Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ilyen módon mennyi pénz megy...

Ilyen módon mennyi pénz megy tőlünk nyugatra?

Figyelt kérdés

Nem arra vagyok kíváncsi, hogy nettó befizetők vagyunk-e az EU-ban.

Nem tudom jól megfogalmazni!


Nem csak pénz kapunk az EU-tól hanem piac is vagyunk nekik.

Nagyon sok külföldön gyártott terméket veszünk.(élelmiszer,elektronikai kütyü,gépek,stb)

Ha ezeknek egy részét akár jelentős részét mi magunk termelnénk meg akkor a pénz itthon maradna.

Na ilyen módon mennyi távozik külföldre????

Mi nettó haszonélvezők vagyunk!

Elképzelhető, hogy így több pénz megy ki, mint amennyi bejön?

Nagy butaságot kérdeztem ezzel az utolsóval ?



2014. febr. 24. 20:53
 1/9 anonim ***** válasza:

"mi magunk termelnénk"


Szerintem itt álljunk meg. Vagy csak az elektronikát. Itthon milyen gyárkapacitás van egy led tv-re? Egy telefonéra?

Most őszintén?

Ha az élelmiszerre gondolsz, akkor a politikában az elmúlt 24 évben ott gubbasztó embereket kérdezd.


Tegyük fel én gyártók valamit havi 1 millió bevételem van 2 alkalmazott minimál béren, meg egy üzletem.

A havi egymillióból, olyan 100 körül marad havonta. Szerinted erre ki épít vállalkozást? És meg is van a probléma formája, hogy miért veszünk, mindent külföldről.

2014. febr. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
*forrása
2014. febr. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
28%

Persze!

Aki azt hiszi, h a két szép szemünkért vettek be akkor az elég jól el van tévedve.

Ők kapnak piacot, mi meg nettó befizetők vagyunk.

Ennyi.

2014. febr. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
17%
Egyáltalán nem. Ilyenen én is gondolkodtam, hogy amit a büdzséből befizetünk tagdíjat azt ugye bármire fordíthattuk volna. Viszont amit "föntről" kapunk azt csak hobbidologra, például most stadionok, meg régebben főtérszépítésre. tehát a fontos dolgoktól vonunk el pénzt és marhaságokra költjük. Mennyi távozik külföldre? Szerintem minimum az összes, de ilyen egyenleget nem hinném, hogy csinálnának.
2014. febr. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kérdeztél butaságot, csak kicsit összekombinálod a kettőt.

Az, hogy külföldről sok dolgot veszünk legyen az egyik szempont, a másik meg az, hogy külföldre sok dolgot adunk el. Ezt elnevezhetjük kereskedelmi mérlegnek, és erre a google fog neked adni pontos összegszerű találatokat.


A másik dolog, hogy az EU-ba mi befizetők is vagyunk és rengetek pénzt is veszünk fel különféle támogatások formájában. Szerintem erre is fogsz találni KSH adatot.


Sőt arra is fogsz találni KSH/Eustat adatot, hogy az exportunk és importunk milyen arányban oszlik meg egyes országok között.


Ezekre ha rákeresel, akkor fogsz mindenre pontos adatot találni és összehasonlíthatod őket, matekozhatsz velük..


Az hogy nagyon sok külföldön gyártott dolgot veszünk az nem feltétlen rossz. Az inkább rossz, hogy nem állítunk elő elég terméket, amit eladhatnánk külföldön. Olyanon felesleges ábrándozni, hogy majd mi itthon fogunk elektronikai eszközöket tömeggyártani piacképes áron. 4 éve Kínában a bruttó minimálbér 35-37 000 forintnak megfelelő összeg volt, már itt bukik a versenyképességünk. Arról nem is beszélve, hogy rengeteg az elektronikai iparhoz szükséges fémet nem is bányászunk, ők meg igen. Nem tartom valószínűnek, hogy itthon olcsóbban lehetne cipőt/ruhát meg kitudja mit készíteni, mint Kínában. Ha csak nem csinálunk az országból ennél is nagyobb nyomortanyát. :)

2014. febr. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Az inkább rossz, hogy nem állítunk elő elég terméket, amit eladhatnánk külföldön"


Ezt pontosan hogy gondoltad?


Hogyan versenyezhetne egy magyar gyártmányú vasúti jármű mondjuk az Alstommal vagy a Siemensel?

Hogy győzné le piaci versenyben a Credo a Volvót?


Elárulom, sehogy.A nyugati országok sok évtized előnnyel vannak a keletiekkel szemben.

Ahhoz, hogy ez a határ eltűnjön, a jelenlegi EU támogatások többszörösét kellene fizetni,addig csak vegetálnak ezek az országok.

2014. febr. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem ne mutasd be a magyar járműgyártás helyzetét, tisztában vagyok a képességeinkkel és a lehetőségeinkkel. Ne rajtam kérd számon, hogy az elmúlt 25-35 évben miért maradtak el a szükséges fejlesztések... :D
2014. febr. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Teljesen jól látod. Az EU egy nagy Marshall segély. Persze egyelőre inkább haszonélvezői vagyunk mert nem fekszünk be nekik teljesen.
2014. febr. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Még véletlen sem vagyunk nettó befizetők! Sokkal több jön be mint amit befizetünk. A magyar ipar sz..rt sem ér, örüljünk a sok külföldi cikknek! Annak idején örültünk hogy nem vagyunk kiszolgáltatva a drága magyar árunak. Mi a f..sz történt az emberekkel?
2014. febr. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!