Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem lenne jobb Mo. -n az...

Nem lenne jobb Mo. -n az alkotmányos monarchia?

Figyelt kérdés

2013. dec. 29. 16:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem
2013. dec. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%

Ekkora őrültséget már rég olvastam.


És mégis miért lenne jó az, ha egy félfasiszta uralkodó család fényűzésben élne és pózolna a TV-ben a dolgozók pénzén???


Miért lenne jó, hogy a burzsoázia ilyen idealisztikus alakulatot ültetne a nyakadba?


Mikor szolgálta az arisztokrácia a nép többségének érdekeit?

2013. dec. 29. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

1: köszönöm az értelmes választ

2: Nagyon jól tükrözi az intelligenciádat a 39%-od

2013. dec. 29. 16:21
 4/12 A kérdező kommentje:
2: Munkáspárt szimpatizáns vagy igaz?
2013. dec. 29. 16:22
 5/12 anonim ***** válasza:

Kb. kétféle "monarchia" létezhet a mai korban.


Az első kb. a modern Anglia, Hollandia, amik ugyanúgy működnek, mint egy átlagos köztársaság, de rengeteg állami pénzt és erőforrást elemészt a királyi család pompája.



A második kb. az 1989 előtti Románia, ami jobban hasonlít a hagyományos, középkori királyságokra.


Bizonyos értelemben a nyugati világ utolsó igazi királya Nicolae Ceausescu volt, mert ezek az angol, svéd királynak mondott államfők már inkább afféle bíborbanszületett elnökök.

2013. dec. 29. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Szerintem se jobb, se rosszabb nem lenne. Bár egy királyi családot eltartani szerintem költségesebb, mint egy Köztársasági Elnöki Hivatalt.
2013. dec. 29. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 lindmayer ***** válasza:

egy feltétellel: ha én lennék a király

de mivel a lottón nagyobb esélyem van, így inkább elkezdek játszani

2013. dec. 29. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
miért is lenne jobb? akkor egy párt helyett egy konkrét személyt utálhatnánk, na ebből a szempontból jobb lenne, amúgy amint visszahoznák egy osztrák kerülne a trónra, ugyanis valami selyemseggű habsburg még mindig fenntartja a trónigényét erre a csudaszép országra és mivel más nincs, ő lehetne a király. jeee!
2013. dec. 29. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Amúgy a gyengébbek kedvéért az alkotmányos monarchiában a király csak az államfői jogokat gyakorolja, továbbra is a pártok kormányoznának.
2013. dec. 29. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A 39 százalékom a ti intelligenciátokat tükrözi... sajnos a fasiszták nem dolgoznak és egész nap a neten lógnak.
2013. dec. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!