Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Létezik-e a "béke" fogalmának...

Létezik-e a "béke" fogalmának csak a magyar kultúrára jellemző értelmezése?

Figyelt kérdés
Mit jelent a "béke" egy magyar számára? Mást jelent-e nekünk a béke, mint egy külföldinek? Ha igen, akkor miben különbözik ez az értelmezés a többi népétől? Lehet-e a "béke" fogalmát úgy definiálni, hogy azt a világon mindenki elfogadja?

2013. szept. 11. 15:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
70%
Ezt már múltkor is megkérdezted, de már akkor sem értettem, hogy mit szeretnél pontosan...
2013. szept. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Bocsánat, ha nem eléggé világos a kérdés. Megpróbálom akkor máshogy körülírni. Ha például megkérdezem tőled, hogy mit jelent a béke, akkor kapok egy választ. Ha ugyanezt a kérdést felteszem egy külföldinek, akkor kapok egy másik választ. Lesz-e érdemi különbség a válaszok között? Van-e esetleg valami olyan értelmezése a "béke" fogalmának itt Magyarországon, ami egyetlen más népre sem jellemző?Meghatározza-e a kultúránk azt, hogy mit tekintünk békének? Remélem, hogy így már érthetőbb.


Vagy lenne esetleg valakinek egy javaslata, hogy miként lehetne a kérdést tovább pontosítani?

2013. szept. 11. 15:48
 3/15 anonim ***** válasza:
83%
Igazából azt nem értem, hogy országok közti békére gondolsz vagy mondjuk emberek közti békére is, mint mondjuk szülő-gyerek, testvérek, párkapcsolatban lévők, munkáltató-munkavállaló...
2013. szept. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
86%

Béke fogalma:


A két háború közt eltelt időszak.

2013. szept. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
39%

Az egyik véleményem, hogy amilyen multikulti van. Magyarországon egyes emberektől is különböző választ fogsz kapni és a külföldiektől esetleg hasonlót, mint itthon.

A másik, hogy műveltségi szinttől, tudati szinttől, filozófiai és vallási irányultságtól is függenek a válaszok, de végső lényegében hasonlók.

Egyes törzsi népeknél lehet, hogy ilyet kapsz: Béke=nem esszük meg egymást. Más filozófiákban polaritásról, egyensúlyról fognak beszélni.

Ráadásul az egyes ember változik. lehet, hogy ma mondok egy definiciót és egy hépt múlva egy teljesen mást megközelítést, mert ez simán kitelik tőlem:-))

2013. szept. 11. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
25%
* definíciót és egy hét múlva ...
2013. szept. 11. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

#3 Jó a kérdés! Véleményem szerint már az is sokat elárul a az emberek béke felfogásáról, hogy az általad felsorolt lehetőségek közül melyiket választják. Lesznek olyanok, akik az országok közötti békére hivatkoznak majd, mások y közösségen belüli békére, míg megint másoknak a béke sokkal inkább "belső békét" jelent. Én például az utóbbit választanám, mert szerintem a béke fogalma az egyénen belül keletkezik. Az igazi kérdés az, hogy van-e valami közös a "magyar válaszokban". Mi lenne a te verziód?


#4 Béke = a két háború közt eltelt időszak.... Ezek szerint háború nélkül béke sem létezik? Hogy illesztenéd be ebbe a koncepcióba a "belső békét"?


5# Szerintem is az egyéntől függ, hogy mit tekint békének. De ennek a szemléletnek elég súlyos következményei vannak. Például mi van akkor, amikor arról beszülünk, hogy a világ egy távol eső helyén békét akarunk és ehhez még segítséget is nyújtunk (pl. békemisszió). Ebben az esetben aligha vesszük figyelembe az egyéni gondolatokat, sokkal inkább valami univerzális béke fogalomra hivatkozunk. Te mit gondolsz erről az ellentmondásról? Mitől függ például a te felfogásod a békéről? Azt írod, hogy ez könnyedén változhat. De minek a hatására történik ez a változás?

2013. szept. 11. 18:00
 8/15 Dick Esmen ***** válasza:
100%
Minden kultúra máshogy értelmezi ezt a szót.Ez főleg a történelmi háttér miatt van.
2013. szept. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
#8 Ez alapján mi lenne a "magyar értelmezés"?
2013. szept. 11. 19:47
 10/15 anonim ***** válasza:
62%

Elsőre valami "római békére" hasonló dolog jutott eszembe, illetve ez:


Az Árpádok óta a magyar béke annyit jelent, hogy mi sz0punk valami másik népnél.

2013. szept. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!