Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hisz-e valaki abban, hogy a...

Hisz-e valaki abban, hogy a soron következő választások után hatalomra kerülő párt (ok) érdemi, előrelépő változást hoznak hazánk életében?

Figyelt kérdés
63 éves vagyok. Volt már Rákosim, Kádárom, Antallom, nem sorolom fel mindet. Éltem kemény-és lágy diktatúrában, megértem az oroszok kivonulását és a rendszerváltást. Katona koromban rettenetesen utáltuk a NATO-t. Később beléptünk ugyanide. És mindig megmagyarázták a mindenkori politikusok, hogy nekünk ( a magyar népnek) az éppen esedékes dolog a jó! Érthető hát, hogy a politika minden irányvonalát kellő távolságból szemlélem, megvalósítóit, a politikusokat pedig harag-és részlehajlás nélkül egyformán utálom. A jelenlegi parlamenti pártok közül mindegyik volt már kormányon és ellenzékben is. Ismerjük az eredményt. Új párt tehet, tesz valamit? Ugyan kérem, a rendszerváltáskor minden párt új volt! Abban mindenki egyetért, hogy bajok vannak. Ahogy abban is, hogy ezért a többi a felelős, tehát a bajokat csak ő tudja orvosolni. Összefogás tehát szóba se jöhet, legfeljebb a hatalom megszerzése érdekében kikényszerült koalíció. ( Antall- KDMP. Orbán-Torgyán. SZDSZ-MSZP.)Ha most a sok kiábrándult hinni fog a friss harmadik ígérgetőnek, és bejutnak a parlamentbe, tényleg jobb lesz egyből minden? (Ja igen: Nem, nem vagyok izraelita. Roma, meg meleg se. Sose voltam párttag. Dolgozó emberként kerestem a kenyerem. És szeretem a hazámat. Csak egy bajom van: mielőtt elhiszek valamit, gondolkozni szoktam.)
2009. nov. 26. 08:03
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
82%

Én hiszek abban, hogy ettől a mostanitól csak jobb jöhet. Szerintem mindenképpen kell a parlamantbe olyan párt, aki nyíltan és őszintén kimondja azt, ami az embereket bántja. Ők nem tehetnek arról, hogy éppen az bántja legjobban az embereket, ami. Annak is örülök, hogy előreláthatólag nem ők lesznek a kormánypárt.

Az meg természetes, hogy az éppen kormányzó párt szerint ők a legjobbak. Csak sajnos mindig "már csak 2 év és eljön a Kánaán" van. Fele annyi sem vagyok, mint te (ön), de amióta eszemet tudom ez a szöveg megy.

2009. nov. 26. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

A politika olyan, mint a Jenga nevű játék. El lehet érni tartós sikereket, de mindig van olyan játékos, aki kihúzza a tartóelemet a torony aljáról és összeomlik az egész. Ekkor kezdődik minden elölről. A probléma az, hogy a játékosok mindig ugyanazok, és sokszor áll érdekükben, hogy a torony összedőljön, így saját maguk húzzák ki a tartóelemet. Az elemek pedig az ország és az átlagpolgárok, akik csak tűrik, hogy rakosgassák őket ide-oda.

Ám ha az elemek összefognának, akkor megakadályozhatnák, hogy már az alapoknál lerombolják azt, amit valaki felépített. Utópia.

2009. nov. 26. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Soha nem is fog, mert mindegyik arra hajt hogy megtömje a zsebét aztán "sértett méltósággal" levonuljon a színpadról. (Sajnos már inkább színház az, ami itthon megy). Ja. 23 éves vagyok
2009. nov. 26. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
70%

"hogy ettől a mostanitól csak jobb jöhet."


Hááát... ha a Fidesz jön, akkor ez egy cseppet se biztos.

Amikor ők voltak kormányon mivel volt másabb a helyzet??


Átvették az összes disznóságot az előző kormánytól, plusz hozzátették a sajátjaikat. Programjukból sok minden kudarcot vallott, de nem is próbálták helyrehozni, hanem arcátlan vigyorral egyszerűen csak rákenték az előző kormányra.

Nem véletlen, hogy 2000-ben már k...ra elege volt belőlük az országnak.


A Fidesz báránybőrbe bújt farkas.


Nem haszontalan hallgatni Hofi Géza, Éles István felvételeit, különösen a 1998-2002 közötti időszakból, valamint olvasni Megyesi Gusztáv írásokat is.

2009. nov. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

A magyar politikusoktól nem várható semmi jó.


A nyári nagy végkielégítések is tanulságos példa volt arra, hogy a politikusok pártállástól függetlenül és a legjelentéktelenebb táskahordótól köztársasági elnökig bezárólag teljes egyetértésben bármekkora disznóságra képesek.

(Mint ahogy ezt az országgyűlési képviselők költségtérítési ügye júniusban végleg bebizonyította.)


Ugyanis akiktől elvárható lett volna, hogy szóvá tegyék, azok hasonló kaliberű disznóságban vannak benne - azért vehettek fel ekkora összeget.

Nem szólt tehát se a Fidesz, se a másik, se a harmadik, mert pontosan tudják, hogy akkor őróluk rántanak le egy-két leplet.


Előrelépő változás csak a politikusoknak lesz: átrendeződés a húsosfazék körül.

2009. nov. 26. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Szerintem is mindent elmond az a nagy egyetértés, ami a képviselői juttatásokkal kapcsolatban volt. Gyorsan megszavazták az adót, most pedig az adónál nagyobb összegű emelést. És ebben igen nagyszerűen egyet tudnak érteni. Hányingert kap az ember tőlük.

52/nő

2009. nov. 26. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező hogyan gondolod azt,hogy egy ember vagy egy kormány bárkinek az életét mis jobbá tehetné?Az hogy egy ország milyen az a 10 millió állampolgáron múlik,csak mindig könnyebb mutogatni valakire hogy Ő a hibás.
2009. nov. 26. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező hogyan gondolod azt,hogy egy ember vagy egy kormány bárkinek az életét mis jobbá tehetné?Az hogy egy ország milyen az a 10 millió állampolgáron múlik,csak mindig könnyebb mutogatni valakire hogy Ő a hibás.


Ne haragudj de ekkora hülyeséget ritkán hallok!

Egy ország gazdasága, hasonlóan működik mint egy cégé, persze sok más szempont is megjelenik.

De nem várhatsz csodát a dolgozóktól, ha a technológia, a szervezés, a beszerzés, a termelési koordináció, az értékesítés, a logisztika, nem megfelelő. Dolgozhatsz annyit hogy a beled kilóg, akkor sem fog működni.

Te valami régi vágású ember lehetsz akinek fogalma nincs hogy a vezetésen dől el szinte minden.

Ha nem megfelelő a struktúrája egy cégnek vagy egy országnak, nem a megfelelő feltételeket, adottságokat használják nem megfelelő módon azon nem lehet segíteni, csak árszervezéssel.

Ha egy dolgozó nem jól dolgozik, azt meg egy perc alatt megoldja a HR es.

2009. nov. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Én nem várok óriási változásokat (így nem fogok csalódni legalább), apróbbakra számítok inkább, hogy kinek lesz jó, az más kérdés. De lehet, hogy a következő 4 évet én nem is Magyarországon fogom tölteni, mert ha minden jól megy, külföldre megyek dolgozni, szóval nem sokat fogok tapasztalni abból az időszakból.
2009. nov. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

"Kedves kérdező hogyan gondolod azt,hogy egy ember vagy egy kormány bárkinek az életét mis jobbá tehetné?Az hogy egy ország milyen az a 10 millió állampolgáron múlik,csak mindig könnyebb mutogatni valakire hogy Ő a hibás."

Kedves válaszoló!

Onnan, hogy hazánkban-sok más országhoz hasonlóan-közvetett demokrácia van. Tehát: szimpátia, elkötelezettség, vagy egyéb szempontok alapján megválasztod azokat az embereket, akik elvárásod szerint legjobban képviselik majd az érdekeidet. Ezekből összeáll a parlament, az kiállítja a kormányt...Innentől kezdve négy évig semmi beleszólásod nincs a dolgokba. Visszahívni nem lehet a képviselőket. Tüntethetsz, demonstrálhatsz, az eredmény ismeretes. Mit változtattak meg eddig a tüntetések hatására? Sorolj fel hármat! Maradt az, hogy legközelebb másra szavazol! Jogos tehát az az elgondolás, hogy az ország jó irányba való kormányzása nem a tízmillió emberen múlik, hiszen még jó is, hogy ennyien nem szólhatnak bele a kormány dolgába! Akkor lenne csak igazi káosz! De ha a felelősség a kormányon van, akkor jogos annak megítélése is! A tízmillió ember külön-külön rengeteget tehet önmagáért, a környezetéért, az emberek között kialakult érintkezési formákért...Ezt kár lenne lebecsülni, sőt fejleszteni kellene. De: a bel-és külpolitikai kereteket, gazdasági szabályzókat mégiscsak a mindenkori kormánynak kell és lehet alakítani! De köszönöm az észrevételt, mely szerint azért az emberek is többet tehetnének önmagukért. (Igaz, ez nem volt így leírva, de szerintem kiolvasható volt.)

2009. nov. 26. 10:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!