Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek is más az anticion...

Szerintetek is más az anticionizmus, mint az antiszemitizmus?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=2SH8..

Én sosem utáltam magát a zsidó vallást és én is sokszor megkaptam az antiszemita jelzőt, anélkül, hogy anticionista is lennék (nem látom át teljesen a dolgokat, ezért nem foglalok állást egyik oldalon sem)


2014. jan. 31. 00:37
 1/5 anonim válasza:
Persze. Értelmezésemben az anticionizmus a zsidó nacionalizmustól való eltávolodás (ez Izraelben jelenleg is egyre nagyobb tért nyerő irányzat, az ultra-ortodox zsidók körében egyaránt - ennek magyarázata, hogy szerintük a hazát csak a messiás hozhatja el, de ez még nem történt meg, így ők tagadják Izrael állam jogos létét), az antiszemitizmus pedig egy jóval régebbről gyökerező jelenség, a zsidóság ellen mint faj ellen irányul.
2014. jan. 31. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Különböző. Ez olyan mintha téged vagy engem utálnának a külföldiek mert a kormány rossz döntéseket hoz. Izraelben, meg a világon is sok a cionista vezető, akiknek a legtöbbje zsidó. Ezért vannak akik az egész népet elítélik néhány ember helyett.
2014. jan. 31. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Két teljesen különböző dologról van szó. Mint előttem írták, ha amúgy neked semmi bajod a zsidókkal, csak nem értesz egyet a gondolattal, hogy Izrael helyén államuk kell, hogy legyen, és minden zsidónak oda kell költözni (cionizmus), akkor anticionista vagy.


Ha en bloc utálod a zsidókat, akkor antiszemita.


A kettőt gyakran összemossák persze, tévesen, de nem minden ok nélkül. A két csoport között nagyon nagy az átfedés, sokan takaróznak vele minden alap nélkül, hogy ők igazából nem antiszemiták, hanem anticionisták, általában azért, mert nem tudják, mi a cionizmus valójában, és minden zsidó- és/vagy Izrael-barát politikát annak tartanak.

2014. jan. 31. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
25%
Az anticionizmus az csak bújtatott antiszemitizmus. Amúgy meg pl a jobbik állítása szerint anticionista, de akkor minek akarta listázni az itt élő zsidókat? Meg ez nem mond pont ellen az anticionizmusnak? Ja hogy de ;)
2014. jan. 31. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kérdésedre szerintem elég jó választ a tény, hogy vannak anti-cionista ortodox zsidó szervezetek.
2014. jan. 31. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!