Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most tényleg, mi a baj a...

Most tényleg, mi a baj a rovásírásos táblákkal?

Figyelt kérdés
Gyurcsány le akarja szedetni őket, de mi az oka? Miért zavarja őt a magyarok ősi írásmódja? Kinek ártanak ezek a táblák?

2014. jan. 23. 13:16
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
Engem zavar a tábla, figyelemelterő vezetés közben, hogy most mi a fene van kint. Az a megoldás nekem jobban tetszene, ha lenne egy kis történelmi emléktábla valahol az ilyen falvak, városok főterén, ahol megemlítik ezt az írásmódot is néhány fontosabb, a település történelméhez tartozó esemny mellett. Az szerintem jobban segíti a kultúrát, a hagyományőrzést, mint a táblák. Mindenféle magyarázat nélkül nekem nem tetszenek.
2014. jan. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
45%
Rakják, ne rakják tökmindegy. De ne az én adómból.
2014. jan. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
45%
Engem valahogy nem zavarnak,sőt...
2014. jan. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 rajcziz ***** válasza:
79%
Felőlem nyugodtan kint lehet, ha annyira sokat jelent egy közösség tagjainak, de véleményem szerint az egész táblaállítás röhejes. A rovásírás használatának hagyománya teljesen kikopott mára, tetszik vagy sem. Az utóbbi időben pedig sokan megpróbálnak úgy tenni, mintha ez jaj de milyen elidegeníthetetlen része lenne a magyarságnak. Hát nem az, évszázadokig megvoltunk nélküle is. Szép dolog a hagyományápolás, de ne találjunk ki magunknak hagyományokat, van anélkül is bőven miből meríteni. (Mondom ezt úgy, hogy ismerem a rovásírást, de kezeljük már helyükön a dolgokat.)
2014. jan. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
100%
Igazából semmi, csak az, hogy feleslegesek és sajnos nagyon sok ember abban a hitben ringatja magát, hogy annál jobb lesz Magyarországon az élet, minél több ilyen marhaság ki van pakolva az út szélére és ezért értelmes dolgok helyett ilyenekkel vannak elfoglalva egy csomó időt, energiát, figyelmet és pénzt elpazarolva ahelyett, hogy ezeket normális dolgokra költenék el, amivel valóban segíthetik az országot.
2014. jan. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
53%

Én sem tudom mi értelme van, viszont nagyon jól néz ki.


Más országban még nem láttam hasonlót.Olyan egyediséget tükröz, olyan különleges.

2014. jan. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
58%

az, hogy a Jobbik kezdeményezte részben. se több, se kevesebb. ezért utálni kell. és utálják is a prolik.


és ez NULLA adóforintba került, mivel adományokból állították, külön alapítvány van erre. sajnos Fletónak minden büdös, ami picit is nemzeti, vagy ahhoz tartozik.

2014. jan. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 TappancsMancs ***** válasza:

"Meglepő" válaszok vannak itt. Eset: Svédországban voltam pár hónapot és meglepő - már a jelenkori magyar viszonyuláshoz képest - hogy simán felhúzzák, kiteszik a svéd zászlót a svédek. Senki semmi rosszat se mond rájuk. Na mert ezzel más országokban nincs gond.


Amúgy meg más az ha valaki a magyar zászlót kiteszi és más az egyéb pl véleményei akármikről is. Az a "muris" hogy tényleg ez van hogy sok magyar szinte a magyar zászlót is leköpi és okosnak hiszi magát. A rovás írás és más népi dolgokkal is ugyanez a helyzet.


Szerintem ezt olvasná egy angol, egy amerikai vagy szinte szó szerint bármelyik másik ország lakó, ... na vajon mit gondolnának és jogosan e?

2014. jan. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:

Komolyan azon érdemes lenne elgondolkodni, hogy kevés számmal de megtalálhatóak a rovás források. Ezt az országot mennyi kultúra szállta meg az elmúlt években? Mátyás könyvtárát is felégették kirabolták. Ma is szinte minden egy helyen tárolunk.


Rovásokról, mutass nekem még egy népet, akinek önálló szava van a rovásra? (mert a róni az nem egyenlő az írással vagy a faragással)

Továbbá elképzelhetetlen az, hogy 3000 éven át egy nép képes rokonság nélkül fennmaradni és még írástudatlan is volt. ( egészen biztos, hogy használt írást, hiszen csak az írás tud közvetíteni több száz kilométer távolságból is információkat és egységesíteni a nemzetet. )

2014. jan. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 TappancsMancs ***** válasza:
Egy példa - ott van Kínában a sárkányhajó verseny és most nem a kínai kormányról van szó vagy bármi másról. Mennyire jó az és nekünk még máig sincs SEMMI ilyen ahova általában mindannyian kimennénk, ennénk innánk mulatnánk, jól éreznénk magunkat, szurkolnánk és ilyenek. Elég bágyadt egy dolog hogy nekünk EGYÁLTALÁN NINCS SEMMI ILYENÜNK, érem ezt úgy ami nem csak egy szűkebb réteget érdekel hanem ÁLTALÁNOS. Vajon hogy alakulhatott ez ki?
2014. jan. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!