Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek jobb lenne most...

Szerintetek jobb lenne most ha nem esett volna szét az Osztrák-Magyar Monarchia?

Figyelt kérdés
ha igen miért? ha nem miért nem? Szerintem jobb lenne, gazdaságilag és katonailiag is erős állam lenne, már akkoriban is Németország után a nyugati hatalmak legnagyobb vetélytársa volt. Gondoljhattok most arra, hogy hát az osztrák uralom az nem jó, 1848 stb. De most mennyivel jobb? Az Európai Únió b*szogatja az országot, gazdaságilag egy nagy nulla, a nyugati hatalmak játékszerei vagyunk csak úgy mint a többi utódállom, jó kivéve Ausztria mert ott azért sokkal jobb a helyzet.

2014. jan. 19. 20:28
 1/6 anonim ***** válasza:
67%

Nem.

A legjobb az lett volna, ha szétesik, mi megkapjuk a magyarlakta területeket, Németország megkapja Ausztriát és megtarthatja a többi németlakta területet és senkinek nem kell kártérítést fizetnie.


Ha ez így rendben lezajlik, akkor nincs II. világháború és talán világválság sem.

2014. jan. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ki tudja megmondani?

Lett volna 2. VH?

Ha lett volna, akkor mi semlegesen, nyugati vagy szovjet megszállás alá kerülünk?

2014. jan. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Valószinûleg jobb lenne, de hát kitudja.

Területeinket igy megörizhetnénk és belpolitikailag is maradhatnák függetlenek.

Európai Unióba mi léptunk be, nem kényszeritettek minket csak hogy igy is írj róla.

2014. jan. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Gazdaságilag előrébb lennénk, de emberileg... Én biztos megismételném '48-at. Talán jobb lenne, de csak így, hogy tudjuk mi van nélküle. Szerintem ( a területek elvesztését leszámítva ) jól jártunk azzal, hogy feloszlott.
2014. jan. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Jobb lenne, mert az azt jelentené, hogy nem voltak a 20. században háborúk, nácizmus, kommunizmus.


Egyébként a legjobb az lett volna, ha a népek békésen szétválnak és minden nép maga dönthetett volna sorsáról, politikájáról és kiváló lenne a viszony Kelet-Európa népei között. Békében, szabadságban jobban fejlődtünk volna.

2014. jan. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
hm. Szerintem sem robbant volna ki a 2. világháború, hiszen a 2. világháború az első világháború békefeltételeinek megtorlása akart lenni.
2014. jan. 19. 22:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!