Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most tényleg, mi a baj a...

Most tényleg, mi a baj a rovásírásos táblákkal?

Figyelt kérdés
Gyurcsány le akarja szedetni őket, de mi az oka? Miért zavarja őt a magyarok ősi írásmódja? Kinek ártanak ezek a táblák?

2014. jan. 23. 13:16
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
34%
A rovásírásban nincs semmi ősi magyar. Az türk írás. Miért nem lehet magyarul írni szépen latin betűkkel mindek kell soviniszta marhaságok miatt olyan szimbólumokat használni amit a kutya se ért?
2014. jan. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:

Na, csak kibújik a szög a zsákból. Persze ha más népekről lenne szó, akkor meg "óvni, ápolni kell, jajj ide is egyet, oda is egyet, foglaljuk bele az alkotmányba".

Gondolom ezeket az embereket minden zavarja, ami ehhez hasonló. Az árpádsávos zászlóval is ez volt. Be kell tiltani, felgyújtani, stb.

2014. jan. 23. 13:53
 3/31 anonim ***** válasza:
63%
Engem pl rohadtul nem érdekel, hogy kint van-e a rovásírás tábla vagy nincs. Viszont: Miért az én adómból rakják ki ezeket az ökörségeket?! Rakja ki valami vérszittyajobbikos, de mellényzsebből fizetve, nem a mi adónkból.
2014. jan. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
25%

Nincs velük semmi baj, alapvetően ott vannak az út mentén.

Mondjuk én nagyot szoktam köpni mindegyikre egyszerűen mert megvetem őket.

Hogy miért, az ennél sokkal hosszabb választ igényelne, egyszerűen azért, mert a Nagy Magyar Ostobaság jelképei.

2014. jan. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 Ozmium42 ***** válasza:
67%

Béla.


1. Nem a te adódból rakják ki őket, hanem magánszemélyek gyűjtenek rá.

2. Mennyi is pontosan az a te adód?

2014. jan. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
68%

Kb. annyi értelme van, mint hogy OV szerint a magyarok a hunoktól származnak. :DDD


Amúgy persze lehet, hogy a vándorló magyarok is használták ezt az írást (vagy egy változatát), ahogy most a latin írást. Mindkettő egy átvett és igényre szabott írásmód. Lehet ápolni, kutatni, sőt talán kell is, de nem lenne jó, ha valami soviniszta hullám ikonja lenne.

2014. jan. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
45%
Azért akarja leszedetni, hogy imponáljon a szavazói körének, akik közül egy páran itt is beröfögték a "véleményüket".
2014. jan. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
vigyázzatok, más népek táláira nehogy ráköpjetek, nehogy börtönbe kelljen mennetek kirekesztésért, idegengyűlöletért. Természetesen a magyar jelképeket meg a többit köpködhetitek napestig.
2014. jan. 23. 14:09
 9/31 anonim ***** válasza:
88%
Részemről nem zavar, hogy kinn van. Csak azt furcsállom, hogy minek van ott, ha a funkcióját (hogy információt közöljön) az esetek minimum 90%-ában biztos, hogy nem látja el. Azért nem fog senki rovásírát tanulni, hogy el tudjon olvasni pár táblát...
2014. jan. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 savanyújóska ***** válasza:
Én személy szerint semmilyen táblát nem köpködök, elnézést. És a rovásírásos tábla sem zavar, nem azon az 50000 forinton fog múlni (hasraütöttem, nem tudom, mennyi egy közúti tábla), kis faluban meg nyilván meg kéne kérdezni az embereket, hiszen ott már az önkormányzat bevételének jelentős részét elvonná egy ilyen kiadás. Az pedig, hogy Gy. úr le szeretné őket szedetni, szerintem egyszerű politika. Ha megnézed, enyhén balról a rovásírás, Árpád-sáv (anélkül, hogy én állást foglalnék a kérdésben) a Jobbikhoz köthető. Mivel az átlag baloldali szemében a Fidesz is kezd nemzetibb felhangokat megütni (megint csak, én nem így látom, de az nem tartozik ide), a táblák leszedetése megerősíti azt, hogy Gy. úr baloldali, és hogy a jobboldali (nyilván nem a definíció szerinti eszmékre kell gondolni, hanem amit a szemben álló pártok közvetítenek) eszmék ellen van.
2014. jan. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!