Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbán Viktor még ellenzékben...

Orbán Viktor még ellenzékben azt nyilatkozta, hogy nem híve az egykulcsos adónak, mi változott?

Figyelt kérdés
Ha jól emlékszem, akkor azt nyilatkozta, hogy azért nem híve, mert az egykulcsos adó a gazdagoknak kedvez! Az áfaemelést is kritizálta ellenzékben, mert hogy az a legszegényebbeket sújtja, most meg megemelte az áfát. Mi történik? Szegény pártiból, gazdag párti lett, vagy így látja jónak, és kénytelen volt változtatni?

2014. jan. 19. 21:05
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
51%
Egy jellemtelen senkiházi.Felesleges elemezgetni a tevékenységét.
2014. jan. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
2014. jan. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Hat percnél!


[link]

2014. jan. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Nem azért kérdeztem, hogy vita legyen, vagy hogy támadjátok ez miatt Orbánt, hanem azért mert elképesztőnek tartottam, hogy akkor ezt mondta, most meg bevezeti. De attól még biztosan JÓT AKAR AZ ORSZÁGNAK, MERT SENKI NEM AKAR A SAJÁT NÉPÉNEK ROSSZAT, pláne ha m.elnök. :) Lehet ezzel az adóval Orbán kihúzza a bajból az országot, de lehet, hogy nem.
2014. jan. 19. 21:51
 15/21 anonim ***** válasza:

"Lehet ezzel az adóval Orbán kihúzza a bajból az országot..."


Én úgy veszem észre, hogy inkább az emberek húznak ki innen, de te tudod...

2014. jan. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 Galamb András ***** válasza:
52%
Adó csalás is volt, lehet ezért vezetékbe az 1 kulcsos adót.
2014. jan. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Amúgy nincs ezzel baj, ha valaki változik, vagy mást gondol, mint régen, csak akkor ismerje be! Orbán egy jó politikus, de sosem ismeri be a hibáit, még akkor sem, mikor valami nyilvánvaló. Ahelyett, hogy azt mondaná, hogy igen, eddig nem támogattuk, de most igen, mert muszáj, akkor semmi gond nem lenne, de most mit mond? Eddig a több kulcsot támogatta, mert nem volt híve az egynek, most meg azt mondja, hogy ne térjünk vissza ahhoz az adórendszerhez, ami 2002-10-ig volt. Szóval nem lenne baj vele, ha elismerné, hogy tévedett, vagy ha nem tévedett, akkor mondja azt, hogy most sem híve, de muszáj....
2014. jan. 19. 22:06
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Orbán Viktor teljesen nyilvánvalóan azért vezette be az egykulcsos adót, mert azokat a társadalmi csoportokat akarja támogatni, akiknek a választási hajlandóságuk magas. Minél alacsonyabb jövedelemmel rendelkezik egy társadalmi csoport annál kevésbé érdekli a politika. AZ persze, hogy ezzel a lépéssel 500 milliárdot lapátolt ki a költségvetésből, és a dolgozó emberek 70%-a kifejezetten rosszabbul járt vele, már kevésbé érdekli. Mellesleg nem volt még olyan ország a történelem folyamán, amit az egykulcsos adó húzott volna ki a válságból.
2014. jan. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

"Orbán Viktorra szerintem nem lehet mondani, hogy pálfordulatot hajtott volna végre. Ő az egyetlen mai élvonalban lévő politikus, aki meghatározója a mai politikának, aki nem váltott párott,"


Egy liberálisan gondolkodó volt, aki a kommunista központi rendszert megdönteni kívánta. Lett belőle egy konzervatív pali, aki központi rendszert épít. Egy valami változott: most magaköré épül a rendszer.

2014. jan. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Szerintem több oka van eme pálfordulásnak.


Egyrészt (szerintem!) azért kezdték el támogatni, mert ezzel több dolgot intéznek el egy füst alatt.


Egyrészt a politikusi állami támogatások miatt - amikor politikusok több millát vettek fel adómentesen - nagyon sok savat kaptak a politikusok, ez megszűnik, és helyette egy magasabb de bejelentett egykulcsos adó van/lesz.


Másrészről minden vállalkozó alacsony fizuval jelentette be magát és alkalmazottait, csak hogy ne kelljen adót fizetni, ergó ment a zsebbe fizetés, szóval korrupció csökkentés és gazdaság fehérítés, hosszútávon.


Harmadrészt, lehet a gazdagoknak kedved, de azt se felejtsd el, hogy a járulékplafont is megszüntették. Szóval az az adócsökkentés korántsem volt akkora mértékű mint amit reklámozni szoktak. Szal adtak is, vettek is.

2014. jan. 20. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!