Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért terjesztik ezen az...

Miért terjesztik ezen az oldalon sokan a kommunista, rákosista propagandát, hazugságot Horthy Miklós kormányzóról?

Figyelt kérdés
2014. jan. 3. 12:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
mire gondolsz pontosan?
2014. jan. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Arra gondolok, hogy ha kiírnak egy kérdést Horthyról, lesz biztosan sok olyan válasz, amiben próbálják Szálasival egybemosni és elmondják minden fasiszta náci szervilis tömeggyilkos antiszemita hazaárulónak.
2014. jan. 3. 12:48
 3/13 anonim ***** válasza:
74%

"Arra gondolok, hogy ha kiírnak egy kérdést Horthyról, lesz biztosan sok olyan válasz, amiben próbálják Szálasival egybemosni és elmondják minden fasiszta náci szervilis tömeggyilkos antiszemita hazaárulónak."


Nem kell ehhez kommunistarákosistalibsibajnainak lenni, csak a tényeket kell nézni:


"Ami a zsidókérdést illeti, én egész életemben antiszemita voltam, zsidókkal sohasem érintkeztem. - Horthy Miklós levele gróf Teleki Pálhoz 1940. október 14-én"


[link]


Horthy kormányzósága idején lépett Magyarország háborúba a németek oldalán a Szovjetunió ellen. Nem a hazát védte, hanem támadni küldött 200 ezer magyar katonát, ezer kilométerre a magyar határoktól.


1944 márciusában minden épeszű ember tudta, hogy a háborút a szövetségesek nyerik meg, a kérdés csak az volt, mikor. Horthy mégsem ugrott ki.


Ezek tények, de bosszankodj csak nyugodtan azon, hogy vannak, akik nem mosdatják a szerecseneket.

2014. jan. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Mert talán nem kommunista, rákosista. Mert talán nem hazugság. Mert talán gondolkodnak, nézik a tényeket, és igyekeznek azokból objektív következtetéseket levonni.

De természetesen van hazug propaganda is. Tudatlanságból, vagy szándékos félrevezetésből fakad. Nem lehet mindenki egyforma.

És talán, aki azt gondolja, a Horthy kritikák (vagy inkább a mai újraélesztési kísérletek kritikái) többségükben nem állják meg a helyüket, nem gondolta meg alaposan, mit beszél.

2014. jan. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Talán olvasnod kellene, mielőtt itt kérdezel. Nehéz szakma ez, de sok év történelem, és sok év etika, erkölcs tudást nem lehet bepótolni egyetlen sorban.

Ha addig nem jutottál el, hogy erkölcsi alapon képes legyél egyiket a másiktól megkülnbözetetni, elégedj meg azzal, vannak jó emberek, és vannak rosszak. horthy nem tartozott a jók közé.

2014. jan. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

"Antiszemitizmusa"


Horthy max. úgy volt antiszemita, hogy nem rajongott a zsidókért. Ha valaki nem rajong a zsidókért, akkor rossz ember és antiszemita ?



"Horthy kormányzósága idején lépett Magyarország háborúba"


Szerinted lehetett a "semlegesek vagyunk" álláspontot nyomatni 1939-43 között Európa közepén ? Ha ránéztél volna az 1939-43-as európai térképre, akkor láthattad volna, hogy Európa szinte teljes egésze német / szovjet megszállás alatt volt. A németek nagy részt uraltak Európából, mint a szovjetek. Magyarország nem volt abban a pozícióban, hogy politikailag "ugráljon" a németek ellen. Mi lett volna az itteniekkel, ha mondjuk még 41-ben elkezdtük volna játszani a faszagyereket? Megszállták volna az országot.



"a németek oldalán a Szovjetunió ellen."


Talán a szovjetekkel kellett volna beszállnunk a háborúba ?



Több oka van annak hogy a németekkel tartott:



Mivel hittek a németek mindenhatóságában és a szovjeteket gyenge, hadviselésre alkalmatlan csürhének nézték, ezért a németekkel tartottak. Nem alaptalan volt ez a szemlélet: Pár hónap alatt szétverték a németeket az egyesített francia-angol erőket, plusz még jó pár országot, katonai nagyhatalom volt. Eközben mi történt a Szovjetunióban ? Gazdasági csőd szélén állt, pár év alatt majdnem tíz millió ember halt éhen, tisztogatást rendezett Sztálin, a kis Finnországot nem tudták legyőzni, ráadásul nem is oly régen még polgárháború pusztított.


Egy bizonyos ideig mindenki biztos volt a német győzelemben és a németekkel szövetséges országok már jó előre osztozkodtak a háború utáni újrafelosztást követő földeken. A románok jártak az élen, jó étvágyuk volt az első világháború után, gondolták most sokkal kijjebb tolhatják a határokat. A verseny arról szólt, ki tud nagyobb katonai erőt mozgósítani a keleti frontra.


A magyar hadvezetés eleinte egyetlen katonát se akart küldeni, de mikor látta, hogy a többiek mekkora elánnal szolgálják Hitlert, azt hitték, a háború után minden területet (Észak-Erdély, Dél-Felvidék) visszakap majd Csehszlovákia, Románia) cserébe a hadi segítségért.


Utólag baromira könnyű okosnak lenni.


Most is úgy vagyunk, hogy hiszünk az USA vezette NATO mindenhatóságában, azért vagyunk NATO-tagok, de ha egy háborúban szétverik az USA-t, akkor Magyarországgal felmossák a padlót, mint USA-csatlóssal.


És akkor jön majd az új elégedetlenkedő, és felteszi a kérdést, hogy miért volt olyan lúzer az aktuális magyar kormány, hogy csatlakozott a NATO-hoz, mikor ez a szövetség bukásra volt ítélve.


Senki nem látja előre a jövőt. A NATO is katasztrofális vereséget szenvedhet több százezer magyar katonával egyetemben.



"Nem a hazát védte, hanem támadni küldött 200 ezer magyar katonát, ezer kilométerre a magyar határoktól."


Miért is? Mert szövetségesi kötelezettség!


Minden alkalommal, mikor katona hal meg Afganisztánban, Irakban stb, azzal takaróznak a honvédelmi miniszterek, hogy szövetségesi kötelezettség blablabla.


Nos, akkor a keleti front is az volt.


Ha valaki szövetségbe lép be, akkor az illető kötelezettségek alanya lesz.



"1944 márciusában minden épeszű ember tudta, hogy a háborút a szövetségesek nyerik meg, a kérdés csak az volt, mikor. Horthy mégsem ugrott ki. "



1943 márciusában a német vereség közeledtével Horthy, és Kállay Miklós, az új miniszterelnök megpróbált átállni a szövetségesek oldalára, a próbálkozás azonban elbukott 1944 márciusában. 1944 márciusában a német megszállás után Horthy hatalma jelképessé vált. Csak arra volt ereje, hogy az ország egy kicsiny részét irányítsa, mentse a pesti zsidókat.



Máskor csapj fel több történelemkönyvet Horthy témában való megszólalás előtt 64%-os.


Mielőtt elkezdenétek személyeskedni a fenti kiigazításom miatt, hozzátenném hogy Történelemből Emelt szinten érettségiztem 93%-ra és jogot / politikát / államigazgatást tanulok, ami miatt ismét történelmet tanulok, csak részletesebben, olyan emberektől, mint Révész T. Mihály. Próbáljatok politikai meggyőződéstől függetlenül hozzáállni egy-egy témához, hozzászólás előtt elolvasni a történelemkönyveket több oldalról és összehasonlítani a valóságot a történelemkönyvekben megjelenő állításokkal (vagyis gondolkozni). (pl. a Rákosi-korszakban megjelent könyvben zsidókat halálba kergetőnek mondják el, közben meg hálás zsidók tartják el őt Portugáliában élete végéig és küldözik a kriptájába a "Hálás zsidóság" írással ellátott koszorúkat)

2014. jan. 4. 14:58
 7/13 anonim ***** válasza:

"Máskor csapj fel több történelemkönyvet Horthy témában való megszólalás előtt 64%-os. "


Te elolvastad egyáltalán azt, amit belinkeltem? Maga Horthy írta magáról, hogy antiszemita. Nem mások mondják róla, hanem ő saját magáról. Erre te itt nagyképűen bizonygatod, hogy nem volt az, és higgyük el neked, mert 93%-os volt a töri érettségid. Figyusz, én is villoghatnék a fokozataimmal, de nem teszem, mert anonim felekként teljesen világos tényekről beszélgetünk. Pontosabban beszélgettünk, mert feketén-fehéren leírt tényekkel szembe menő beképzelt kis érzelmi történészekkel nem kívánok vitatkozni. Teljesen felesleges, mert kb. mintha a budinak beszélnék.

2014. jan. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Olvastam, és több probléma lenne ezzel az idézéseddel:


- nincs meg az a levél, amiből idéztél


- a levél egy részét idézted, amiből nem derül ki, hogy milyen / mennyire antiszemita Horthy


- a levél vége szerint Horthy antiszemitizmusa csak a zsidók nemszeretéséből állt, ami önmagában nem nagy bűn, a zsidók jogfosztását és fenyegető életkörülmények közé kényszerítését nem tudta megtenni önmagától


- az antiszemitizmust kétségessé teszi az a tény, hogy Horthy kártyapartnerei zsidó iparmágnások voltak

2014. jan. 4. 15:50
 9/13 anonim ***** válasza:

"- nincs meg az a levél, amiből idéztél "


Forrás: Horthy Miklós titkos iratai, Kossuth Könyvkiadó, 1962

2014. jan. 4. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Haggard!


"...utólag baromira könnyű okosnak lenni. " Igen, így van általában. Nem vizsgálom Horthy indítékait. De az tény, hogy a legvadabb, háborúpárti tiszteket nevezte ki a hadsereg élére, és előbb lépett be a háborúba, mint azt egy kellő távolságtartás indokolta volna. Az nem utólagos megítéslés, hanem emberi minőség kérdése, hogy milyen célok érdekében és kikhez csatlakozom lelkesen. Mert az ugye nem vitás, hogy mik voltak Hitler céljai. És azt is elég jól tudták Európában, hogy szavának mekkora a hitele. Tehát a háborús veszteségeinket és egyéb hátrányainkat tényleg méltánytalan lenne mind Horthy nyakába varrni, de a mai fényezése legalább ennyire visszás. Megvolt az ő felelőssége, amelyből nem lehet kimosni tisztességgel. Nem szükségesek szélsőséges nézetek, mindössze higgadt és felelősségteljes értékítélet ahhoz, hogy Horthyt a megfelelő helyre tegyük. Semmi esetre sem szobortalapzatra.

2014. jan. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!