Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hány magyar szeretne még...

Hány magyar szeretne még kijönni és lejáratni Magyarországot Angliában?

Figyelt kérdés
Én még akkor jöttem ki, amikor ez nem "divat" volt, hanem csak a tehetséges, szorgalmas és a jövőükért tenni akaró magyarok jöttek. Angliában szerették is őket. Most meg már tömegek jönnek, akiknek otthon büdös a munka, de itt egy kis pénzért eladják a lelküket is. Ha kell mosogatnak, takarítanak vagy bármi alantos cseléd munkát elvállalnak. Ha otthon is ilyen lelkesen állnának hozzá a munkához, akkor nem kéne idejönniük. Vagy a pénz ilyen nagy úr lett, hogy ezért hajlandók megalázni magukat is? Hova lett az 1000 éves magyar büszkeség? Tényleg nyugat Európa szolgáivá váltunk?
2014. febr. 10. 09:47
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
61%
Sajnos igen, tényleg nyugat Európa szolgáivá váltunk ezt hozta a globalizáció
2014. febr. 10. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Mintha te nem lennél az.

Na de mindegy.

2014. febr. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
84%
Ha ezt egy olyan magyar írná aki itthon van megértem, de te is kimentél akkor mi a bajod? Talán te nem alázod meg magad a külföldieknek pénzért? Én soha nem fogok kimenni itt fogunk boldogulni a családdal legyen akármilyen nehéz is...
2014. febr. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

" Én soha nem fogok kimenni itt fogunk boldogulni a családdal legyen akármilyen nehéz is"


Ez becsülendő benned, de kérdezz meg 100 idén érettségiző diákot és meglátod, 90%-ának az az első számú vágya, hogy külföldre menjen BÁRMI áron.

2014. febr. 10. 09:56
 5/25 anonim ***** válasza:
97%
Tudod a büszkeséggel nem lehet jóllakni. Otthon ha szorgalmasan mosogatsz kapsz havi nettó 60 ezret ami a lakbérre nem elég. Egyébként nem azokkal van baj akik kijönnek és melóznak normálisan hanem azokkal akik csak élősködni jönnek dolgozni meg nem akarnak. Sajnos ezek vannak többségben.
2014. febr. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező.

Egy kis felsőbbrendűséget vélek felfedezni az írásodban.

2014. febr. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Én nem azt írtam, hogy senki ne jöjjön, hanem hogy alantas munkákra ne jöjjön több magyar, mert már most is többen jöttek a kelleténél.


Ellenben azok a magyarok, akik képzettek, jól beszélnek angolul, van jó szakmájuk és az abban elismert szakemberek, azokat itt tárt karokkal várják és ők csak a magyar nép jó hírnevét öregbítik.

2014. febr. 10. 10:00
 8/25 anonim válasza:
69%
Nos, én nem ismerem az ottani árakat, de azt tudom, hogy nem azért mennek ki a magyarok, mert itthon nem akartak dolgozni, hanem munkalehetőség, több pénz és jobb élet reményéért. Itthon mi van? Munkanélküliség, pénztelenség, szegénység. Magyarországon, akik általad mondva eladják a a lelküket, azaz takarítanak és mosogatnak, minimálbérekért dolgoznak. Odakint lehet, hogy a kétszeresét is megkeresik ennek a pénznek. Nem egy ismerősöm ment ki néhány évre, megszedték magukat pènzzel a fentebb fesorolt alantas munkáknól, és abból vettek magunkak itthon lakást v. kocsit, mentek egyetemre, mellesleg megtanulták a nyelvet és lett egy nyelvvizsgájuk. Jóravaló emberek, nem szolgalelkű senkik, csak èltek annak idején a lehetőséggel. Nem a magyarokat kell fikázni, a gazdaságot kellene helyreállítani. Más országok már úgyis lenéznek minket vagy azt sem tudják kik vagyunk.
2014. febr. 10. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
24%
A magyarok 99%-a csóró képzetlen ember. Az hogy erre rájönnek külföldön is nem mintha eddig nem tudták volna az nem tudom miért fáj. Persze aki most kerül oda annak meg kell küzdeni az előítéletekkel amik valljuk be nem alaptalanok de ha te ott vagy évek óta hipiszupi diplomás melóval ilyen problémád úgy sincs.
2014. febr. 10. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem nem gaz, ha valaki kimegy es mosogatoket, pincerket, pizzasütokent, takaritokent dolgozik, mindegy mi, csak munka legyen alapon, mert valahol el kell kezdeni. Inkabb az a gaz, amikor valakivel talalkozol, aki mar 5 eve kint van es meg mindig ugyanazt a szemet munkat csinalja, mert nincs igenye masra.
2014. febr. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!