Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Aki a fidesz, mszp és más...

Aki a fidesz, mszp és más pártok szimpatizánsa, annak miért tetszik az, hogy a fizetések és életminőség a nullával egyenlő? Így is kedvelitek a pártotok, hogy tulajdonképpen rossz körülmények között élsz?

Figyelt kérdés
2014. febr. 20. 14:38
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
45%

Demagóg kisember vagy...


"és elég szégyen az,hogy itt közmunkás is van" Igen?! Örüljön neki, hogy egyáltalán "dolgozhat" valahol közmunkán, mert a versenyszférában éhen döglene. Láttál te már közmunkást közelről? Én gyakorlati helyet biztosítottam nekik pár hónapig. Jött olyan, aki 30 éve nem dolgozott egy napot sem, és még csak nem is cigány volt! A 24 ember fele annyit sem tudott egy nap megcsinálni, mint faterom, bátyám, meg én egy délelőtt alatt. Volt köztük olyan, amelyik 1 hónap alatt 20 kilót fogyott, pedig meg sem lettek hajtva. Az ostobaság, a teszetoszaság, a balf@zság csimborasszója volt mind. Volt köztük olyan, aki még arra sem volt képes, hogy azért a havi 45 ezerért hetente 5-ször elbuszozzon 50 Ft-ért a " munkahelyére". Aztán mikor faterom közölte velük, hogy ezért a munkáért egy lyukas garast sem fizetne senki, akkor szaladgáltak a hivatalba, hogy hogyan beszélnek velük.


Már ne is haragudj, de akik ketten nem tudnak megkeresni 180-200-t, azok szájukra ne merjenek venni semmilyen politikust. Ott nagyon sürgősen önvizsgálatot kell tartani, hogy vajon miért van ez így. Havi nettó 90 nem hiszem, hogy akkora álom kereset lenne.


"De miért kéne még az emberekről az utolsó bőrt is lehúzni,és ezt hagyni?" Demagóg, demagóg. Szinte sehol a világon nincs ilyen erős, és pazarló szociális rendszer, mint nálunk. Nem mondom, hogy nem nagyok az adóterhek, de ez az utolsó bőrös duma akkor is túlzás. Ez megint csak a kisember kocsmai dumája. Persze, könnyebb az adóterheket okolni, mint saját magunkban keresni a hibát.


"Nem lenne egyszerűbb ha "fönt " nem lopnának,vagy legyalábbis,nem ennyit? És mindenki sokkal jobban járna? Szerintem igen. Máshol nem így megy. Volt szerencsém külföldön élni." Ez meg már a demagógia magasiskolája. Honnan tudod ki mennyit, hogyan lop? Tudsz valamit bizonyítani? Van forrásod, adataid? Vagy csak ráütöttél a kispolgári hasadra, és úgy írsz ilyeneket? Máshol nem egy így megy. :D Ez a lehető legkispolgáribb, legdemagógabb, legostobább kocsmai szöveg, amit eddig mondtál. Persze te mint világutazó biztos kismillió ország politikai elitjét ismerted meg behatóan, azért vagy ilyen jól informált. Ugyan már.


De mindegy is, téged nem lehet eltántorítani attól, hogy az országnak azért megy rosszul, mert a nagyok lopnak, csalnak. Kár is energiát fektetni a meggyőzésedbe. Ennél jóval messzebbre vezethető vissza a jelenlegi gazdasági helyzet. Én jól élek ebben a sz@r országban is, pedig nem csalok, nem hazudok, nem lopok. Csak használom az eszem, és ennyi. A fentiekhez hasonló demagóg, buta, kocsmai duma helyett javaslom mindenkinek, hogy próbáljon meg a saját háza táján rendet tenni. Nagyságrendekkel több pénzt tud megtakarítani, aki saját magával foglalkozik, mint amit a politikából ki tud pampogni.

2014. márc. 12. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Nézd,én tapasztalatom szerint mondtam,amit mondta. Amíg nem indítottam be a saját vállalkozásomat (saját erőből) addig 10-ből 9 munkahely úgy indított,hogy részmunkaidőre jelent be(vajon miért ,csak nem az adóterhek miatt?) közben dolgozz napi 12 órát,minimálbérért,mert a legtöbb kö...g még csak nem is akart kompenzálni,hogy nem jelent be,és min. bért fizet ki ténylegesen is. Itt kéne bejönnie a kormánynak,h érdekvédelem? Neked ez lehet nem mond semmit, de pl Németországban ez működik.... érdekes.Ott ezért úgy megbüntetnek,h a cégedet is megszüntetik.De Ausztriában is.Persze örüljél,h te jó helyre születtél és nem kell munkát keresned,sőt még te foglalkoztatsz közmunkásokat.Csak hogy nem mindenki ilyen szerencsés ebben.
2014. márc. 13. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
És ne kocsmázzál itt nekem,mert én nem járok kocsmába,örülj a pénzednek,meg a hatalmadnak (apuci hatalmának) te holdudvaros kis pö.cs.
2014. márc. 13. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
45%
Az én szüleim a semmiből küzdötték fel magukat vállalkozóvá, 40 éve kertészkednek, 20 éve van saját boltjuk. Nincsenek 100 hektárjaik, talán 60 van összesen, de azt sem lopták, hanem becsületes úton szerezték. Nekem ugyan szakmailag sokat segítettek, de anyagilag nem igen tudtak, és nem is várom el. Amit elértem, azt a 0-ról hoztam össze. Nem vagyok gazdag, de jól élek, a saját munkámból, a saját kútfőmből. Én nem alkalmaztam a közmunkásokat, hanem a gyakorlati helyet biztosítottam nekik, még az oktatásukhoz sem volt közöm, bátyám felügyelte őket. Ennyit a nagy holdudvaromról. :D Az, hogy neked ilyen sok fekete munkád volt, kizárólag téged minősít, már ne is haragudj. Még egy érettségivel is könnyen találni olyan munkát, ahol teljesen hivatalosan alkalmaznak. Amúgy sem értem miről beszélsz. Jössz itt a nagy szavakkal, hogy mennyit lopnak a nagyok, aztán meg benyögöd, hogy Németországban rendesen jelentik be az embereket. Ez a nagy élettapasztalatod? Ennyit láttál a nagy világból? :D Nem is értem a kettő hogyan jön egymáshoz. Még mindig ott tartunk, hogy tipikus gyöpi kisember vagy. Vagdalózol a nagy szavakkal, csak feketén kapsz munkát, a nálad jobb módúban rögtön az ellenséget látod, tipikus demagóg, gyöpi kommunista. Ha ennyire nem vagy megelégedve a sorsoddal, akkor változtass.
2014. márc. 13. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!