Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem akarják egyesek...

Miért nem akarják egyesek elismerni azt, hogy a Vérszerződéskor létrejött, magyar törzsszövetségnek, mely később a magyar néppé válik, vannak jelentős hun ősei is?

Figyelt kérdés

Mégpedig az a jelenős hun származású "Magyar" nevű törzs, a többi különböző származású(avar, kabar, török) más nevű törzs mellet, amely hun származású "Magyar" nevű törzs Attila király véreit leszármazottait is tartalmazza melyek később uralkodók lesznek és amely törzs létrehívja a szövetséget és ezáltal ez a hun származású "Magyar" nevű törzs elindítja a Vérszerződéssel a magyar történelmet és ez a hun származású "Magyar" nevű törzs a többi különböző nevű, származású csatlakozott törzzsel együtt létrehozza a magyar népet mely erről a hun származású "Magyar" nevű vezérlő törzsről kapja a nevét és a hun származású Vérszerződő vezért adó törzs "Magyar" nevéről nevezik a több törzsből egyesült összes népet immáron magyarnak.


Nincs közvetlen hun magyar egyenesági folytonosság hanem hun származásúak és más származásúak által a Vérszerződés idején elindított magyar etnogenezis van. Melyet a hun ős elemet tartalmazó hun származású "Magyar" nevű törzs indít el.


Miért nem említik meg így a történelem könyvek oldalain?



2014. jan. 3. 13:15
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Látjátok tetten érhető a hajdani kárpátmedencei hunok egy részének és előkelőinek Attila király ivadékainak a keletre vándorlása, Attila király halála és a Hun birodalom felbomlása utáni időkben.

Tehát feltételeznünk kell, hogy a Csaba királyfiról és népéről szóló legendáink, mesés, legendás formában de valamilyen szintem mégiscsak igazat szólnak színesen előadva a történteket.


Úgy gondolom, hogy a hun kulturális őstudattal rendelkező "Magyar" nevű törzs valószínűleg Csaba királyfi népe, keletre vonult törzse lehet.

2014. jan. 3. 19:43
 12/16 A kérdező kommentje:

"Úgy gondolom, hogy a hun kulturális őstudattal rendelkező "Magyar" nevű törzs valószínűleg Csaba királyfi népe, keletre vonult törzse lehet."


Mely más csatlakozott törzsekkel is felduzzadva, vér szerződve, mint hun hagyományokat is őrző de már "új" magyar nép érkezett "vissza" a Kárpát medencébe a Honfoglalás idejében.


Megértem a történelem könyvek hallgatását a témát illetően, hogy "csak" a Vérszerződéstől indít ugyan is minden valószínűség szerint ott születik meg az a gondolat mely a Kárpát medencébe való költözés mellet dönt a hun kultúrában gyökerező ősiség jogán de már mint "új" magyar nép, törzs szövetség.

2014. jan. 3. 19:58
 13/16 anonim ***** válasza:

De mi erre a MEGCÁFOLHATATLAN bizonyíték?


Elég lenne annyit mondanod: Igazad van, nem tudom mi volt akkor, de így lehetett. És nem kitérő választ kéne adni.

2014. jan. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Igazad van, nem tudom mi volt akkor, de én így gondolom, így érzem. Így érzem, helyesnek.
2014. jan. 3. 22:16
 15/16 A kérdező kommentje:
Így lehetett.
2014. jan. 3. 22:22
 16/16 anonim ***** válasza:
A történelem nem érzelem kérdése. A krónikák tökéletesen megbízhatatlanok. Az egyik legfontosabb, amit a történész hallgatóknak meg kell tanulniuk, az a forrás kritika, ami nagyon leegyszerűsítve, nem vehetsz át mindent szó szerint, csak mert le van írva, hanem meg kell vizsgálni az adott dokumentum keletkezési körülményeit és célját.
2014. jan. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!