Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mennyire lenne kormányképes a...

Mennyire lenne kormányképes a most felállt baloldali koalíció egy esetleges győzelem esetén?

Figyelt kérdés

Már az MSZP-SZDSZ közös kormányzása is egy képtelenség volt, nem tudták, mit akarnak csinálni (maga Gyurcsány mondta, hogy üresek a fiókok, de hozzátehetem, hogy a fejek is üresek voltak), ha meg nagy nehezen mégis csináltak volna valamit, akkor amit az egyik akart, azt megfúrta a másik (lásd több biztosítós modell az egészségügyben stb.).


Akkor csak ketten voltak a partnerek, most már hárman vannak, sőt ha a mákszemnyi liberális jelenlétet is ideveszem, akkor négyen. És az eddig felvázolt programtöredékeik is eléggé ellentétesek. Gyurcsány pl. radikális egyházellenes programot hirdetett, amit a többiek nem támogatnak, vagy Fodor helyesli az egykulcsos adót, a többiek ellenzik stb.


Tovább nehezíti a helyzetüket, hogy mindegyikük a mai közjogi berendezkedés felülvizsgálatát és a korábbi alkotmányos rend helyreállítását ígéri, de ez csak kétharmaddal lenne lehetséges, ami nem lesz meg nekik. Viszont a FIDESZ szinte mindent kétharmadossá tett, és ott ülnek a 10 évtől életfogytiglan kinevezett emberek az Alkotmánybíróságtól kezdve mindenütt.


Ha ilyen körülmények között nagy szerencsével produkálnak egy 50 valahány százalékos győzelmet, az mire lehet elég? Hogy lehet így majd kormányozni?



2014. jan. 19. 12:54
 1/9 anonim ***** válasza:
56%
Jajmileszmost, összeálltak a szocik, pedig már azt hittük, hogy Gyurcsányt és Bajnait kilőttük és a következő 20 évben majd a haverokkal élünk és lopunk, mint hal a vízben. Jaj a NER-nek, jaj az Alaptörvénynek, jaj a Közgépnek, mi lesz, ha a haza ellenzékbe kerül...?
2014. jan. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Galamb András ***** válasza:
74%
Van négy párt egyben, ha úgy nézzük. Gyurcsány és Bajnai MSZP-sek voltak de kiáltlak mivel, más politikát akartak képviselni. Kinek a programját fogják képviselni. Fodor vagy Karácsony programját nem fogják támogatni, kilépnek a nagy összefogásból és meg is buktak sokáig nem fogják tűrni a kirekesztésüket, Eböl lesznek nagy ellentétek. Ezért nem is látok rá esélyt, a kormányzásukra.
2014. jan. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Ja igen, a személyi ellentétekről, fúrásokról még nem is beszéltem, pedig ez lehet a legfontosabb. Olyan aranyos volt, amikor Gyurcsány az ATV-ben megígérte, hogy mostantól Attila utasításait fogja végrehajtani. De hát ismerjük a személyiségét, ő nem ilyen. Inkább Attila kitúrásán fog majd munkálkodni.


Egyébként nem értem, miért barmolt le a kedves 1. válaszoló. A nehézségek ellenére én is baloldalra fogok szavazni, mert Orbánék ámokfutásából nem kérek. De akkor sem mindegy, hogy mi lesz Orbán után.

2014. jan. 19. 13:31
 4/9 anonim ***** válasza:
33%
Hát elég nagy szarban lennének ha nyernének, semmilyen elképzelésük nem lenne, hogy mit csináljanak. Most rá vannak állva a kritizálásra az megy nekik, de ha csinálni kéne valamit akkor lennének problémák.
2014. jan. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
16%

Egyébként miből áll szerinted kérdező "Orbánék ámokfutása"?

Csak mert biztos van saját véleményed, amiket nem egy havertól hallottál vagy itt olvastad.

2014. jan. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Szerintem ez az ámokfutás ma már 4 év elteltével nem lehet kérdés. Vagy akinek kérdés, az csak dicsőítse továbbra is Orbánt! Sokszor elmondtam, leírtam, nem szeretném ismételni.
2014. jan. 19. 13:55
 7/9 anonim ***** válasza:
Ezek az álbaloldali, neoliberális szemetek sosem jutnak kormányra. Az Európai Baloldal - Munkáspárt 2006-ot kell támogatni minden tisztességes baloldalinak.
2014. jan. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha jól elosztják egymáközt a feladatokat,ami nemis képtelenség mert már jól ismerik egymást,akkor szerintem egész jól kormányozhatnának.A baj az elmult négy évben lerakott szar ami nagyon bűzlik.Ezt nehéz lesz eltakarítani!?
2014. ápr. 2. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"A baj az elmult négy évben lerakott szar ami nagyon bűzlik.Ezt nehéz lesz eltakarítani!?"


fúúú én a baloldal helyében nem szólalnék meg.

2014. ápr. 2. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!