Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » GAME OVER? Nincs jövője...

Kürasszír kérdése:

GAME OVER? Nincs jövője Magyarországnak?

Figyelt kérdés

Hazánk demográfiai helyzete egyszerűen katasztrofális.


Ahhoz hogy az ország és a társadalom hosszú távon működőképes, életképes, versenyképes, egyszóval sikeres lehessen, fennmaradhasson a nyugdíjrendszer, az ingyenes közoktatás és egészségügy, legalább évi 150 ezer gyereknek kellene születnie a demográfusok szerint.


Ez a 150 ezer nem az ideális, hanem a minimálisan szükséges gyereklétszám.


E helyett ma 88 ezernél tartunk, s a születések száma amúgy is évről évre trendszerűen csökken.


Minden új generáció kb. 40 %-kal kisebb a szülei generációjánál. Tetézve a közoktatás egyre romló színvonalával.


Tehát egy 1 milliós magyar generáció csak 600 000 gyereket vállal, s nagyjából 360 - 370 000 unokája lesz, s ezeknek az unokáknak kéne megtermelni szülei és nagyszülei nyugdíját. ez egész egyszerűen közgazdasági képtelenség, ebből csak csőd lehet.


Három lehetősége van a magyar társadalomnak:


1.) Nem tenni semmit, csak várni az összeomlást.


2.) Natalista, gyermekvállalást ösztönző társadalompolitikát bevezetni, s minden áron a népszaporulat növelésére koncentrálni az anyagi erőforrásokat, megpróbálva meggyőzni a nemzetet a születésszám növelésének szükségességéről.


3.) Bevándorlás, azaz ázsiai és afrikai éhségmenekültek tömegével feltölteni a lakosságunk számát. Ez viszont 70-80 éven belül az ország magyar jellegének elvesztéséhez vezetne.


Mit gondoltok erről?



2013. dec. 24. 23:43
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
79%

Kihagytál valamit.

A cigány etnikai kisebbség száma rohamosan növekszik.

Emiatt is elvesztheti Magyarország a magyar illetve európai jellegét.

2013. dec. 24. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
29%
Ez egy fasság. Nem kell új munkaerő, ezért van ekkora munkanélküliség.
2013. dec. 24. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 aspikami ***** válasza:
42%
Ebben az országban én már nem látok lehetőséget. Ezért is megyek majd ki külföldre, amint megtehetem. Nevezzetek "hazaáruló"-nak, vagy aminek akartok, de én inkább hagyom itt a HAZÁMAT minthogy nyomorogjak, de itthon legyek.
2013. dec. 24. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
58%
Nyomorogjál? Mit szólsz ahhoz, hogy Magyarországon van áram, fűtés és iható a csapvíz? A világ nagyrészén ez nem magától értetődő, elég átmenni a szomszédba, Romániába...
2013. dec. 24. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
38%

Szep kis karacsony esti gondolatok jarnak a fejetekben nektek is :)

Kellemes unnepeket a messzi tavolbol mindenkinek !

2013. dec. 24. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 aspikami ***** válasza:
41%
Bocsáss meg a szóhasználatért. Nem szószerint értettem,de azért nem kell leharapni a fejem :)Úgy értem, hogy ha élhetek jobban is, akkor miért ne éljek a lehetőséggel?
2013. dec. 25. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
100%

Hát, én sem tudom, hogy mit kéne tenni. Lehet ugyan, hogy nagy nehezen fel lehetne valahogy tornászni ezt a 88 ezret 100-ra, de ezek szerint még ez sem lenne elég, sőt messze nem. Meg az sem biztos, hogy tartósan fenn lehetne tartani még ezt a 100 ezres szintet is.

Azt, hogy "várni az összeomlást", túl sötéten hangzik, de sajnos én is ettől tartok. Bár ez nyilván nem vigasztal senkit, de ha jobban belegondolunk, szerintem ennek a civilizációnak sem lehet túl nagy jövőt jósolni. De ez már más téma.

2013. dec. 25. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
0%
sose vót' jövője
2013. dec. 25. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
72%

Meglehetne csinálni.

De ehhez meg kellene szüntetni a demokráciát, vagy korlátozni, visszább venni.


A gazdasági növekedés, létbiztonság elengedhetetlen a gyermekvállaláshoz.

Több munkával kapcsolatos törvényt is át kellene írni, ami nem biztos, hogy tetszene a munkáltatónak.

Majd, kell valamiféle egyéb motiváció.


A médiát , oktatást is kézi vezérelni kell, ehhez.


Ezek miatt a dolgok miatt egy liberális demokráciában nem fog menni.


Ez lesz a vége ennek a világrendnek....

Nem véletlenül buktak meg az ókorban a demokráciák.

2013. dec. 25. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
0%

Milyen kommentarok ezek, hozzaszolok ?

Az ember fejbe akarja magat miutan elovasta oket.

Csoda hogy nem a nagy optimizmusunkrol vagyunk hiresek a vilagban ?

2013. dec. 25. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!