Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi most ez a herce-hurca a...

Mi most ez a herce-hurca a német megszállás emlékműve körül? Egyébként a szovjet megszállásnak van emlékműve?

Figyelt kérdés
2014. jan. 22. 18:25
 1/7 anonim ***** válasza:

Van szovjetnek is emlékműve a Szabadság téren.

[link]

2014. jan. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Érdekes téma ez. A németek szövetségeseink voltak. Ha egy szövetséges csapatokat küld egy másik szövetségeshez az is megszállásnak számít? A baloldaliak előszeretettel mondják ma is a szovjeteket felszabadítóknak. Valójában ők is megszálltak minket csak nem 1, hanem 40 évre. A Szabadság téren található emlékmű a szovjet katonáknak szól, nem a szovjetek által meggyilkolt, megerőszakolt magyarok ezreinek/tízezreinek. Hogy van ez?
2014. jan. 22. 18:37
 3/7 anonim ***** válasza:
A szovjet megszállás 45 évig tartott, így természetesen annak több nyoma maradt, volt idejük emlékműveket állítani és dicsőíteni a Vörös Hadsereg érdemeit.
2014. jan. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Macungo ***** válasza:
51%

Teljesen felháborít már ez amit ebben az országban folyik. Nem igaz, hogy nem lehet már itt egy fát ültetni, hogy ne sértse a magyar zsidók érzését. Megnéztem a képet, hogy fog kinézni, még kivételesen tetszik is, végre egy olyan szobor ami nagyon tetszik és nem látom, hogy mi köze van a holokauszthoz, és egyáltalán mi sértő van ebben már megint.


Főleg, hogy rá is lesz írva, hogy a német megszállás ÖSSZES magyar áldozatának emlékére. Azért nem kéne már az egész második világháborút kisajátítani és úgy beállítani, mintha az csak a zsidók ellen és szenvedéseiről szólna.. Nekem semmi bajom a zsidókkal, de amit művel a ballib oldal és a MAZSIHISZ ez alatt a 4 év alatt már nagyon idegesítő és teljesen elveszett a józan eszük.


Teljesen felháborít, hogy olyan dolgokat akarnak belemagyarázni ebbe a szoborba ami nincs is ott. Miért kell mindig politikát csinálni a szoborállításból és minden madárban SS tisztet látni.


És amiből tök elegem van, hogy meg akarják mondani, hogy mit kell gondolnom dolgokról mert ha nem azt gondolom és negy értek vele egyet akkor én egy genya náci vagyok..

2014. jan. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Teljesen egyetértek Macungo. Ki dirigál ebben az országban?
2014. jan. 22. 20:30
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha nem szállnak meg a németek, akkor is bűnösnek mondták volna a magyarokat? Vajon több ember menekült volna meg, ha ellenállunk a megszállás szívében? Vajon meddig tartott volna a magyar ellenállás megdöntése? ( még is mit kellett volna csinálni, hogy vállaljuk a két forintos harcot? Vagy nyugodjunk bele, hogy szovjetek meg fognak szállni minket? Két birodalom csapott össze felettünk mi csak díszlett voltunk a játszmához semmi több.)

A lengyelek se kaptak segítséget, se a háború elején, se akkor amikor a szovjetek már csak pár kilométerre voltak Varsótól.


[link]

2014. jan. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Akkor (a világháború alatt) Magyarország megoldhatatlan helyzetben volt.

Legalábbis én utólag sem tudom, hogyan lehetett volna visszaszerezni az elcsatolt területek magyar lakta részét, és ugyanakkor megvédeni az otthon maradt civileket.

2014. jan. 27. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!