Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Szomszédok baloldali sorozat...

A Szomszédok baloldali sorozat volt?

Figyelt kérdés

1987-ben indult, 99-ig ment, a szereplők, dialógusok, a környezet alapján úgy érezni elsősorban nekik szánták a sorozatot.


Én még gyerek voltam abban az időben.

Nektek mi a véleményetek róla? Néztétek-e, szerettétek-e?



2013. dec. 24. 00:17
 1/10 anonim ***** válasza:
35%
Hát ja, ilyen proli szinten állt az egész.
2013. dec. 24. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
baloldali sorozat - na, ezt sem hallottam még eddig
2013. dec. 24. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem is tudom. Anno a maga módján szerettem, bár az első néhány évet csak ismétlésként láttam, mert túl kicsi voltam '87-ben. Már egyetemista voltam, amikor az M2-ön délelőttönként ismételték. Haverokkal szerettük nézni, jól szórakoztunk rajta. Volt, hogy arra ébredtem, hogy a haverom hívott, hogy kapcsoljam be gyorsan a tévét, mert éppen megy a Szomszédok és Ábel Anitának szőrös a hónalja.

Az egyik szobatársammal nagyon hamar végeztünk a vizsgákkal az egyik félévben (egy hónappal a vége előtt már január első napjaiban) és mivel kint hideg volt (őszi félév volt), egész nap az MTV online-on néztük sört vedelve. Volt, hogy egy nap 10-15 részt is lenyomtunk. Nem mondom kicsit zombik lettünk, de akkor jó ötletnek tűnt :)

2013. dec. 24. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
24%
A szomszédok egy gyépés sorozat volt.
2013. dec. 24. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem egyszerűen egy kommersz magyar fos mint most a barátok közt.
2013. dec. 24. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
32%
igen, egy kommunista sorozat volt!
2013. dec. 24. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
A családom nőtagjai nézték. Én a zenéjét elneveztem " Az unalom himnuszának ". Mikor meghallottam fölkaptam egy könyvet, és menekültem a konyhába.
2013. dec. 24. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
22%
Kádárikuszoknak való nyavajgás volt az egész :)
2013. dec. 24. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Én még az első részekre is emlékszem. Néztük, már azon egyszerű oknál fogva is, hogy mikor kezdték még csak egy TV volt, na jó, másfél. Nem volt választék, egy műsor volt, néztük ami ott ment. Később meg már megszoktuk, a maguk módján családtaggá váltak a szereplők.

A dialógusok mesterkéltek voltak, kicsit propaganda szerű is. Arra gondolok, hogy a hősök mindig, mindent becsületesen, a törvény betűje szerint intéztek, Taki bácsi nem számlázott volna túl a taxiban, Lenke néni egy doboz fogvájót sem adott volna el számla nélkül. Nagy okosságok, bölcsességek hangzottak el, közben meg a mezei nézőnek a segge ki volt a '90 - es évek elején.

Olyan volt amilyen, de egy korrajz abból az időből, később visszanézve még érdekesebb lesz.

2013. dec. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én nem bírtam nézni (fiatal felnőtt voltam akkor), de anyukám szerette. Elég gagyi volt és demagóg, a szereplők nagy része úgy beszélt, mintha akkor olvasná valahonnan, a kamerabeállítások egysíkúak voltak. De hogy baloldali lett volna? Akkor még nem volt ilyen, hogy én baloldali vagyok, te meg jobb, legalábbis az én ismeretségi körömben.
2013. dec. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!