Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kell szerintetek a német...

Kell szerintetek a német megszállás áldozatainak emlékmű?

Figyelt kérdés

Magyarországról a német megszállás előtt egyetlenegy magyart sem vittek(zsidó és nem zsidó vallásúakat sem) el koncentrációs táborokba. Ezért Horthyt nem is vonták felelősségre a Nürnbergi perben. Szemben a független, önálló Szlovákiával, amely önként, fejenkét 70.000 birodalmi márkáért a teljes zsidóságot átadta Németországnak, így teljesen kiirtva zsidó vallású honfitársaikat. Magyarországon ezzel szemben még a német megszállás ellenére is sikerült zsidók tömegeit megmenteni, főleg a főváros tekintetében. Én a magyar zsidóságot a magyarság részének tekintem, és értéknek, amit az ország meg is akart őrizni a szövetségesi rendszer ellenére. Ezért kellett megszállni minket, e nélkül nem tudták volna elszállítani őket. Ez tény, különben a Nürnbergi per nem ért semmit, és nem az egész nyugati demokrácia felelős a fasiszták szabadpnhagyásáért. De nem így van, a megszállás előtti idő szinte teljhatalmú urát nem vonták Nürnbergben felelősségre. Így a felelősség a német megszállóké. És a nemzet jogos fájdalma ölt testet abban, hogy az elhurcolt, meggyilkolt áldozatokért emlékének adózni akarunk. Ők a mi áldozataink, az összmagyarság áldozatai, akik megérdemlik a főhajtást, a rájuk való emlékezés helyét.

Ti egyetértetek az emlékmű állításával?



2014. jan. 24. 17:28
 1/7 anonim ***** válasza:
61%

A zsidó szervezetek menjenek a francba.


Volt német megszállás Magyarországon?Volt.


Nem csak zsidók haltak meg a II világháborúban , a zsidók semmivel sem érnek többet, mint a többi ember, bármennyire is azt hiszik.

2014. jan. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
37%

A zsidókat a nemét megszállás ELŐTT vitték koncentrációs táborokba. A német megszálláskor már csak Pesten voltak zsidók, vidéken nem. Őket is csak azért "mentette meg" Horthy, mert az angolok ehhez a feltételhez kötötték, hogy ne ítéljék el háborús bűnösként.

Horthy sikertelen kiugrási kísérlete után szállták meg a németek az országot. Akkor más a front a Duna-Tisza közén volt. Városunkba 44. okt. 23.-án jöttek be az oroszok.

Okt. l5-e előtt csak a frontutánpótlás volt Magyarországon, és nem német megszállás.

Horthy kormányzása alatt és tudtával kellett a zsidóknak, még a gyerekeknek is sárgacsillagot viselniük, és tudott a deportálásokról is.

Nem a Horthyt mosdató írásoknak kellene hinni, hanem a tényeknek.

Nem én vagyok az egyedüli, aki élt abban az időben.

Ami az emlékművet illeti:

Ha már Orbán mindenáron emlékművet is akar, akkor nem a német megszállás emlékére kellene azt emeltetni.

Hanem a háborúban, a Donnál hősi halált halt több ezer magyar katonák emlékére. Ebbe belefér az elhurcolt zsidóság is.

2014. jan. 24. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
27%
Ha már megemelték 300 millával a holokamu emlékévre költhető összeget(1,8 Mrd lett így) akkor talán erre a célra is lehetne költeni pár forintot nem? Kinek a zsidók kinek a németek szimpatikussak! Ha el lehetne dönteni az adó forintok eme sorsát nem hinném hogy túl sokan áldoznák az elsőnek írtakra.
2014. jan. 24. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

tegnapelőtt 18:26


tegnapelőtt 18:26

Hiányosak a történelmi ismereteid. A német megszállás 1944. március 19-én történt. Addig nem deportáltak magyarokat(zsidó és nem zsidó vallásúakat) az országból.

[link]

A kiugrási kísérlet 1944. október 15-én történt. A két időpont között deportálták a vidéki zsidóságot a német megszállók. [link]

Egy megszállt államban, amikor mindenki fejéhez géppisztolyt tartanak a teljesen más a cselekedetek súlya, hiszen igaz, bárki megtehette, hogy nem teljesíti a parancsot, abban a pillanatban beállították a kivégzendők közé. Horthy pedig szembefordulhetott a németekkel, a kiugrási kísérletnél láthattuk mit ért, rögtön félretették a németek és nyilas vérengzést, rémuralmat hoztak a nyakunkba.

[link]

2014. jan. 26. 12:15
 5/7 anonim ***** válasza:

"Magyarországról a német megszállás előtt egyetlenegy magyart sem vittek(zsidó és nem zsidó vallásúakat sem) el koncentrációs táborokba. Ezért Horthyt nem is vonták felelősségre a Nürnbergi perben."


Ez nem egészen korrekt. Politikai leszámolások nagyon is voltak ebben a korszakban, zsidók elleni erőszak pedig különösen. Gondoljunk csak a zsidótörvényekre, melyekben még Németországot is megelőztük. Vagy például a kommunistákkal szembeni erőszakra, törvénytelenségekre is gondolhatunk. Való igaz, hogy még mindig sokkal liberálisabb volt a magyar rendszer akkor, mint mondjuk a német megszállás idején, vagy a későbbi kommunista terror és diktatúra alatt. De csúsztatás lenne megfeledkezni arról, hogy a Horthy rendszerben is folyamatosan visszaszorították a szabadságjogokat, és fokozatosan egyre szűkült a tér az emberek körül. Szót sem ejtve arról, hogy rengteg országnak hadat is üzentünk. Arról sem szabad megfeledkezni, hogy a furcsa közvélekedéssel ellentétben, a magyar hadsereg sem volt humánusabb, mint bármely más hadsereg abban az időben.


"Ez tény, különben a Nürnbergi per nem ért semmit, és nem az egész nyugati demokrácia felelős a fasiszták szabadpnhagyásáért. De nem így van, a megszállás előtti idő szinte teljhatalmú urát nem vonták Nürnbergben felelősségre. Így a felelősség a német megszállóké. És a nemzet jogos fájdalma ölt testet abban, hogy az elhurcolt, meggyilkolt áldozatokért emlékének adózni akarunk. Ők a mi áldozataink, az összmagyarság áldozatai, akik megérdemlik a főhajtást, a rájuk való emlékezés helyét."


Nos. Itt azért tisztázni kell valamit. A németek szinte maroknyi erővel szállták meg Magyarországot. Vajmi kevés ellenállást tanúsított Magyarország, ugyanis a megszállók magyar hazaárulók segítségével jutottak be az országba. A Horthy-rendszer elitje nem azért menekült meg a felelősségre vonástól, mert ártatlanok voltak, mint a ma született bárány, hanem azért, mert ők legalább többé-kevésbé felelősséggel vezették Magyarországot. (Vannak olyan dolgok, amik persze utólag tekintve nagyon is felróhatóak nekik, de a Nürbergi per idején nagyon máshogy volt ez). Mellesleg Horthy-t egyébként letartóztatták az amerikaiak. Az emlékirataiban később úgy nyilatkozott, hogy nem bántak vele jól, de valószínűnek tartja, hogy azért tartóztatták le, mert meg akarták védeni a kommunistáktól. (Ugyanis az orosz kommunisták a Horthy rendszerben elkövetett, kommunistákkal szembeni visszaélésekért szívesen halálra ítélték volna). Tehát Horthy életben és szabadlábon maradásának nem a teljes bűntelensége volt az oka, hanem az, hogy az amerikaiaknak későbbi fondorlatos terveik voltak még vele. Amiket részben talán sikerült is megvalósítani, részben meg nem.


Az emlékmű állítását támogatni nem támogatom, mivel engem egyáltalán nem érdekelnek az emlékművek, tehát pénzt nem szánnék rá semmiképp, ha kérnének. Tiltakozni sem tiltakozom ellene, mert akinek fontosak az emlékművek, az állítson felőlem, zavarni nem zavar. Az, hogy a magyar hazaárulók, gyilkosok, stb. tevékenységét akarják ezzel elfedni, az meg nem meglepő számomra. Nagyon is beleillik a mai világpolitikai képbe.

2014. jan. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Szeretlek Magyarorsz válasza:

Mahmúd Abbász palesztin elnök az izraeli holokauszt-emléknap előtt a modern történelem legszörnyűbb bűntettének nevezte a holokausztot, közölte az MTI szerint az izraeli közszolgálati rádió.

"A palesztin nép igazságtalanság, elnyomás és a szabadság megtagadása miatt szenved, mi követeljük elsőként az igazságtalanság és a rasszizmus megszüntetését, amely bűnöknek népünk a szenvedő alanya. Ebből az alkalomból felszólítjuk az izraeli kormányt, hogy ragadja meg az alkalmat egy igazságos és átfogó, kétállami megoldáson alapuló béke megkötésére a térségben, amelynek alapján Izrael és a palesztinok egymás mellett békében és biztonságban élnének"

Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnök a kormány szokásos vasárnapi ülésének kezdetén reagált Abbász üzenetére: elutasítóan. Netanjahu szerint a nemzetközi közvéleménynek szóló üzenetek helyett Abbásznak a Hamásszal kötött szövetség és az Izraellel kötött valódi béke között kellene választania.

2014. ápr. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Magyarország részt vett a németek oldalán a háborúban. Azon lehet vitatkozni, hogy ez politikailag kényszer volt-t, vagy örültünk a lehetőségnek, hogy a németek oldalán harcolhatunk, cserébe hogy rövidtávon visszakapjuk a trianoni részeket, hosszútávon meg ki tudja, talán kitelepítenek bennünket az Urálhoz. De azért a háborúba biztos önként léptünk a nácik oldalán. Aztán a német megszállás már csak a végjáték biztosítására volt. Magyarország részt vett a Holokauszt lebonyolításában, együttműködött a németekkel. Kollaborált. Hazaárult. Sajnos ez így van, még ha egy rendkívül nehéz helyzet is volt, ami leginkább hősöket hagyja csak meg tiszta becsületes embernek. De akkor Gábriel arkangyalhoz ne hasonlítsuk már Magyarországot.
2014. júl. 22. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!