Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek is megint ez a...

Szerintetek is megint ez a kormány fog nyerni 2014-ben?

Figyelt kérdés
Nem értem!Mert akit csak ismerek az mind szidja ezeket!Sőt egy nagy városban dolgozom és sokat járkálok az utcán ott is sokat emlegetik az anyukájukat ezeknek.

2014. jan. 1. 20:08
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

A magyarok mindig szidnak mindenkit, ebből nem lehet következtetni semmire. Ez a politika velejárója.

Végül úgy is az dönt, hogy hányan mennek el szavazni és hogyan oszlanak meg a szavazatok.

A közvéleménykutatók sokszor tévednek, de jelenleg mindegyik szerint a Fideszt még mindig kétszer annyian támogatják, mint a második legerősebb pártot, az MSZP-t.

Ha szűkül is a különbség, kijelenthetjük, hogy szinte biztos, hogy a Fidesz megnyeri a választásokat, csak az a kérdés, hogy meg lesz-e nekik az abszolút többség (a 2/3 szerintem biztosan nem) vagy az ellenzéki erők kapnak több mandátumot. Viszont az ellenzéket gyengíti, hogy nagyon megosztottak. Az MSZP-Együtt-PM valószínű bevenné a kormányba a DK-t és az LMP-t, ha ezen múlna a hatalomra kerülésük, de a Jobbik velük biztosan nem állna össze.

2014. jan. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
5%
Ők nem állnának szóba a jobbikkal még a hatalomért se.
2014. jan. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
37%
Egyértelműen a Fidesz fog nyerni. Hogy sajnos vagy nem, azt nem tudom. Én abban bízok, hogy 2014 és 18 között létrejön egy jobboldali erő, amely 2018-ban leváltja őket, és a kommunista intézkedéseik miatt bíróság elé állítják a Fideszes vezetőket.
2014. jan. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
20%
Veszíteni fognak, én is ezt tapasztalom. Közvéleménykutatók azt mondják, hogy nyernek, én pedig gyakorlatilag egyetlen embert sem látok, aki rájuk szeretne szavazni, úgy várja mindenki vissza az MSZP kormányzást mint a megváltást.
2014. jan. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Hát nagyon kíváncsi vagyok az eredményekre.Mert ezeket a közvélemény kutatásokat szerintem rendesen meg lehet bundázni,hogy elvegyék az ember kedvét a szavazástól mert így tudatják hogy így is úgy is ők nyernek.
2014. jan. 2. 13:43
 16/20 anonim ***** válasza:
30%

14:

Az én ismerőseim többsége sem komálja őket, de vegyes az, hogy ki megy majd el szavazni, és ki kire szavaz a többi párt közül. Ugyanakkor továbbra is vannak ismerőseim, akik simán like-olnak Facebookon olyan képeket, hogy Orbán Viktor Karácsonyfát díszít, meg hasonlókat. Ezt a fajta fanatizmust épeszű ember nem értheti meg, mert addig ok, hogy valaki egyetért OV politikájával, de amikor már magát az embert mint magánembert is majmolják, ott már valami gond van. Márpedig ilyen emberek sokan vannak. Hozzájuk csapódnak még azok, akiknek az egzisztenciája függ a kormánytól, ők is egyre többen vannak. Talán a közvélemény kutatások kicsit torzítanak, de ekkorát azért nem tévednek, így is teljesen biztos a Fidesz fölény.


Másrészt az túlzás, hogy az MSZP kormányzást, mint megváltást várják az emberek. A nem Fidesz rajongó ismerőseim többsége úgy van vele, hogy rühelli, amit a Fidesz csinál, de igazából az MSZP-ből sem kérnének. Lehet, hogy elmennek az MSZP-re vagy az Együtt 2014-re szavazni, de ami biztos, hogy olyan fanatikus rajongó tábora ezeknek nincsen, mint a Fidesznek.


A harmadik dolog, hogy a baloldalon eleve kettő egészen eltérő irányzat van, amely nem ott válik szét, hogy MSZP, Együtt 2014, DK, tehát nem párt vonalon. Az egyik irányzat a kádári szociális demagógia, na erre én soha nem szavaznék, mert ugyanezt csinálja a Fidesz is, és pont ez a baj. Csakhogy ennek fényében még a Fidesz egyetlen értelmes és egyetlen jobboldali intézkedését, az egykulcsos adót is el akarják törölni. Emellett van egy másik irányzat a baloldalon, ami inkább jobboldali, piacbarát és a gazdasági realitásokhoz igazodna. Én erre az irányra szavaznék, ha lehetne, de ezt senki nem fogja felvállalni teljesen ebben az országban, ahol a kádári nosztalgia a népszerű. Ilyen értelemben még a baloldal a kisebb rossz, mert ott legalább néha érvényesül ez az irány, de nem tudnék teljes mellszélességgel kiállni egyetlen párt mellett sem emiatt. Szeretném, hogy a Fidesz eltakarodjon, de ilyen szavazókkal nem látok jövőt, teljesen mindegy ki van hatalmon. Igazából ami rosszat a Fidesz csinált, azért is jobban felelősnek tartom a kommunista lelkületű szavazókat, mint magát Orbán Viktort és az embereit. Ők létező igényeket szolgálnak ki.

2014. jan. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
37%

"úgy várja mindenki vissza az MSZP kormányzást mint a megváltást."


Én ilyet nem tapasztalok. Az emberek gyakorlatilag egyformán utálják mindkét pártot. Meg ez a két párt a színfalak mögött biztos együttműködik, és az oszd meg és uralkodj elvét alkalmazzák. A Fidesznek is járhat ez alapján még 4 év, ha nem több.

2014. jan. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

A válaszadók pontosították már a rosszul megfogalmazott kérdést. Nem a kormányra, hanem a kormányt állító pártra szavazunk.

Mivel a szavazással kapcsolatos jogszabályokat a jelen kormány úgy módosította, hogy lényegében csak az a szavazat érvényes, amelyik a FIDESZ-t választja, ezért nagy esélye van a FIDESZnek. Azaz ott vagyunk, mint 1949 és 1956 között.

2014. jan. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 gungasam ***** válasza:
37%

A váltó-pártrendszert és az ő megalkuvásukat jól ismerhetjük a volt nyugatnémet belpolitikából.

Nálunk is lezajlik ugyanaz, a két váltópárt érzi már , hogy a lakosság rájött, hiába váltják egymást, hiába variálják át gazdasági szabályozókat 4 évente csak a bizonytalanság és a szegénység nő. Most már 8 évente alkudnak meg. Kicsit több idejük jut az álcázásra a nyomok eltüntetésére, lassabban is ráérnek lopni.

Ha mindkét váltópárt alkotna egy koalíciót és a kormányon belül is ellenőriznék egymást az lenne nekik az igazi önmegtartóztatás a lopástól.( vagy , hogy saját választói rétegeik külön javát tekintsék.)

Amíg el nem jutnak idáig nem remélhetünk javulást...2014 nem a változás éve.

2014. jan. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Hát igen 2014 nem lesz szerintem sem a változás éve.

Mi a véleményed a jobbikról?

2014. jan. 14. 21:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!