Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért támogatják sokan a...

Miért támogatják sokan a Baloldali Összefogást, amikor mindenki számára világos, hogy mik lennének a következményei kormányra kerülésüknek?

Figyelt kérdés

Még személyekben sincs változás a 2002 és 2010 közötti időszakhoz képest, szóval elég egyértelmű, hogy mik lennének a fő intézkedések. Véleményem szerint a következők:

- Az ország eladósítása, a jelenlegi 3% alatti költségvetési hiány sokszorosára emelése,

- Az elszabadult költségvetési hiány kezelésére az IMF visszahívása és az általa előírt megszorítások betűről betűre történő teljesítése,

- Bank- és multiadó eltörlése, a kieső bevétel pótlására a családi adókedvezmény eltörlése és személyi jövedelemadó emelés (többkulcsosan, de az első kulcsot is megemelve),

- Vizitdíj, tandíj, kórházi napidíj bevezetése,

- Rezsicsökkentés eltörlése, helyette évenként többszöri rezsiemelés,

- Az "etnikai kisebbség" kiemelt szociális támogatása, megélhetési bűnözés legalizálása,

- Az ország maradék vagyonának privatizálása, az állami cégekből a pénz kitalicskázása (illetve nokiás dobozban történő kilopása).



2014. febr. 9. 21:24
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
39%

Ezek a válaszok jönnek majd:

mert a FIDESZ és a kiskirályunk szétlopta az egész országot,

Mert Paks2...

Mert rezsicsökkentés?

...

2014. febr. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
54%
Mert,lehet,hogy nekik van igazuk.(te biztos most éled jobb világod,mint öt éve)Így természetes a kérdésed,(akik a bal oldalt támogatják akkor éltek jobban,amikor ők kormányoztak)Mindenki a másikat ócsárolja....már uncsi,mindenkinek jó sose lesz..(jobb lenne egypárt rdsz,ez is csökkentené az emberek "összemarakodási" lehetőségét)TE MEG ÚGYSEM ÍGY GONDOLOD.
2014. febr. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
68%
Akinek nem jött be az élet az elmúlt 4 évben, az majd szavaz az Összefogásra, hogy másnak is szar legyen.
2014. febr. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem nagyon sokan bedőlnek annak a hazugságorkánnak ami a baloldaltól jön. A Paks2 helyett még nem mondtak egy alternatíva megoldást, csak azt hajtják, hogy nem kell, nem így.

Teljesen be vannak sokan fordulva és Orbán ellenesek, mert szerintük szarul megy az országnak. Igazából szerintem simán le is lehetne sz*rni, hogy hogy megy az országnak ugyanis úgyis azt vagyunk kénytelenek tenni amit fentről diktálnak. Sok embernek nagyon fáj, hogy épülnek dolgok az a kis országunkban. Sok embernek fáj, hogy stadionokat épít, új kórház épületeket, felújít iskolákat, utakat, terek újulnak meg...

sokak szerint feleslegesen lett visszafizetve az IMF hitel és a bankok megadóztatása is felesleges....

tudnám sorolni még, de úgyis lehurrognak!

Ugye mennyi minden épült abban a bizonyos 8 évben?

2014. febr. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
33%

Huh. na nézzük:



"- Az ország eladósítása, a jelenlegi 3% alatti költségvetési hiány sokszorosára emelése,"


Amiben egyetértek, hogy az alacsony költségvetési hiány jó. Amit nem értesz, hogy ez a mostani állapot az ellopott magánnyugdíjból és a rendszer megszűnéséből jön.



"- Az elszabadult költségvetési hiány kezelésére az IMF visszahívása és az általa előírt megszorítások betűről betűre történő teljesítése"


Az olcsóbb hitel a jó hitel, azt pedig az IMF ad (most is veszünk fel hitelt, csak drágábban). Az IMF nem ír elő semmit, így nincs mit betűről betűre betartani.



"- Bank- és multiadó eltörlése, a kieső bevétel pótlására a családi adókedvezmény eltörlése és személyi jövedelemadó emelés (többkulcsosan, de az első kulcsot is megemelve."


Ezeket apiactorzító adókat valóban el kellene törölni, akár a családi adókedvezmény hatására. A többkulcsos adó újbóli bevezetése is jót tenne az országnak, a mostani szociálisan érzéketlen és szintén piactorzító.



"- Vizitdíj, tandíj, kórházi napidíj bevezetése, "


Ezekre szükség is lenne. Mindegyik intézkedés arról szólna: hogy nincs ingyen ebéd. Most is pénzbe kerül az oktatás vagy az egészségügy, de ezekkel sokkal inkább azok fizetnék, akik valóban használják a rendszert (az ebből befolyt összeggel meg vagy az oktatásra/egészségügyre szánt pénzt lehetne csökkenteni, vagy a színvonalat emelni).



"Rezsicsökkentés eltörlése, helyette évenként többszöri rezsiemelés"


El is kellene törölni ezeket a piactorzító dolgokat. Ne az állam mondja meg, hogy egy cégnek mekkora nyeresége legyen. Értem én, hogy ez szinte minden lakosnak jó, de attól még lopás. Ha pékséged lenne és az állam megszabná a kenyér árát (legyen mondjuk 50 Ft, miközben neked 120-be kerül megsütni), akkor hogy éreznéd magad?



"- Az "etnikai kisebbség" kiemelt szociális támogatása,"


Egyes etnikumok hátrányos helyzetnek minősülnek, ezek felzárkóztatására szükség van.



" ...megélhetési bűnözés legalizálás"


Ezt viszont nem értem. Mikor legalizált bárki bármiféle bűnözést? (Most eltekintve a Fidesz "újrafelosztjuk a vagyont magunk között" politikájától.) A bűnözés bűnözés, etnikumtól függetlenül. Ha egy etnikumhoz tartozó bűnözik, akkor börtönbe kell zárni. Pont, mint egy magyar embert. Senki nem akar semmit legalizálni.



"- Az ország maradék vagyonának privatizálása, az állami cégekből a pénz kitalicskázása (illetve nokiás dobozban történő kilopása)."


Az ország vagyonát most is szétosztják, zsíros állami megrendelések (Simicska és cége, felcsúti polgármester cégei) illetve bennfentes pályázatok (traffikmutyi) formájában. A pénzt meg nem kell kitalicskázni: megy az magától is. Milliárdszám viszik ki az emberek önszántukból pl Ausztriába, ahol bár kevesebb a kamat, de legalább biztonságban van.

2014. febr. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
49%

Huh. na nézzük.



"Amit nem értesz, hogy ez a mostani állapot az ellopott magánnyugdíjból és a rendszer megszűnéséből jön.

- Ne mondd nekem azt, hogy ez a magánnyugdíjból jövő vagyon elég arra, hogy 3% alatt tartsák a hiányt!


"Ezekre szükség is lenne."

- Ember te nem fizetsz TB-t???


"El is kellene törölni ezeket a piactorzító dolgokat. Ne az állam mondja meg, hogy egy cégnek mekkora nyeresége legyen. Értem én, hogy ez szinte minden lakosnak jó, de attól még lopás. Ha pékséged lenne és az állam megszabná a kenyér árát (legyen mondjuk 50 Ft, miközben neked 120-be kerül megsütni), akkor hogy éreznéd magad?"

- szerinted tönkre mennek az energiaszolgáltató cégek, ha kicsit megsarcolják őket a lakosságért??

A vezetők nem 10 millát hanem csak 8 millát tudnak kivenni a cégből fizetés céljából? Mindjárt megsajnálom őket!


"Az ország vagyonát most is szétosztják, zsíros állami megrendelések (Simicska és cége, felcsúti polgármester cégei) illetve bennfentes pályázatok (traffikmutyi) formájában."

-eddig is szétosztották a szocik is saját embereik közt.

2014. febr. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
46%

Igaza van az 5-ösnek.

Az emberek többségének jobb lenne, ha Bajnai határozná meg a gazdasági dolgokat.

Akkor nem csak egy szűk réteg élne jól, nem mennének ki annyian külföldre, hogy megtudjanak élni, mert itthon egyre jobban nő a munkanélküliség.Az emeberk többségének jelentősen csökkent az életszínvonala ebben a 4 évben.

Nem kellene stadionokat építeni fölöslegesen, Felcsúton vasutat repülőteret, faluházat.

Nem kellen örülni, hogy nem IMF hitelt veszünkfel alacsony kamatozásra. Helyette sokkal drágább dollárkötvényeket bocsátunk ki, és egyre magasabb felárral. A visszavásárlást pedig újabb kibocsátásokból tudjuk fedezni.

A kormány éppen azt csinálja, amit az a felelőtlen ember, aki nem tudja a hitelét fizetni, ezért újabb hitelt vesz fel.Addig, amíg teljesen csődbe nem megy.

2014. febr. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm 21:56-os válaszoló, nagyjából azokat írtad le gyurcsányimádó barátunknak, mint amiket én akartam. Egyre azonban reagálnék:


"Ezt viszont nem értem. Mikor legalizált bárki bármiféle bűnözést?"

Egészen pontosan Kuncze Gábor belügyminisztersége idején, ő hozta a köztudatba a "megélhetési bűnözés" fogalmat és az alacsony kárértékű bűncselekményeket gyakorlatilag büntethetetlenné tette. Ja és Kuncze úr egészen véletlenül a mostani választási listán is előkelő helyen szerepel.

2014. febr. 9. 22:11
 9/19 anonim ***** válasza:
35%

2# Ja, nézzük a dolgokat csak felszínesen.

Kádár idejében is soklal jobban éltünk, mint most MSZP,Fidesz idején. Valamiért aztán mégis megbukott.

Az már mindegy hogy hitelekbõl tartotta fent a "jól éltett" Kárdár, aminek most isszuk a levét. MSZP is csak a hiteleket tudta felvenni azért éltünk jobban akkor, mint most. Amúgy egyre szarabbul élünk a rendszer váltás óta.

2014. febr. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
35%

6-osnak:



"Ne mondd nekem azt, hogy ez a magánnyugdíjból jövő vagyon elég arra, hogy 3% alatt tartsák a hiányt!"


Nem pusztán a vagyon, hanem a rendszer fenntartásának eltörlése. Az az összeg, ami nálunk maradt az állam helyett az éves költségvetés kb 1.5 %-volt. Tehát pusztán ezzel csökkentették a hiányt 1.5%-kal. (A rendszer eltörlésével nem is volt gondom, a magántulajdon elsajátításával annál is inkább - de ez nem tartozik szorosan a kérdéshez).



"Ember te nem fizetsz TB-t???"


Fizetek persze. Gondolom ez alatt azt érted, hogy a TB-ből kellene finanszírozni a vizitdíjat vagy a kórházi ágyak napidíját. Szerintem jobb lenne vizitdíj+napidíj, ha azzal az összeggel csökkenne a TB-nek fizetendő összeg.



Amúgy vicces, hogy a "Baloldali Összefogás"-nak nevezett valami az, ami valójában a jobboldali értékek mellett teszi le a voksát (piacpártiság, vizitdíj/tandíj), míg fidesz-szavazók azok, akik a baloldali dolgokat tartják követendő példának (rezsicsökkentés, bank/multiadó, vizitdíj/tandíj ellen szavazás).

2014. febr. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!