Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért kellene, hogy az Audi...

Miért kellene, hogy az Audi Magyarországon is annyit fizessen a munkásainak, mint Németországban?

Figyelt kérdés
2014. jan. 7. 09:12
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kellene . Azert vagyunk vonzoak,mert viszonylag olcso a munkaero . Ha ugyanannyit kellene,hogy adjanak,mint odahaz,akkor mi ertelme lenne a kihelyezett gyartasnak ..?
2014. jan. 7. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom szerintem nem ellene, azértelmesebbjének meg amúgy is ajánlanak állást Németországban egy idő után a többinek meg amúgy is. Meg inkább foglalkoztassanak többezert itthoni viszonylatban normális fizetésért mint pár százat német fizetésért.
2014. jan. 7. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Betanított munkáért nagyjából az egész országban sehol nem fizetnek annyit szerintem. Mondjuk akinek 30 évesen is csak a betanított munkára van "végzettsége", az nem értem, miért akar annyit keresni mint egy mérnök vagy egy ügyvéd?
2014. jan. 7. 09:25
 4/9 anonim ***** válasza:
29%
Azért úgy szólok, h te se lehetsz egy észkombájn, ha ezen recsegsz...
2014. jan. 7. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
29%

Hopszi, véletlen elküldtem.

Szal a másik, h annyira nem lenne rossz, mert ha nem x ezret fizet, hanem 5x ezret akkor ötször annyi adót húz az állam, plusz a fogyasztás is több lenne.

De ez már neked magas, hagyjuk, nem folytatom.

2014. jan. 7. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

"Hopszi, véletlen elküldtem.

Szal a másik, h annyira nem lenne rossz, mert ha nem x ezret fizet, hanem 5x ezret akkor ötször annyi adót húz az állam, plusz a fogyasztás is több lenne.

De ez már neked magas, hagyjuk, nem folytatom."


Tehát az államnak jó, ha a 30 éves betanított munkások többet keresnek, mint az aki tanult is?


Hozzá tenném, ha 5x-ezret fizet, akkor is ugyanannyi az adókulcs. És bár a fix összeg épp ezért nagyobb lesz, az Audi árbevétele is csökken némileg, ebből kifolyólag kevesebb iparűzési adót fizet be az Audi, ami valahol ugyanúgy állami költség, de minimum önkormányzati.


Mellesleg, az Audi azért dolgoztat itt, mert itt olcsóbb. Viszont nem pofátlanul olcsón dolgoztat, sőt, a magyar cégeknél kapható fizetéshez képest nagyon jól fizet. Ha kötelező lenne nekik itt is annyit fizetni, akkor nem itt lenne a gyár. Azon mennyit nyerne az állam?


Érdekes, hogy ha egy német cég betanított munkát végeztet az átlagfizetést megközelítő összegért, akkor megy a felháborodás, ha a CBA-ban keres valaki létminimumot, azzal meg elégedettek vagyunk?

2014. jan. 7. 09:54
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Csak azért fizet jól, mert a nyugati országrészben van.

Ha ez is mondjuk Borsodban lenne, ugyanúgy 60ezerért dolgoztatná az embereket.

2014. jan. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A piacokhoz közelebb is letudott volna települni, ha nem a kedvező adó és bérezés miatt jött volna Magyarországra.


Más nyugati cégek már rájöttek, felesleges oylan messze költözni a piactól, már nyugati államok is adó kedvezményeket adnak, a munkaerő szabad áramlása miatt meg ide jön majd a kelet-európai dolgozni.

2014. jan. 7. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

"A piacokhoz közelebb is letudott volna települni, ha nem a kedvező adó és bérezés miatt jött volna Magyarországra.


Más nyugati cégek már rájöttek, felesleges oylan messze költözni a piactól, már nyugati államok is adó kedvezményeket adnak, a munkaerő szabad áramlása miatt meg ide jön majd a kelet-európai dolgozni."


Ezt nem vitatom, de mivel még így is jobban fizet mint a magyar cégek, nem értem minek kéne rajta kiakadni?


Ha majd annyit fizetnek a magyar cégek, hogy egy betanított munkás bruttó 500.000 forintot kap, akkor szégyellje el magát az Audi a bruttó 150-200 ezrével. De akkor meg úgyse fog oda menni senki dolgozni... Akinek van egy kis sütnivalója. Tehát nem értem, mi a probléma?

2014. jan. 7. 14:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!