Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnád, hogy aki háromnál...

Támogatnád, hogy aki háromnál több gyereket szül az ne kapjon állami támogatást, rájuk? És a rokon gyermekét\gyermekeit\ sem vehetné magához mint nevelőszülő, csak kivételes esetben\szülő (k) hirtelen elhalálozása\

Figyelt kérdés
Ezzel szerintem el lehetne érni,hogy aki nem tudja ellátni saját erejéből a gyermekeket ne az államon \adófizetőkön\ élősködjön,és nyomorogjanak.Ez szerintem nem sérti az emberi jogokat mert senkinek nincs joga annak kitenni több gyermeket,hogy nyomorogjon,éhezzen és a legalapvetőbb dolgokat sem kapja meg,csak növelik így a mély szegénységben élők amúgy is népes táborát.Ha nem kap érte pénzt a "szülő" akkor biztos nem nem fog 5-10 gyereket csinálni és muszáj lenne neki nem a segélyes életre berendezkedni.
2009. dec. 1. 01:35
1 2 3
 11/28 anonim válasza:
95%
Ezen már én is sokat gondolkoztam, és teljesen igazat adok neked. Csak az a probléma, hogy nehéz lenne kiszűrni azt, aki a pénzért szüli a gyerekeket, és azt aki szépen, és tisztességesen neveli őket. Nekünk most született meg az első babánk, és úgy tervezzük szeretnénk neki egy kistesót. Bevallom 4 hónapja szültem, de még csak most jártunk utána milyen támogatások járnak. Szerencsére abszolút nem vagyunk rászorulva, de elgondolkoztam rajta, hogy, ha esetleg több babát vállalnánk, és mondjuk a 3. után kapnánk egy levelet, hogy innentől ne számítsatok segítségre..., hát furán érezném magam. Mivel jó anyagi körülmények között élünk kaptunk már olyan megjegyzést, hogy azoknak akik jól keresnek nem kéne, hogy járjon a családi pótlék. Kérdem én, miért azokat kell büntetni akik keményen megdolgoznak a pénzért? Aki elissza, bedobálja a játékgépbe az meg tartja a markát, és ha nem kap, még háborog is! Pl. szociális kártya. Az egyik legjobb ötlet, ami születhetett. Mi történt? Balhé lett, hogy ne korlátozzuk, hogy mire költi szegény ember a segélyt! Már bocsánat, de legyen már valamilyen szinten beleszólásunk, ha már a mi adónkból gazdálkodják ki az ő megélhetését! Legalább az a kis pénz legyen a gyerekekre fordítva!
2009. dec. 1. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb támogatást adózáshoz kötném. Csak az vállaljon gyereket, aki el is tudja tartani. Ehehz persze hosszútávú megoldás kell (az állam részéről), tehát ne az legyen, hogy az egyik kormány megoldja, a másik eltörli. Lehessen rá számítani, de igenis, legalább az egyik szülő dolgozzon.
2009. dec. 1. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
50%

Valóban változtatni kellene a rendszeren,vagy legalábbis ellenőrizni,hogy azt a gyerekre költik-e?

A Fidesz adókedvezményét pedig jó volt eltörölni,mert csak az vehette igénybe,akinek magas volt a jövedelme.Aki minilmál bérből élt,vagy ettől nem sokkal volt magasabb a jövedelme,nem vehetett igénybe annyi adókedvezményt,amennyi járt volna neki.Könyvelőként találkoztam olyan esettel,hogy egy 4 gyerekes család a törvények értelmében évente 200.000.-Ft adókedvezményt nem tudott érvényesíteni,mert nem fizetett annyi adót,hogy ez beleférjen.TIsztességesen dolgozoztak mindketten,csak a jövedelmük alacsony volt.Az lett volna az igazságos,hogy a kedvezményt az APEH átutalja nekik is.Aki viszont félmillón felül keresett,az megkapta a kedvezményt,pedig nem is volt szüksége rá a tisztességes megélhetéshez.Vett a gyereknek luxus dolgokat stb.A másiknak pedig az iskolai kiadások is nagy terhet jelentettek.

Valahogy egy ésszerű és igazságos rendszert kellene kitalálni.

2009. dec. 1. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
68%
Én támogatnám. Én egyet nevelek, egyet vállaltunk, pont azért, ha bármi krach beüt az életünkben, akkor őt tisztességgel fel tudjuk nevelni, és megadjunk neki mindent, amit tudunk. Jöhetnek a lepontozók. Tehát én biztosan támogatnám az ötletet!!!
2009. dec. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:

Én is támogatnám. Csak az vállaljon 3 gyereknél többet aki a saját pénzéből és nem az államéból(azaz a miénkből) tudja felnevelni.

Vagy pedig a romák ne kapjanak, ha 1nél több gyerekük van:D

2009. dec. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim válasza:
A határnkívülekhez tartozva érdeklődéssel figyeljük az anyaország belügyeit. A szociális juttatások, cigánykérdés nálunk is probláma. Arra gondoltam, nem lehetne etnikai alapon szétosztani a támogatásokat. Teszem azt az adókból és illetékből bejött összeget szétosztja cigényalap-magyaralap. Így a rendes, munkás cigányok tartsák csak el szociális társaikat, nyugdiasaikat, börtöntöltelékeiket, kezeltessék betegeiket, stb. Tehát valamiféle gazdasági autonómiába részesíteni őket. Nálunk cigányok alkalmazásáért adókedvezménybe részesül a cég, sőt:napközitől egyetemig, minden szakon 1-2 helyet biztosítani kell roma származásúnak.(ezzel sem értek egyet, mert a tök hülyék is bejuthatnak pl orvosira-elvégezni, ki tudja) De azt elsőkézből írhatom, hogy nyolcadikból ballagot olyan 17 éves fiatalember, aki 1o év alatt sem tanult meg írni, a harmadik buktatásnál a tanítónénit elküldték tanfolyamra.Az iskola a cigányokat lazán engedi tovább, mert ha ők nem lennének megszünne a magyar iskola-így tanárként meghasonlunk magunkkal, s azért az évi 5-6 magyar gyerekért elviseljük a 6-7 szemtelen stb cigányt. Hogy mit kezdünk velük: integráció címszó alatt felolvassuk 5-be a János vitézt, s ők lerajzolják fejezetenként, a kép alapján meg beszélnek róla. Ezzel szembe a kimeneteli vizsgarendszer egységesen számon kéri tőlük is a tananyagot-jelzem nem tudnak írni-olvasni. Kicsit talán eltértem a témától. de a fennálló kelet-európai problémát mi okoztuk maunknak, a tanügyi rendszer csak fokozza, s a végén még saját magunknak sem merjük bevallani:nagy baj van. (egy anonim oldalon is mennyire megoszlanak a vélemények, sokan még mindig struccként viselkednek)
2009. dec. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
Csak nehogy odáig jussunk el, hogy sterilizáltatni kéne a cigányokat...
2009. dec. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:
07:14:Gratulálok a babához,sok boldogságot,és egészséget hozzá!csak zárójelben a pénzt a baba kapja ő pedig nem vagyonos : úgyhogy ne foglalkozzatok velük.és igen a munkához való támogatás is működne ha lenne elég munkahely,vagy pedig kötelezhetők lennének a támogatásból tartósan élőek\egy év lehetne a határ\ a segélyért a munkára.Gondolok itt az önkormányzatok adhatnák a munkát pl korházi kisegítő iskola.óvoda
2009. dec. 1. 11:46
 19/28 A kérdező kommentje:
Erdőtelepítés,közterek,parkok,utcák rendbetétele lenne mit csinálni.11:46:miért kéne cigánykérdésként kezelni?ők is elsősorban Magyar állampolgárok!És mint Magyarok nem csak juttatásokat kell kapniuk,hanem ki kell venni a részüket a kötelezettségekből is.Ez a legnagyobb hiba,hogy mindenre a faji dolgokat hozzák elő.
2009. dec. 1. 11:52
 20/28 anonim ***** válasza:

Én egyetértek azzal, hogy ne járjon megkülönböztetés a 3 vagy több gyerekeseknek, ugyanis a juttatások nem motiválják az embereket arra, hogy több gyereket vállaljanak és a pénz nem a rászorulóknak megy. Ha valaki gyereket akar, valóban kellenek élhetőbb körülmények, de senki nem majd a szocpolért vagy az ingyen könyvért, kajáért, családiért vállal gyereket.


Nem olyan alapon kellene különbséget tenni, hogy akinek legalább 3 gyereke van, az kapjon mindent, más meg semmit, mert az államnak az 1 vagy 2 gyerekesek nem is gyerekesek. Nevetséges! Rengeteg ismerősöm van, akik olyan szegénységben élnek különböző családi okokból (pl. munkanélküliség, elvált szülők, árvák stb.), hogy hihetetlen. De ők ugye nem kapnak támogatást, mert csak ketten vannak testvérek. Emellett a 3 gyerekesek között van, akinek van képe elvenni az ingyen tankönyvet, az ingyen ebédet az iskolában, közben meg ott van a medencés ház meg két merci a garázsban (ez élő példa a régi osztálytársaim közül, nem 1 vagy 2!). Bár miért is ne vennék el, ha egyszer azt állapította meg a hülye kormány már évekkel ezelőtt, hogy nekik ez jár?


Tudom, hogy sokkal összetettebb ez a probléma, mint ez, de az állam nem is törekszik megoldani ezt. A pénz csak akkor jutna megfelel helyre, ha az egyes emberek életkörülményei alapján állapítanának meg támogatásokat, nem pedig az alapján, hogy hány gyereket szültek. A mostani jogszabály csak ösztönzi a lusta, nemtörődöm embereket, hogy szegény gyerekeiken keresztül tengjenek-lengjenek munkavégzés helyett illetve a gazdag, felső-középosztálybeli nagycsaládosokat gazdagítja a szegények helyett.

2009. dec. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!