Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Sikeres volt az unortodox...

Sikeres volt az unortodox Orbán-rendszer vagy csak szerencsés?

Figyelt kérdés

Bár a különböző szokatlan intézkedések (különadók, erőszakos kamatcsökkentés, rezsicsökkentés stb.), és kiszámíthatóság és a jogbiztonság hiánya miatt többen többször jósolták Orbánék gazdasági összeomlását, ez mégsem következett be, és simán végigkormányozzák ezt a ciklust. A nagy hitelminősítők 2011. végén bóvli kategóriába sorolták az ország adósságát és kötvényeit, de a kötvényeinket a csökkenő kamatok ellenére mégis veszik, és kikerültünk az EU túlzott deficit eljárása alól.


A kormányoldal szerint ez természetesen fantasztikus siker. Viszont Békesi László arra mutatott rá az ATV Egyenes beszéd műsorában hétfőn, hogy a látszólagos siker csupán a körülmények véletlen szerencsés egybeesésének köszönhető (pl. pénzbőség a nemzetköz piacokon, a gáz világpiaci árának jelentős csökkenése, jó mezőgazdasági termés). Szerinte fenntarthatatlan hosszabb távon ez a gazdaságpolitika, és súlyos következményei lesznek. Ezért tartanak minket továbbra is a bóvli kategóriában.


Akkor most ez hogy van?



2013. dec. 26. 21:31
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
75%

Ja, és azok a bizonyos isteni kötvények drágább hitelek, mint az IMF...

Amúgy meg a párnagázzal is mutyiznak a rezsicsökkentés érdekében...

Meg a sok-sok különadó is azért kell, mert bevetették az isteni egykulcsos adót (aminek hála mégtöbb felsőosztálybeli mehet külföldre nyaralni O:) Ez növeli ám a GDP-t... izé... őőő)

Ja, amúgy még az oktatásból is kiszedik az összes pénzt, meg vagy 32 egyéb mutyit lenyomnak...


Ja, tök jó ez az unortodox Orbán-rendszer... Nekem is tetszik ám! :DD -.-'

És amúgy szarabbul élünk mint 4 éve... mint 8 éve, mint 12 éve, mint 16 éve, mint 20 éve... MINT 1 ÉVE! Évről évre sz.rabb.


Nem találom olyan sikeresnek a dolgokat, de Mo már elég régóta sikertelen... Még talán a bokros csomag lett volna a kiút az egész szarból, szép lassan (nem 4 év alatt, hanem mondjuk 20) de abból se lett semmi, szóval tök8.

2013. dec. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
73%

Hát szerintem sikeres se volt meg különösebben szerencsés se. Az, hogy nem omlott össze az ország még nem könyvelhető el sikerként. A kötvényeinket veszik, ahogy szinte minden ország kötvényeit veszik valamilyen szinten. Az ország továbbra is bóvli kategória, már ami a teljesítményt illeti. Persze egy egész országban bárki talál öt pozitívumot, amivel reklámozhatja a saját sikerét. De attól még fel lehetne hozni 1000000 ennél sokkal súlyosabb negatívumot. Csak hogy néhány apróságot említsek, amelyek megoldására semmilyen valódi kísérlet nem történt:

Az államadósság nagymértékű növekedése

Elvándorlás

Iskolarendszer

Kórházak állapota

Kimenekülő multik

Növekvő munkanélküliség

Csökkenő reálbérek

Cigányprobléma

Elöregedő társadalom

Tőkehiány

Korrupció

Versenyképtelenség


És ezt még egy napig tudnám folytatni. Szóval sikeresnek nem mondanám. Kártékony férgek gyülekezetének, akik semmit sem tettek az ország problémái ellen, csak a saját zsebüket tömködik annál inkább.

2013. dec. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Igen, erre a 2. jól rávilágított: Már én is beleestem abba a hiába, hogy az összeomlás elkerülését látom sikernek.
2013. dec. 26. 21:50
 4/21 anonim ***** válasza:
62%
Nem az a siker, ha nem omlik össze. A minimális növekedésre, amit sikerült összekaparni, pedig az általános, de leginkább a német gazdaság fellendülése ad választ.
2013. dec. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
39%

"Kártékony férgek gyülekezetének, akik semmit sem tettek az ország problémái ellen, csak a saját zsebüket tömködik annál inkább."


Pedig azt hinné az ember, hogy pár évtized alatt meg lehet szokni... :D

2013. dec. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
68%
Elég nagy szarban lehetünk, amikor már azt sikernek vagy szerencsének könyvelik el, ha nem sikerült romba dönteni az országot. Szerintem nem volt szerencsés, sikeres meg aztán főleg nem.
2013. dec. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
77%
Engem nem érdekel mit mondanak az atv-n, de szerintem sem egy sikersztori.
2013. dec. 26. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
54%

Egy válság úgy szokott megjelenni a gdp-ben hogy először lecsökken, majd utána visszaáll egy kicsit magasabb szintre.

Nálunk pont ez történt. Ráadásul ezt még segítette a többi tagállam növekedése is.


Orbán a jelenlegi helyzet (válság utáni időszak), és a többi ország fellendülése nélkül kb -5% gdp-t produkált volna.


SZERENCSÉS.

2013. dec. 26. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 Komplikato ***** válasza:
74%

Egyik sem.


"de a kötvényeinket a csökkenő kamatok ellenére mégis veszik,"


Itt erős félreértés van, a kamatok azért alacsonyak, hogy senki ne akarjon bankba tenni pénz, hanem vegyen kötvényt. Nézd meg mekkora rá a kamat a bankhoz képest!


Az összeomlás elkerüléséhez meg elég ronda "nem-megszorító" csomagok kellettek, a gazdaság továbbra is be van állva nullába, és azért a 15 milliárdos(!) kis dollár kötvény kibocsátás is előrevetít egy szép nagy eladósodást ...

2013. dec. 27. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
51%

orbánkormány nagyon jól manipulálja a népet


10X tökön rúg aztán 1X megsimogatja a fejed a buta ember meg mire emlékszik?

arra hogy kapott egy simit de én tökön rúgást érzem csak


a legtrágyább rendszer a mostani az elmúlt 1000 évben ez aztán siker

2013. dec. 27. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!