Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A balliberálisok miért érzik...

A balliberálisok miért érzik magukat felsőbbrendűnek, mint a jobboldal?

Figyelt kérdés

Uralkodó ez a nézet körükben, hogy ők okosabbak, intelligensebbek, képzettebbek, mint a szélsőjobb, akiket buta, primitív embereknek tartanak. Azt gondolják a művelt értelmiség liberális, míg a radikálisok nézeteit a buta, iskolázatlan emberek támogatják.

Ugyan azokat az eszközöket használják (ellenkező nézeteket vallók elhallgattatása, cenzúra, az ellenfél becsmérlése, lenézése, a saját felsőbbrendűségük hangoztatása), mint a korabeli német nácik, japánok.



2014. jan. 1. 13:48
 1/10 anonim ***** válasza:
11%

http://www.youtube.com/watch?v=GqX94CZykZo

Mert ez a divat. 40 éve kommunisták voltak. Most liberális.

Ha 10 éve múlva európa megint kommunista lenne akkor ők is. Gyakorlatilag a külföld a mindenük. Nagyképűségük abból ered hogy állandó dicséreteket adnak nekik. Mint ahogy egy gyereket megdicsérnek a szülei ha követi azt amit mondanak neki.

2014. jan. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
25%
így próbálják lejáratni őket, persze alátámasztani nem tudják semmivel
2014. jan. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%

Nos! a liberálisok ha problémájuk van valamivel vagy valakivel akkor megpróbálják humánus módon megoldani a problémákat, (tárgyalnak érveket sorakoztatnak fel figyelembe veszik a mások véleményét, stb)

Mit csinál a jobboldali(szélső jobboldali)? Aszongya hogy: majd én megmondom neked mit kell itt csinálni ne-sza-rjál be kisöcsém!! ha nemtetszik neked ez lerugom a fejed kitépem a szived. Nos mit lehet mondani az ilyen mentalitásra mást mint hogy bunkkó és erőszakos.(Tisztelet a kivételnek.)


Szerintem innen fakad ez az elmélet amiről beszélsz kérdező.

2014. jan. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
63%

Mindegyik oldalnak a többsége "csőcselékből" áll, tökmind1 , hogy jobb vagy baloldal.

Egyik sem különb a másiknál.


Az én liberális ismerőseim egyáltalán nem képzettebbek, okosabbak, intelligensebbek, mint a többiek, sőt....


Engem a múltkor kiröhögött az egyik, mert számomra fontos az egészséges táplálkozás, ugyanis azt részesítem előnyben a gyorséttermivel szemben.


Meg szerintük, aki 1x nem bukik meg egyetemen az nem is "élt" igazán.

Meg a múltkor valami rasszizmus vagy szegregáció ellenes tüntetésen ordítoztak.


Az intelligencia, okosság, műveltség illetve a primitívség , butaság az nem ideológia és politikai beállítottság függő.

2014. jan. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
57%
A kérdezőnek viszket valahol, hogy minden nap több hülye kérdést is kitesz, kimondottan a balliberálisokkal kapcsolatban?
2014. jan. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb szélsőjobbos tényleg buta, erőszakos és primitív, ezt kár is lenne cáfolni.

Mondom ezt úgy, hogy én is leginkább szélsőjobboldali elveket vallok.


Ha nem lennének ekkora állatok, már rég kormányon lennének...

2014. jan. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Jó, talán lehet benne valami igazság, de akkor sem illik, nem korrekt ilyeneket mondani, mert egy egész közösséget megbélyegeznek egy részük miatt.

Ez olyan mintha a cigányokat lustának, butának, tolvajnak vagy a zsidókat gátlástalanul kapzsinak, csalónak nyilvánítanák vagy az egész liberális tábort hazaárulónak bélyegeznék.

2014. jan. 1. 17:33
 8/10 anonim ***** válasza:

Azért,mert a szabadabb felfogású emberek ismerik az empátiát,magasabb az érzelmi intelligenciájuk,olyan emberek helyzetébe is beletudják képzelni magukat,akik totál messze állnak tőlük,vhogy átérzik a helyzetet,úgy,hogy nem velük történik.Ezért is megértőek és elfogadóak.


A konzervatív eszmék,egyszerűek.Ez tény.


Szerintem te félreértelmezed a szó jelentését.

A liberális emberek nem szeretnek mások életével foglalkozni,megvannak a maguk világában,és elvárják,hogy mások is tartsák tiszteletben az ő személyes dolgaikat.


A konzervatív emberek pedig szeretik ráerőltetni másokra a saját egyszerű,földhözragadt véleményüket,nem képesek kilépni a biztonsági zónából.

2014. márc. 26. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A nagyon szélsőjobbos egyének pedig kifejezetten primitívek.Olyan dolgokra büszkék,amiket nem ők értek el,hanem adottak.(Hová születtek pl,nacionalizmus).


Szerintem ilyen dolgokra csak azok büszkék,akik amúgy nem értek el vagy nem tudnak elérni semmit az életben és csak ez marad nekik,amire büszkék lehetnek.

2014. márc. 26. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Valaki fentebb írta a gyors kaját és hasonló dolgokat.

Szerintem ez nem ideológiai dolog.

Az embernek vagy van igénye az egészséges életmódra vagy nincs.Én liberálisként egészségesen élek.Nem cigizek,nem iszok,odafigyelek ,hogy mit eszek.

De nem várom el,hogy mindenki így éljen.

A magyar emberek többsége nagyon egészségtelenül él,és a magyar konyha sem valami egészségközpontú.

2014. márc. 26. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!