Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Aki nem ért egyet a kémiai...

Aki nem ért egyet a kémiai kasztrálással (nemi erőszak esetén) elmondaná, hogy miért?

Figyelt kérdés

Alapjáraton liberálisnak tartom magam, de azért nálam is megvannak a határok. Pl. nekem nő létemre teljesen megfelel a jelenlegi abortusztörvény (mert szerintem a gyermeknek is van joga), és úgy gondolom, aki képes volt állati módon kielégiteni az ösztöneit egy másik emberen annak akarata ellenére, az a KÉMIAI kasztrálást igenis megérdemli!

Megkérnélek titeket, hogy mocskolódás nélkül írjatok, és ne kezeljétek le azt, aki nem ért veletek egyet! Felnőtt értelmes emberek véleményét várom, esetleg egy kultúrált vitát!

Köszönöm!



2014. jan. 8. 14:39
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
21%

Szerintem abszolút, teljes mértékben helyes. Sőt szerintem nem csak az erőszak tevőknél hanem pl.: annál is aki nemi úton terjedő gyógyíthatatlan halálos betegséget terjeszt.

Aki ezt ellenzi annak ajánlom próbálja ki őket aztán visszatérhetünk.

2014. jan. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
61%

14:57,


És mi van akkor, ha a jelenleg gyógyíthatatlan betegség mondjuk 5-10 év múlva gyógyíthatóvá válik? Akkor "hupsz, ez nem jött össze?"

2014. jan. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
41%
Akkor huppsz addig se fertőz meg senkit. Am mi van ha 5-10 év múlva vissza tudják állítani? Na? Akkor mi van?
2014. jan. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
69%

Én azt bírom, amikor mindig a nagy keresztények támogatják az ilyen kasztrálásokat, örökre elváltoztatásokat stb.


Hát Jézus nem azt mondta, hogy megbánással és imával (amikhez pl. a börtönben ülés az ideális út) bárki megváltozhat.


Ellenben ezt a kasztrálásos cucc egy másik hasonló vallásra, a zsidó vallásra hasonlít, abban vannak megcsonkítások, szemet-szemért törvények stb.

2014. jan. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Nemrég volt egy eset, mikor egy fogorvos a prostijától elkapott valamit, és úgy állt bosszút a "világon" dühébe, hogy amelyik páciensénél lehetősége volt rá, annak belefecskendezte a vérébe a sajátját, így azok az emberek is megfertőzödtek. Pedig ehet volt köztük teljesen normális életet élő, konzervatív házas ember is. Mások meg öröklik. Ezért őket nem büntetném. Rendszeresen kell szűrővizsgálatokra járni, és gumival szexelni. Ha meg már komoly a kapcsolat, akkor igenis kéz a kézben elmenni vizsgálatra! Nálam pl erőszak nélkül elképzelhetetlen egy nemi fertőzés, mert úgy élek. Nem is büntetném a betegeket...
2014. jan. 8. 15:15
 6/28 anonim ***** válasza:
59%

Ugyanazért ellenzem, amiért a halálbüntetést is: mert barbár és embertelen dolog, ami megoldás részben a középkort, részben az 1930-50-es évek etikátlan orvosi kutatásait idézi. Attól még, hogy egyes bűnözők lelki nyomorék mocskok még nem jogosít fel minket arra, hogy mi is azok legyünk velük szemben.


Közhiedelem, hogy a büntetőjog szerepe csak és kizárólag a büntetés. Nem. Először és legfontosabban az, hogy a cselekedetét ne ismételhesse meg, a társadalom nagyobb biztonságban legyen tőle, illetőleg hogy a büntetésével a társadalom lássa azt, hogy nem lehet ilyet csinálni. Ennek ezer más módja is van a fegyházbüntetéstől kezdve az élethosszig tartó nyomkövetőhordáson át, nem kell szerencsétlen nyomorékot kasztrálni.

2014. jan. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
82%

" Sőt szerintem nem csak az erőszak tevőknél hanem pl.: annál is aki nemi úton terjedő gyógyíthatatlan halálos betegséget terjeszt. "


Ezzel mindösszesen két probléma van. (Pontosabban három. Vagy négy.)

1. Figyelmen kívül hagyja, hogy aki rendelkezik egy ilyen betegséggel az egy értelmes felnőtt ember.

2. Figyelmen kívül hagyja, hogy aki nem szeretne elkapni egy ilyen betegséget, az is egy értelmes felnőtt ember, aki megválogathatja a nemi partnereit, és tud védekezni.

3. Ezek után ki lenne hajlandó tesztelni magát egy ilyen betegségre, ha kasztrálás a következménye. Jelenleg sem az a legnagyobb gond, hogy vannak akik hordoznak ilyen betegséget, hanem hogy vannak akik nem is tudnak róla.

4. A "nemi úton terjedő gyógyíthatatlan halálos betegség" definíciónak a tudomány jelenlegi állása mellett egyetlen kór felel meg: Az élet. Tudom régi vicc. De komolyan, a mai gyógyszerek mellett a HIV-vel is évtizedekig tünetmentes életet lehet élni. Csekély vigasz annak, aki elkapta, de én csak a te definíciód hiányosságaira kívánok rámutatni.


Ami az eredeti kérdést illeti:

Azt gondolom, hogy aki állít valamit, annak kell érveket elősorolnia.

Ezzel együtt azt tudom mondani, hogy aki egy ilyen tettet elkövet, az felnőtt cselekvőképes ember, aki képes tettei következményeinek felmérésére. Ha erre nem képes, akkor pedig elmebeteg. Az első esetben ezért nem jó a fenti büntetés. Menjen börtönbe, tapasztalja meg milyen, amikor őt csicskáztatják. A második esetben pedig nem büntetésként, hanem csak kezelésként merülhet fel a kémiai kasztrálás.

2014. jan. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
43%
Szóval szerinted a keresztények meg a zsidók miatt ne kasztráljuk az erőszakolókat te zseni? Akkor hajrá próbálkozz velük. Szerinted megváltoznak a börtönben? Miért változnának. Maximum jobban odafigyelnek hogy ne kapják el őket. A börtön nem nevel meg. A többi erőszaktevő akikkel ül fogja meggyógyítani? Zseniális logika.
2014. jan. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
57%

2-es: a kérdező felnőtt, értelmes emberek válaszaira volt kíváncsi. Sajnálatos, hogy nem érzed úgy, hogy fennakadtál a szűrőn, ha egyszerűen nem a kérdésre válaszolsz, hanem elkezded egy teljesen másik irányba terelni a témát, ami szokás szerint nem a lényegi dolgokról szól, hanem arról, hogy a másikat szidjátok. Ez nektek megy.


Kérdező: Én támogatom az ilyen megtorlást, kirívó esetben a halálbüntetést is: mint pl az elhíresült Bándy-ügyben, de persze sok ehhez hasonló eset is történt/történik.

Azonban ez az EU-s neoliberális jogrendszerében kivitelezhetetlen, legalábbis amíg úgy ugrál a magyar kormány, ahogy ők, vagy mások fütyülnek. Sajnos inkább azt látni, hogy a bűnözőket védik. Elég csak megnézni, hogy brutális bűntényekért milyen abszurd letöltendő börtönbüntetést kapnak sokszor az elkövetők, vagy addig halogatják az ítélethirdetést, amíg az egyszerűen elévül.

2014. jan. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

Kedbes 4-es kommentelő!

Ha jól értem az a te érved, hogy megváltozhatnak. Ez természetesen lejetséges is! De az áldozatban is örök nyomot hagy, hiába bánta meg az elkövető. Ráadasul az előre gondolkozás híve vagyok, nem az utólag megbánásé. Élhet utána is normál életet, csak szex nélkül. Ha valaki ilyen állatiasan viselkedik, annak utána vállalnia kell a következményét. És ha tényleg szívből bánja amit tett (nem csak a következménye miatt) akkor szerintem az a minimum, hogy ő is belátja, "igen, ezt megérdemeltem, hisz emberek vagyunk, vállalnunk kell a tetteink következményét, és még mindig nem szenvedek annyira, mint az a lány/nő/fiú/vagy akár férfi akin ezt elkövettem".

2014. jan. 8. 15:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!