Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan jutnak el a szavazók a...

Hogyan jutnak el a szavazók a "körömszakadtomig védem a pártot" elmeállapotba?

Figyelt kérdés
2014. febr. 23. 21:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%
Gondolom nincs életük, vagy józaneszük.
2014. febr. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
24%

Kérdező, kérdezd meg saját magadtól:


http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__540..

2014. febr. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy a politika ma az elköteleződésről szól.
2014. febr. 23. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
91%
Ezt én is mindig csodáltam. Minden pártról van egy csomó pro és kontra. Meg gázos, korrupt tagjai. De a legtöbb ember leteszi a voksát, és ha az arcukba sz@rnak akkor is élvezettel falják a fst, mert a párt mondta, tehát igaz!
2014. febr. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
67%
Úgy, hogy nincsenek saját gondolataik, ideológiájuk és ezért más ad nekik, ahogy életük sincsen, így életet is a párt ad nekik.
2014. febr. 23. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
95%

Ezt én sem értettem meg soha.

Minden munkahelyemen van egy idősebb szocialista.

Én nem szoktam a munkahelyen politikai vitákba belemenni, mert szerintem egyik 19, a másik egy híján 20, ezért én nem megyek ölre senkivel.

De a szocialisták mindig csak ugyanazt fújják: Orbán Viktor mennyit hazudott, milyen korrupt, stb.

Én néha mondom nekik, hogy jó, hagyjuk már Orbán Viktort. De az MSZP mit tud felmutatni? Mit tudna csinálni, hogy jobb legyen az országnak?

Erre a válasz:

-Orbán Viktor, így meg úgy.

Hát, ez vicc, valóban. De ha megnézitek a kampány sem szokott másról szólni, mint az ellenoldalt szidni. Hogy a pártnak milyen programja van, arról kevesebbet hallani.

2014. febr. 23. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Ozmium42 ***** válasza:

Üdv!


A probléma eredete sokkal mélyebben van. Az emberi agy, az emberi psziché úgy van összerakva, hogy elsődleges feladata az önigazolás, és nem a racionalitás. Kialakítunk egy képet magunkról, és a világról, ami körülvesz minket, lesznek meggyőződéseink. Szükségünk van arra, hogy a meggyőződéseink szilárdak legyenek, de ezek nem úgy lesznek szilárdak, hogy nagyon racionálisan és lényeglátóan alkotjuk meg őket, hanem úgy, hogy az elménk foggal körömmel ragaszkodik a saját tévedhetetlenségéhez, és csak a legtarthatatlanabb esetben jut el oda, hogy vele van a hiba. Ha a tények ellentmondásba kerülnek a meggyőződésekkel, az elménk először ignorálja, ha pedig ez lehetetlen, akkor megpróbálja kikezdeni. Itt belép a képbe egy vitakultúra is, az átlagos és az átlag alatti intelligenciájú párt-szurkolóknál hamar érvelési hibák jelennek meg, a keményvonalasabbaknál az agresszió is megjelenik.


Felmerül a kérdés, hogy mi kell ahhoz, hogy valaki belássa, hogy a saját álláspontja tarthatatlan. Ez sok dologtól függ. Függ attól, hogy az illető mennyire belátóképes, függ attól, hogy az ellenérvek mennyire védhetőek, függ attól, hogy ama bizonyos meggyőződés vagy rögeszme mennyire fontos része az emberünk identitásának.


Szóval az elmeállapotig nem kell eljutni, ez mindenkinél gyárilag adott, csak az kell, hogy ami egyeseknek a vallásuk, az elveik, a szakmájuk, vagy a meghatározó életfilozófiájuk, annak a helyére egy pártpropaganda kerüljön.

2014. febr. 23. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

"De az MSZP mit tud felmutatni? Mit tudna csinálni, hogy jobb legyen az országnak? "

A világon semmit, azon kívül, hogy még többet loptak.


Az igazán vicces az az, hogy mindkét párt hatalmas gengsztereket sorakoztat fel soraiban. Vegyük csak Pintért a Fidesznél, vagy Szekerest az MSZP-nél. Most akkor van-e értelme egymást szidniuk, ha az ellenoldali sorok között megtalálható alternatívaként egy ugyanolyan sötét gazember, fehérgelléros ripacs bűnöző?

2014. febr. 24. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Ez eléggé összetett dolog és a politikai propagandának van hozzá köze. A politikai propaganda alapvetően öt dolog miatt éri el a kívánt hatást:

- Baromira egyszerű, sematikus világképet kínál a fogyasztójának, aki így úgy gondolja, hogy tisztában van a világ működésével és így biztonságban érzi magát. E-mellett persze nő az önbecsülése is, mert ő "tudja hogy mennek itt a dolgok".

- A politikai propaganda fogyasztói egy közösséget alkotnak. Egy közösséghez tartozni, főleg elmagányosodott, begyöpösödött embereknek jó érzés és ugyancsak egyfajta védelmet nyújt.

- Minden politikai propagandához szükség van ellenségképekre. Ezek lehetnek a zsidók, a multik az EU az IMF a szabadkőművesek stb... Mivel ezek a külső, vagy belső ellenségek fenyegetik az országunkat és ráadásul minket is, ezért félünk. A párt elrejtette bennünk velük a félelem csíráját. De semmi gond nincs, mert a párt képes minket megvédeni tőlük.

- Nyilván ezek az ellenségek a saját ordas eszméiket is nézeteiket különböző médiumok által terjesztik. Ez a média hamis és elkerülendő. Itt csak hazugságok vannak. Természetesen bármennyire is plurálisnak látszik valójában egységesen az ellenség irányítja őket. Innentől kezdve a párt elérte, hogy csak az általa irányított médiát fogyassza a szavazó. Így még esélye se lesz hiteles tájékoztatáshoz jutni. Ma a hírtv a közmédia az echo tv és lassan már a tv2 is az orbáni propagandát nyomja.

- E-mellett nagyon fontos a bennfentesség érzése. Tehát az, hogy beavatottnak gondolja magát a pártszimpatizáns, mert tudja, hogy a zsidók/szabadkőművesek/multik/EU/pirézek/akárkik hogyan irányítják valóban a világot. Ismeri ennek a működését és a mechanizmusait. Nyilván erre büszke is és bármikor szívesen felmondja neked a leckét.

Dióhéjban ennyi lenne a dolog. Ezekkel a lépésekkel elérik a propaganda terjesztői azt, hogy a megvezetett ember már akkor szégyellje magát, ha egy olyan politikusra gondol, aki nem tartozik a párthoz vagy akkor, ha véletlenül olyan közegbe keveredik (mondjuk ellenzéki tüntetés), ahová nem lenne szabad mennie. Elérik azt, hogy semmilyen racionális érv nem hatja meg őket, kizárólag a kondícionált válaszreakciók és jelmondatok jönnek ki az ember száján bármilyen közéleti kérdésről is legyen szó.

2014. febr. 24. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Ez egy emberi vonás: azonosulunk egy csoporttal, majd mivel magunkat is tagjának érezzük, a csoport megtámadását személyünk (kiterjesztett énünk) megtámadásának értelmezzük.


Ebből a nézőpontból pedig már jogos az önvédelem, amiről tudjuk, hogy sokszor irracionális.

2014. febr. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!