Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak nekem tűnik minden...

Csak nekem tűnik minden drágábbnak? Mi teljesít jobban? Alacsony infláció?

Figyelt kérdés

Tízezrek mennek el alapdolgokra, ha húst is hozzászámolom horribilis összeg jön ki heti kiadásként.


A rezsin-fűtésen tudok spórolni, de élelmiszeren nem lehet.


2014. jan. 13. 08:39
 1/10 anonim ***** válasza:
Okosan kell vásárolni, akkor egész jó áron be lehet vásárolni.
2014. jan. 13. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
de élelmiszeren nem lehet????
2014. jan. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Mi az hogy élelmiszereken nem lehet spórolni. Pedig lehet. Nagyon is. Ha nem figyelnék oda mit veszek, simán elmenne havi 50-60 ezer kajára, így hogy figyelek, így 40-44 körül kellemesen kijövök. Jelentős áremelkedést nem tapasztaltam amúgy, mennyiségben, minőségben ugyanolyan termékeket veszek immár 2-2,5 éve, de olyan 2-4%-os áremelkedést tapasztaltam meg. Ha valaki nem figyel a bevásárlásaira, az bizony könnyen belefuthat nagyobb áremelkedésű termékbe is. A magyar nem híres arról hogy értene a pénzhez, így nem véletlen hogy sokan panaszkodnak.
2014. jan. 13. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
22%

Most nem hallottam a szokásos újévi "köszöntést" TV-ben, ami úgy szokott hangzani, hogy "Januártól emelkednek a.....xy árai"(Úgy látszik, már nincs pofájuk bejelenteni, most már csak suttyomban emelnek).

Viszont,

az élelmiszerek ára az újév utáni napokban azonnal felment, csak a hülye nem vette észre!Aztán kb egy hét múlva kicsit lejjebb ment.Röhögtem is magamban, hogy úgy látszik, rájönnek, hogy ha most most már hiába emelnek, csak azt érik el, hogy a kutya sem veszi meg.

Így volt ez anno egy vagy fél éve a tojással.Mindenhol 400-600 Ft-os tojások, megfizethető áron alig lehetett kapni.Érdekes, mostanában nem látok 500-600Ft-os tojást, már kapok 300.ért is, bármikor.Úgy látszik, nem vették.Hiába, az emberről is csak egy bőrt lehet lenyúzni.

2014. jan. 13. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
88%
Tavaly már nem volt olyan látványos emelkedés mert lassan nincs hova. Az átlagmber számára a legolcsóbb alapélelmiszerek is lassan a mgfizethetetlen kategóriát képviselik.
2014. jan. 13. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
48%
Tudatosan kell vásárólni és enni !
2014. jan. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Persze, lehet a kaján spórolni. Igénytelen ember nem eszik húst hetente 2x minimum, az eredmény majd az egészségén meglátszik.
2014. jan. 13. 10:09
 8/10 anonim ***** válasza:

Igénytelen ember nem eszik húst hetente 2x minimum,

Majd jönnek a Vegák, aztán kapsz lesz.

2014. jan. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kérdező. Egy fontos dolgot kifelejtesz. A gazdaság állapota és az életszínvonal között nem feltétlen az összefüggés. Ott van példának Kína. A világ egyik legerősebb gazdasága és mégis sok helyen nagy a szegénység. Én személy szerint a gazdasági teljesítményt és az életszínvonalt mindig külön kezelem. Pont az ilyen példák miatt.


A statisztika trükkös dolog. Ha van egy szobád tíz emberrel ahol kilenc nincstelen és van egy aki tízmilliót keres, akkor nagyon szép átlagfizetés lesz a statisztikán, de a valóságban kilencen éhen halnak.

2014. jan. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem csak neked, kérdező, már nekem is feltűnt, hogy az árak gyakorlatilag megduplázódtak az eltelt 10 év alatt. Akinek van szeme, az látja. Aki meg kormányidióta, az úgyis befogja a szemét meg a fülét, neki hiába mutatsz bármit is. Majd sorosozik egy jóízűt, aztán önelégülten vigyorog: megcselekdte amit megkövetelt a haza!


"Mi az hogy élelmiszereken nem lehet spórolni. Pedig lehet. Nagyon is."


Persze, lehet mindenből a silányabbat, pocsékabbat venni, gond majd akkor lesz, ha az így megspórolt pénzt később gyógyszerre költöd majd...


"Jelentős áremelkedést nem tapasztaltam amúgy"


Akkor egyszerűen vak vagy.


"A magyar nem híres arról hogy értene a pénzhez, így nem véletlen hogy sokan panaszkodnak."


Még véletlenül se a fizetések alacsonyak, és az árak magasak ugye...áááá, a csúnyarossz magyar az, aki nem ért a pénzhez! Aha aha persze persze.

Kis komám, tudod, ha a terhes nő fejenáll, akkor nem a gyerek a farfekvéses...

2021. jan. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!