Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti adnátok a nyugdíjasoknak...

Ti adnátok a nyugdíjasoknak 13. havi nyugdíjat?

Figyelt kérdés
2014. jan. 16. 09:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%
Igen, de csak azután, hogy a dolgozó embereknél (akik ugye eltartják a nyugdíjasokat IS) már általánossá vállt a 14. is...
2014. jan. 16. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem. 1 év amúgy is 12 hónapból áll.
2014. jan. 16. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
34%

Az #1 válaszoló téveszméi ellenére nem. Az oka egyszerű. Előbb a gazdaságot kell rendbe tenni. Aztán ha van miből, lehet költekezni.

Amúgy a nyugdíjasokat nem a ma dolgozók tartják el, ezt csak ostoba politikusok adják el még butább embereknek. Úgy működik ez, mint egy biztosító (ezért ez neve). Rendszeresen befizetsz pénzeket, hogy később visszakapd. Vannak, akik meg sem érik a nyugdíjkort, vagy ha igen, hamar meghalnak. Ők sokkal kevesebbet kapnak vissza. A maradékot azok kapják, akik soká élnek. Mint a csomagbiztosító. Ha nem vész el a csomagot, nem kapod vissza a befizetett összeget. Akinek meg elvész, lehet, hogy ötvenszeresét kapja vissza ebből.

Egyébként ilyen kérdést tipikusan pánikhangulatban tesznek fel, miután kell riogatásban és rémmesékben volt részük a delikvenseknek. A politikusok ilyen típusú vitái is erről szólnak, nem a tényleges cselekvésről. Vagy ha mégis, azt nevezik nemzetvesztő populizmusnak.

2014. jan. 16. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
61%
51 éves férfi vagyok. Nyugdíjadó ( járulékról átnevezve a f-es fiúk által ezzel is jelezvén, hogy ez vissza nem jár) a jelenlegi szabályok szerint 1/3-át kapom vissza amennyiben az átlagéletkorhoz lesz szerencsém. Én a magam részéről nem szeretnék sem 1. sem 13. havi nyugdíjat én a járulékot szertném visszakapni 100 százalékban a maffiózó államtól. Utána én majd eldöntöm, hogy belépek-e vele egy nyugdíjpénztárba vagy megoldom öreg napjaimat. A maffiózó politikusok a befizetett járulék 2/3-át nyúlják le deklaráltan a korosztályomtól. Kell a pénz kisvasútra + egyebekre.
2014. jan. 16. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%
A #3 ritka buta választ adott. Méghogy nem a dolgozók tartják el őket. Ha holnaptól nem fizetne senki adót nyugdíjjárulékra akkor pontosan meddig is tudnák finanszírozni őket? Megsúgom: semeddig. Éppen ez a rendszer lényege, mindig az aktuálisan dolgozó réteg befizetéseiből tartják el az aktuális nyugdíjasokt. Az, hogy ezt számlázással hogyan könyvelik már más kérdés, de a lényege ez.
2014. jan. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
3: amióta az eszemet tudom itt jó nem volt, itt mindig csak kiba.. válság,, meg valamilyen "helyzet" , soha nem politikai felelősség természetesssen..erre várni felesleges, hogy majd itt egyszer lesz konjunktúra.
2014. jan. 16. 09:33
 7/11 anonim ***** válasza:
Teljesen feleslgesnek tartom. A nyugdíjat viszont lehetne emelni, messze nem érik el az átlagfizetést, bár legalább a létminimumot meghaladják.
2014. jan. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem, mert valójában a 12. havi nyugdíj is hitelből van fizeve.
2014. jan. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"amióta az eszemet tudom itt jó nem volt"


Akkor valamit rosszul csinálsz. Legtöbb tanult vagy szorgalmas ember remekül boldogul nálunk is (a világ népességének 80%ánál jobban él nálunk még a kétkezi munkás is). Tehát most (még) jó itt.


A kilátásokat illetően már nem vagyok ilyen optimista.


Eredeti kérdésre válaszolva: Nem, nem adnék. Az év 12 hónapból áll, és már a jelenlegi nyugdíj is túl magas (a fizetésekhez is és a költségvetéshez is viszonyítva).

2014. jan. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Jó most mit csináljanak az öregek? Haljanak éhen? Zabálni meg fűteni kell, mert muszáj! Így is 52 ember fagyott meg az enyhe télben, a többség a saját fűtetlen lakásában. Stadionos köcsög erre is adhatna, ne csak a túlszámlázott Simicskás-közbeszerzésekre.
2014. jan. 16. 18:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!