Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A pártok és az emberek hogy...

A pártok és az emberek hogy emlékeznek meg a Holokauszt Emléknapról?

Figyelt kérdés

Ma van a Nemzetközi Holokauszt Emléknap + a magyar 70 éves évfordulónak fontos eseménye ez.


[link]



2014. jan. 27. 12:34
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Kérdező : "amiket mi követtünk el(...)"

én ugyan nem követtem el népírtást, és úgy a ma élők 99%-a se. a don-kanyarban is vagy 100 ezer hősi magyar halott volt, mégse emlékeznek folytonosan róluk meg. a holokauszt egy történelmi esemény, amelyről aki megakar emlékezni, az megemlékezik. de talán 70 év távlatából még mindig nekünk, akiknek közük nem volt az egészhez, bocsánatot kérni túlzás.

a szerbek se kérnek lépten-nyomon a 40 ezer vajdaságban kivégzett magyarért. a történelem halad, bocsánatkéréssel pedig csak annak tartozunk, akit mi bántottunk.

2014. jan. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Engem nem érdekelnek ilyen hülyeségek, és nem kísérem figyelemmel a zsidó seggnyalás-verseny állását, hogy ki milyen holos megemlékezést rendelt el, stb.

Inkább komoly dolgokkal foglalkozok, minthogy álszent zsidók nyavajgását hallgassam.

2014. jan. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
"amiket mi követtünk el" - ha te ilyeneket elkövettél, akkor nem megemlékezned kell, hanem önként feladnod magad. Én nem követtem el még hasonlót sem, tehát nincs miért bocsánatot kérnem. Viszont a Wall street-i zsidó cápák bocsánatot kérhetnének a 2008-as pénzügyi válságért, amely kapcsán többszázezer magyar család jutott el a kilátástalanságig (pl. én is buktam a lakáshomat emiatt). Szóval emlékezzünk meg erről a tragédiáról, mert ez most van! Vagy emlékezzünk 56-ra, amikor is a zsidó Sztálin féle csapatok 40 évre megszállás alá vontak minket és aminek az örökségét még most is nyögjük.
2014. jan. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Ne adj szavakat a számba. Nem mondtam, hogy a nem-zsidók halálával nem kell foglalkozni, direkt úgy fogalmaztam, hogy ők csúnya szóval mondva mellékszereplők, ugyanis nem az áldozatok többségét adták.


Olyat sem mondtam, hogy az abszolút nem kapcsolódó más bűntettek sem érdemelnek megemlékezést, nyilván érdemelnek. Az örmény népirtás, a Holodomor, a nankingi mészárlás csak pár hasonlóan totális dolog a gulághoz hasonlóan. Te viszont azért érvelsz, hogy ha már ezekben nem ismerik el az elkövetők a történelmileg bizonyított, dokumentált felelősségüket, ezért nekünk sem kellene a miénket, a teljesen más ügyben? Tehát ha Pistikét elkapják a zsebében a lopott cukorkával, de ő azt mondja, hogy nem ő lopta abból te arra következtetsz, hogy neked is lopnod kellene menni?


Igen, egyetlen halál is sok, de nem lehet az év minden másodpercében egy-egy lelőtt katonáért fejet hajtani, mert sosem nézhetnénk fel. A Don-kanyar amúgy is nehézkesen mérhető össze az ilyesmivel, mert a katonáknál enyhe szakmai ártalom a halál. A gulág már inkább, de ott senki nem is vitatja az emlékezés fontosságát. Pont a terror házát írod kis betűvel olyan példaként, amire nem emlékezünk? Akkor az Andrássy 60. alatt lévő batár nagy épület ugyanilyen névvel micsoda?


A többi "nem én tettem saját kezűleg"-nek meg: oké, remélem Trianonról is ugyanígy gondolkodtok. Elvégre a határontúli magyarok 99.99%-a is már alapból a mostani országába született, tehát ez történelem. Van olyan, hogy nemzeti felelősség, tudjátok. Ma se tart már rabszolgát egy amerikai se, mégis igencsak hozzájárultak a feketék elnyomásához azzal az őseik, hogy ők igen, ami a most élőknél minimum olyan követelményt kreál, hogy a régi idiotizmust próbálják már helyrehozni. Az igazság, jogszerűség és fairség nem egy relatív fogalom, ami igény szerint csavarható, alakítható.

2014. jan. 27. 14:38
 15/20 anonim ***** válasza:
Ja: mellesleg Rákosi is zsidó volt. Az ő Magyar nemzet ellen elkövetett bűneiről pedig igen sokat lehet olvasni a történelemkönyvekben. Ezért bocsánatot kér a zsidóság?
2014. jan. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Én minden holokauszt megemlékezéskor bontok egy üveg bort, és iszom Adolf Hitler egészségére.
2014. jan. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

"Keresztény ország vagyunk, nem zsidó."


Én meg nagyon remélem, hogy egyik sem.

2014. jan. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

"én ugyan nem követtem el népírtást, és úgy a ma élők 99%-a se."


Nem hinném, hogy ma él 100 ezer magyar, aki zsidókat mészárolt vagy deportált volna annak idején.

2014. jan. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező a legnagyobb probléma azzal van, hogy a holokausztot úgy kezelik mintha soha más hasonló nagyságrendű népirtás nem történt volna. Szinte havonta van egy egy megemlékezés róla, minden városban van valami múzeum ami bemutatja az eseményt, a kárpótlásokról és a sok kitalált, fizikailag is képtelen dolgokról, ferdítésekről ne is beszéljünk. Félre értés ne essék, nincs bajom alapvetően azzal, hogy megemlékeznek az áldozatokról, de ne legyen egy népirtás sem "kiemelt" státuszú, tehát mindről egyforma arányban legyenek megemlékezések, tárlatok, emléknapok, stb. vagy egyáltalán ne legyen. Mert ez más népirtásban érintett népekkel szemben nem "fair". Mitől ér többet X zsidó élete, mint X nem zsidóé?
2014. jan. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Itt nem az a baj kedves kérdező, hogy meg kell emlékezni. Emlékezzünk, de hogy minden nap van egy Holokauszt emlékhely avatás, meg emléknap, meg 5 milliárdból akarnak emlékközpontot, na ettől van tele a töke az embereknek, tudván, hogy ez csak egy ürügy arra, hogy folyamatosan fenntartsák a bűnösségtudatunkat és emiatt "kártalaníthassuk" őket. Csakhogy annyira pofátlanul csinálják, hogy csak az nem veszi észre itt a csalafintaságot, akinek valamilyen szellemi visszamaradottsága van.
2014. jan. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!