Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarország számára tényleg...

Magyarország számára tényleg Kárpátalja visszacsatolása jelentené a fellendülést, és a tisztes gyarapodás kezdetét?

Figyelt kérdés

Egyre több helyen olvasom, hogy tekintettel az Ukrajnában kialakult helyzetre az ország kettészakadása várható, melynek során Magyarországnak lépnie kell Kárpátalja visszacsatolása érdekében. Ezt egyesek tényként kezelik, sőt továbbmennek, hogy a kettészakadt ország romjain szerveződő EU-párti Nyugat-Ukrajna a kedvünkért le is mondana a számára jelentéktelen Kárpátaljáról.


[link]


Amennyiben ez így lesz, mire számítotok? Az 1,25 milliós Kárpátalja lakosságát tekintve 2001-ben 12% volt a magyarok aránya, a lakosság 80%-a ukrán volt, ugyanakkor a ruszinokat is az ukránokhoz számolták.


A ruszin nyelv az ukránhoz közel álló cirill betűs írásmódot használó szláv nyelv. Ha még azt is mondjuk, hogy minden ukrán valójában ruszin, mihez fogunk kezdeni egy nem magyar indentitással bíró egymilliós kisebbséggel.


Magyarország ezzel a területnöveléssel fog elindulni felfelé a gödörből és Kárpátalja, mint Ukrajna jelenleg egyik legszegényebb régiója fogja elhozni számunkra a szebb jövőt?



2014. jan. 27. 20:44
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
81%

Hát ha annyira beszélünk itt a gazdaságról, meg a gazdaságosságról, akkor ennyi erővel lecsatolhatnánk az ország felét, mert gazdaságilag szar helyzetben vannak.

Megmaradna csak közép meg Nyugat-Magyarország.

Tetszene?


Ennél azért nagyobb öntudatunknak kellene lenni, hogy nem adjuk el és nem daraboltatjuk fel az országot egy kis pillanatnyi jólétért meg nyugati csokimázért.

2014. jan. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
0%
Így van. Idecsatolnák Kárpátalját és mindenkinek megduplázódna a fizetése. Ez törvényszerű.
2014. jan. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
47%

1. Ukrajnában eléggé valószínűtlen egy polgárháború.

2. Magyarország számára SOHA senki nem ajánlotta fel Kárpátalját se egészében, se csak a magyarlakta területeket. Ez egy urban legend.

3. Ha mégis polgárháború lenne, szerintetek bármelyik fél csak úgy pusztán szeretetből nekünk adna egy olyan területet, amin csak a lakosság alig több mint tizede magyar? Egy frászt.

2014. jan. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
31%
Ha valóban kettészakad Ukrajna, miből gondolod, hogy ide csatolnak területeket? Esélyünk sincs a nagykutyákkal szemben, ez csak egy Jobbikos álomvilág. De ha valamilyen csoda folytán megkapnánk, akkor sem jelenten fellendülést, csak több éhes szájat.
2014. jan. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
41%
15: Kárpátalja nagyon sok (aránytalanul sok kiadást jelent) örömmel szabadulnak meg tőle a "nagykutyák".
2014. jan. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 kis bob ***** válasza:
87%

szerintem kárpátalja a legesélyesebb egy részleges revizióra. az a terület annyira ukrán, mint szovjet, mint csehszlovák, mint szlovák... stb. de szerintem, ha erre valaha sor kerülne, nem szabadna olyan területekre igényt tartanunk, ahol messze messze több nem magyar él, mint magyar. a multinacionális államok nem müködnek!

jugoszlávia

szovjetunió

csehszlovákia

szerbia

ezek nem száz évvel ezelött bomlottak fel, hanem a közelmúltban. ja de hát ez a barom kelet...! igen?!

és mi van

az irekkel

skótokkal

valízokkal

baszkokkal

katalánokkal

olaszokkal?

minden olyan kényszerközösség, ahol erösen különbözö kulturákat -de néha hasonló kulturák esetén is- tömörítenek egy egységbe, az elöbb utobb felbomlik.


ezért, szerintem magyar többségi területeket kel megcéloznunk és ezt nyíltan követelni is.

igen, kötelességünk a magyar nép érdekeit képviselnünk, akkor is, ha ez gazdasági hátrányt jelent.

ki is mondta ezt?

- Nein, nein: Auch wenn diese Vereinigung, wirtschaftlich gedacht, gleichgültig, ja selbst wenn sie schädlich wäre, sie möchte dennoch stattfinden.

nem, nem: még ha ez a egyesülés, gazadaságilag nézve, közönbös, de még akkor is ha káros lenne, ennek meg kell történnie.

igen ezt hitler mondta. ugyan nem szokás öt idézni és én egy igen kártalmas személyiségnek tartom, pláne ránk nézve káros, de -ezt az anschlussal kapcsolatosan mondta- ebben igaza volt.

azt enteente cordialle egy gazdaságilag életképtelen német ausztriát teremtett, amely érthetö okokból, az azonos nyelvü és kulturáju németországgal akart egyesülni.


magyarország nagy részét a mai napig megszálva tartják, és mi olyan közönbösek vagyunk, hogy a megszállot magyarok sorsát nem tekintjük magunkénak?

melyik másik ország hagyná, így cserben saját népe egy részét?

ami nekünk trianon, az a töröknek a sévresi békeszerződés. abban törökországot, még csúfabbul akarták feldarabolni, mint hazánkat, csak a törököknek volt egy hadseregük, nem voltak erök, akik belülröl bomlasztották az országot ill. ezeket eltávolították és volt egy mustafa kémaljuk, aki az entente imperialista aljasságának ellenszegült és lásd kémál pasának, minden kis falucskában szobrot állítottak és atyuknak tekintik, ata türk-nek.


egy részleges revizió meg kell történje, meg fog történni és kárpátalja lehetne ebben a folyamatban az elsö lépés.

2014. jan. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem lenne esély Kárpátalja visszavételére, hiszen az oroszok kinyilvánították, hogy ukrán szakadás esetén ők a keleti és déli területekre tartanának igényt, a nyugati részek nem foglalkoztatják őket különösebben. Én azt gondolom, ha az oroszokat meg tudnánk győzni, hogy mindenkinek jobb lenne ha Kárpátalja visszatérne és az ott élő ruszinoknak felajánlanánk az autonómiát, akkor lenne rá reális esély, hogy Kárpátalja visszatérjen és végre újra elérnénk az ezeréves határokat és egy kis szakaszon a magyar-lengyel közös határt.


Ráadásul a lakosság a nagy része ruszin, akiket az ukrán kormány elnyom és nem hajlandó nemzeti kisebbségként elismerni. Az ellenségeskedés odáig fajult, hogy pár éve már volt is egy kósza próbálkozása a ruszinoknak az önállósodásra, amit Moszkva is támogat ráadásul.


[link]


Ha egy széles körű autonómiát biztosítanánk nekik, akkor szerintem sokkal szívesebben tartoznának hozzánk mint Ukrajnához. Ebbe szerintem az oroszok is belemennének, Kárpátalja kis terület, ráadásul messze is van Oroszországtól, nem hiszem hogy az oroszok igényt tartanak erre a területre. És persze ne feledkezzünk meg a nagyjából 150000 magyarról, akik még mindig a lakosság 12%-át teszik ki és újra csatlakozhatnának az anyaországhoz.

2014. jan. 27. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
69%

Előző vagyok.


Még annyit tennék hozzá, hogy a rendszerváltás óta kétszer is jó lehetőségeink lettek volna a revízióra egy tökösebb kormánnyal. A délszláv háború és Csehszlovákia szétesése is olyan pillanat volt, mikor joggal fel lehetett volna vetni a revíziót és a nemzetközi környezet is adott volt akkoriban. Nem kellene harmadszor is elköveti ugyanazt a hibát, ha ismét megadatna az alkalom. A történelem ad és elvesz, de valamiért mindig csak azt vesszük észre mikor elvesz. Fel kellene most már ismerni a lehetőségeket is!

2014. jan. 28. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
100%

Az a 1,25 millió lakos kb 1 millió ruszin, és 150 ezer magyar.

Értelem szerűen ez egy lehetőség, és ekként is szoktak írni róla. Az, hogy elmaradott az nem kérdés, de mint tudjuk van ilyen megyéje még Mo.-nak. Ahol gyakorlatilag nincs munka és csak a segély megy....

Senki nem mondott olyat, hogy ezzel hirtelen fellendülne a gazdaság, inkább a közhangulat.

2014. jan. 28. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
90%

Jó lenne, ha Kárpátalja visszatérne.

A gazdasági hatást azt lesz@rom, GDP-t jobbra-balra tologatni akármikor lehet. Magyarán csődbe menni Kárpátalja nélkül is tudunk, de sokkal fontosabb lenne egy sikerélmény a magyarságnak. Aki azon problémázik hogy a trianoni revízió gazdasági csőd lenne, azt nem tartom különösebben magyarnak. Sima jóléti kérdés sohasem írhat felül nemzetstratégiait.


Viszont:


- Az ukránok egy centit nem adnának ajándékba belőle.

- Putyin maximum a keleti területeket vinné, Kárpátalja nem érdekli. Azt továbbra is nekünk kéne kiharcolni, aztán számoljátok össze mekkora esélyünk lenne még a fele ukrajna ellen is.

- Amennyiben "ingyen" megkapnánk Kárpátalját számolni kéne azzal hogy a rutén kisebbség szíve továbbra is Kijev (Lvov) fele húz. Széles körű autonómiát kéne nekik adni mint ahogy 1939-ben tettük.

- A legkényesebb kérdés viszont a többi kisantant állam, Románia vagy Szlovákia akármit elkövetne azért hogy ne kerüljön vissza hozzánk Kárpátalja, simán destabilizálnák a térséget fegyveres szabadcsapatokkal. Ezen kívül hatványozottan szarabbá válna a határon túli magyarok sorsa. Sajnos továbra is az a felállás hogy nekik van pár millió túszuk.

2014. jan. 28. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!