Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik aktív korukban kiskereset...

Akik aktív korukban kiskeresetűek voltak, mások, akik egyfolytában adót és járulékot csaltak, miért gondolják, hogy nyugdíjasként bőkezű ellátást, magas nyugdíjat érdemelnének?

Figyelt kérdés

2014. jan. 1. 10:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
27%

Azokra gondolsz akit minimálbérre jelentenek be? De mit is kéne tenniük? Én pl. kamionos vagyok, papíron minimálbéres. Kapok valami nettó 74 ezer akárhányszázat, valójában 3 - 400 ezer forintot. Mit kéne csinálnom? Köszi főnök, én korrekt srác vagyok, legyél szíves valóban 74 ezret adni, én nem csalok. Akkor éhen halok, meg ennyiért nem is fogok üresen 50 milliós autót vezetni évi 120 ezer km - t.


Vagy: oké góré, jelents be frankón kb. bruttó 700 ezer forintra, különben leszámolok. Hát, széles kacaj lenne a válasz. És az én szakmám még keresett, gondoljunk arra, aki örül, ha munkát kap.


Nem is számítok nyugdíjra, az én generációm kb. 79 éves korára majd el is éri a korhatárt, addigra meg már hol leszünk...

2014. jan. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 szántóvető ***** válasza:
24%
pont azok érdemelnek magasabb nyugdíjat akik kis keresetűek.általában a fizikai dolgozók keresnek kevesebbet,nekik kell magasabb nyugdíjat kapniuk.
2014. jan. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ezt én sem értem. Nekem is millióan estek nekem, hogy "szegény kisnyugdíjasok" (röviden: nyuggerek) akik éhhalál szélén állnak (közben ezek gondolkodnak, hogy 1 vagy 2 rúd Pick szalámit vegyenek-e meg...) közben azon nem gondolkodik el senki, hogy aki most fos nyugdíjat kap, az aktív korában vagy adócsaló volt, vagy ku.rvakevés járulékot fizetett be. Akkor mégis mit várnak?!


És mielőtt valaki nekemesik: Az ünnepek alatt dolgoztam egy áruházban, ott volt a Stühmernek kirakodóvására, 6500-7000ft/kg áron adták a szaloncukrot. 100 vásárlóból jó ha 5 volt fiatal-gyerekes-stb a maradék MIND nyugdíjas volt.

Mégis ezek kapnak meg minden támogatást, kedvezményt stb....

2014. jan. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%

"pont azok érdemelnek magasabb nyugdíjat akik kis keresetűek.általában a fizikai dolgozók keresnek kevesebbet,nekik kell magasabb nyugdíjat kapniuk."


Persze és ez hosszútávon meg is szilárdítaná az emberekben azt, hogy "minek küzdjek, minek tanuljak, minek tegyek azért, hogy többet keressek, ha keveset keresek úgyis baromi sokat fogok kapni, a fordított Magyarországon?


És egyben ennek ellentettje is bekövetkezne:


Aki dolgozott, sokat tanult, küzdött, hogy jól keressen azt megbüntetnéd, amiért voltak céljai és el is érte...


Szép boldog világ lenne...

2014. jan. 1. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 homo ludensz ***** válasza:

Akit felvesznek dolgozni és most mindegy milyen munkára az nem teszi kockára hogy ő lépjen fel követelődzve. Kevés a munkahely és sok a munkát kereső. Az meg elképzelhetetlen hogy egy vállalkozás elbír olyan bérkifizetéseket hogy a melós kap x nettót és a többi megy feneketlen zsákba.Lesz belőle stadion vagy ami akkor a "legfontosabb".

Már most is sokan nézegetnek kitörült szemekkel például a volt taxisok akik a borravalóból akkor még jól elvoltak,de elköltötték s ma kisnyugdíjasok. Ezek ismerőseim azért hoztam fel e konkrét példát.

2014. jan. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Valakivel szemben mégis kell valamikor elvárásokat támasztani, tökmindegy milyen alappal, ha egyszer szorul valakin a hurok. Az állami nyugdíjrendszer még így is túldíjazza azokat akik a közösbe semmit, vagy alig raktak bele.


De a felmerülő problémákkal mást láthatóan nem tudnak kezdeni, így felülről várják a megoldást.

2014. jan. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 szántóvető ***** válasza:

nem büntetnék meg senkit.vannak térségek ahol nem lehet keresni bármit csinál az ember,ezt az államnak kéne kompenzálni.Békés megyei vagyok,itt nincs infrastruktúra,ebből fakadóan beruházások sincsenek.eltűnt a településekről a 30 éves korosztály,elvándorolnak hogy boldogulhassanak.

[link]

2014. jan. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"nem büntetnék meg senkit."


De megbüntetnéd ezzel azt, aki küldött, és jobban/többet/többért dolgozott és ezzel több járulékot fizetett. Mert aránytalanul kevesebbet kapna Ő, vagy más aránytalanul sokat kapna a befizetéseikhez képest!

2014. jan. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Dudok Andrásné ***** válasza:
Aki ma kevés nyugdijat kap, az nem azt jelenti, hogy adót csalt többségében!!Én 16 évesen kezdtem dolgozni,akkor 900. ft volt a keresetem.41 évig kemény fizikai munkát végeztem,hol a kereskedelemben, hol takaritóként,ebédkiosztóként.4munkahely,41 év bejelentett meló,4 gyerek és most lettem nyugdijas 58.000. ft al.Irjon aki sokallja!Csak a becsülettel elvégzett munkáért, megfelelő fizetést kellene adni!!
2014. jan. 2. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 homo ludensz ***** válasza:
15 évesen mentem ipari tanulónak s egy évi tanműhely után kikerültünk a gyárba. Minden szombaton délben leálltunk és mi a három inas kitakarítottuk a szerszámkészítő műhelyt. Mikor segédek lettünk délutánra csak minket osztottak be mert ugye se családunk se semmi. Jó eredménnyel szabadultam így 5ft 50 fillért kaptam óránként.Szerencsére mikor nyugdíjba mentem ezt a 3 évet is beszámították.Én és a párom világéletünkben dolgoztunk általában bagóért mert szakmát tanultunk s nem bölcsészdiplomáért vakargattuk a hátsónkat. Igaz mindig szükség volt az egyszerű melós kézre s így üzemben,T.SZ.- ben,sőt a kereskedelemben is kaptunk munkát.Olyat amit kevesen vállaltak. Idáig beosztva elvagyunk a kettőnk kegydíján s talán ha nem húzzuk sokáig ez így marad.Apáink és mi is itthon dolgoztunk ezért az országért és nem is kacsintgathattunk kifelé a jobb világ felé. Az hogy most így áll a nép az ország az igen kevéssé rajtunk múlott.
2014. jan. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!