állam kompenzálta akkor őket, vagy a cégeknek kellett, értem. De ez meddig tart? Vagy csak egy ideig volt ez a kompenzáció, vagy lesz 2014-re, 15-re is? Ha nem akkor rosszabbul jártak, ha igen akkor nem!?

2013. dec. 17. 23:45
 10/11 anonim ***** válasza:

Hát döntsd el magad kérdező, hogy rosszabbul jártak-e.

Számolj az inflációval is. Az árak gyorsan szöknek felfelé.

2013. dec. 18. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!