Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fiatalon lehet esélyem az...

Fiatalon lehet esélyem az önkormányzati választáson képviselői mandátumot szerezni?

Figyelt kérdés

Jelenleg egyetemi hallgató vagyok, ha minden jól megy, jövőre fogom megszerezni a diplomámat. Ugyanakkor a tanulmányaim is a politika felé orientálódnak, így mintegy karrierépítésként is hasznomra válhat a megbízás. Másod sorban a településem (4-5 ezer fős kisváros=6 képviselő) nem aknázza ki a lehetőségeit, és erre is szeretném felhívni a figyelmet, ugyanakkor tisztában vagyok azzal is, hogy képviselőként kevés vagyok! Illetve nem tudom, hogy mennyi időmet veszi el maga a munka!? Illetve milyen bérezésre számíthatok, erről sajnos információim nincsenek!? Természetesen nem teljes állásként gondolok a pozícióra, de a köz érdeke mellett a saját érdekeimről sem feledkezhetem meg!

Megtisztelő válaszaikat előre is köszönöm!



2014. febr. 5. 00:02
 1/6 anonim ***** válasza:

Legalább te bevallod hogy érdek politikus lennél (hasznok miatt), a mai világban már ezt is becsülni kell.

Egyébként nem. Nem kell ahhoz politikát tanulni hogy tudd ez a nagy kutyák játéka, ide csupasz seggel nem kerülhetsz be, és nem maradhatsz meg.

2014. febr. 5. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ahhoz, hogy jelöltesd magadat, 500 ajánlót kell szerezned.

De ha megválasztanak, egyedül akkor sem tudsz tenni semmit. Mindig a képviselőtestület többsége dönt.

2014. febr. 5. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Papa? Mama?

Szakmabeli?

Különben nincs!

2014. febr. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Először is:

magával a formai követelményekkel tisztában vagyok, így nem erre voltam kíváncsi, de köszönöm a fáradtságot. Egyébként nem 500 kopogtató cédulára van szükség!

Azt is tudom, hogy működik, az ülés. Inkább az érdekelne, hogy ha van egy viszonylag jó kampányom, akkor egy átlag szavazónál számít e a korom vagy ez nem befolyásoló tényező?

2014. febr. 5. 11:57
 5/6 anonim ***** válasza:
Egy átlag szavazó a Jódzsi, aki a televízióból és a szomszédon pletykái alapján tájékozódik. Tehát 2 lehetséges jelöltje van: Annak a pártnak a jelöltje, akit lát a tévében, és az, akiről a faluban beszélnek. Nos neked az utóbbival van esélyed, tehát a "kampányt" most gőzerővel el kell kezdened, hívd fel magadra a figyelmet, legyél szószóló, mondd meg a tutit, szerezz támogatókat, akik hírül viszik a neved, legyél jóban mindenkivel, akivel lehet a körzetedből stb. egyszóval a kapcsolati hálón keresztül tudsz a legjobban érvényesülni, a formaiságok (szórólap, ilyen-olyan hirdetés esetleg) csak erősíti ezt, hogy a komolyság látszatát keltsd. Kezdj szervezkedni, fogj hozzá valami civil témához, amivel több embert tudsz mozgósítani, majd mikor már ismernek, rendszeresen fellépsz, és úgy épül be az emberek tudatában, hogy "igen, xy csinál valamit, elhivatott, tisztességes stb." akkor kell ezt kihasználni, és az urnánál már lényegesen nagyobb esélyed lesz.
2014. febr. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a korrekt válaszod!
2014. febr. 6. 16:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!