Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vadászokat mikor szabályozzák...

Vadászokat mikor szabályozzák már be?

Figyelt kérdés
Ugyanis egy mondattal elintézhetik, hogy, ha kedvük van lelőni egy állatot minden ok nélkül: www.allatportal.hu/bunugy/borzaszto-fejbe-lottek-a-mentesre-varo-nemetjuhaszt-mire-odaertek-az-allatvedok/258/

2014. jan. 21. 18:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%

A vadászatra nagyon szigorú jogszabályok vonatkoznak, egyáltalán nem lövöldözhetnek kedvükre.


Ezekben nem vagyok járatos, de szerintem a kóbor kutyák kilövéséhez joguk van a hivatásos vadászoknak/mezőőröknek.

2014. jan. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
82%

A cikket elolvasva: az állatvédők találtak egy kóbor kutyát, majd nem vitték el se menhelyre, se haza, hanem miközben gazdit kerestek neki, ott hagyták a jó fenébe, kint a semmi közepén és ott etették. Az ilyen kóbor kutyák nagy károkat tudnak okozni a vadállományban, ezért az ilyeneket ki szokták lőni.

Inkább az "állatvédőket" kéne feljelenteni. Vagy csinálják rendesen, vagy sehogy.

2014. jan. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
21%
A saját területünkön tőlem 15 méterre lőtték ki a kutyámat tavaly. Sajnos a vadászok istennek hiszik magukat röhögök is magamban amikor halomra lövöldözik egymást minden vadászat alkalmával a félkegyelműek.
2014. jan. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
88%
A vadászok nagyon jól be vannak szabályozva. Pont a sok állatbarát nincs. A kutyások mégcsak azt sem tudják milyen jogszabályt kellene betartaniuk, de amúgy is eszükbe se jut betartani. Nincs olyan alkalom, hogy egy hosszabb erdei túrán ne találkoznék szabadjára engedett kutyával.
2014. jan. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Első hozzászóló : Te ugye vadász vagy? [link]



[link]

2014. jan. 21. 20:03
 6/14 anonim ***** válasza:
65%
Te meg látom fogyatékos.
2014. jan. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

A helyzet, az, hogy MINDEN KUTYA LELÖVÉSEKOR azt mondják : vadat űzött. Ebből a szempontból megközelítve 2féle ember van : aki vadászik, és aki nem. Tényleg tiszteletem annak, aki becsületesen teszi !....de nincs mérleg. Senki nem lát bele vadásztársadalom nagyobb tömegét képviselők fejébe, akik zavartalanul, ellenőrizetlenül tehet amit akar. Tanú nincs! Mindenki a saját lelkiismeretének megfelelően cselekszik. A kör pedig elnyomja az igazérzésűeket.


[link]

2014. jan. 21. 20:17
 8/14 viktorvarga ***** válasza:
0%
nemtudom de bekéne,nem fasza h életeket vesznek el hobbiból
2014. jan. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"nemtudom de bekéne,nem fasza h életeket vesznek el hobbiból"


ezt most a kutyatulajdonoskra írtad? A mai jogszabályok alapján még a gyerekgyilkos kutyatulajdonosok is csak felfüggesztettet kapnak, miközben egy autóvezetőt ugyanazért börtönbe csukják.

2014. jan. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 viktorvarga ***** válasza:
nem a kutyásokra irtam.a vadászokra gondoltam úgy álltalában
2014. jan. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!