Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak szerintem igazságtalan...

Csak szerintem igazságtalan az állandó nyugdíjemelés?

Figyelt kérdés

Félreértés ne essék, nem provokációnak szánom a kérdést, a nyugdíjasokat sem akarom szidni, de szerintem nagyon igazságtalan ez a helyzet.

Elhiszem, hogy vannak olyanok, akik alig élnek meg a nyugdíjukból, mert nagyon kevés, de van olyan is, aki 150ezer FT nyugdíjat kap.


Miért tartom igazságtalannak?


~ Mert sok nyugdíjas pont az egyetemistákat titulálja ingyenélőnek, és nem érdekli őket, hogy miből élnek meg.

~ Mert a fizetések nem emelkednek, de az adók igen.

~ Mert mindig a nyugdíjemelésre várnak, de az már nem érdekli őket, hogy a fiatalabbak miből fognak megélni. (papám is ilyen volt, csak hogy személyes példát hozzak)

~ Mert a szavazatuk miatt FELÉLHETIK a mostani 30-40-es generáció jövőjét

~ Elvette a kormány az emberektől a magánnyugdíjakat, hogy a nyugdíjakat ne kelljen befagyasztani, vagy csökkenteni.

~ Mert mindig mindenki azzal jön, hogy ők 40 évig dolgoztak stb....megértem, de aki itt marad, az meg dolgozik 50-55 évet, és nyugdíja sem lesz....


Most ez csak szerintem igazságtalan? Hogyan lehetne ezt helyesen megoldani? Mert tény, hogy a nyugdíjasok a politikusok miatt most felélik a jövőt, és a mostani 30-40-es generációnak már NEM LESZ nyugdíja....



2014. febr. 25. 08:39
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Mamám is kevés nyugdíjat kapott, mégis igazságtalannak tartotta ő is ezt, mert gondolt arra, hogy a fiatalok nem fognak tudni megélni....
2014. febr. 25. 08:41
 2/16 anonim ***** válasza:

Nem csak te tartod igazságtalannak, de a probléma a megoldás felé halad gőzerővel.

A jelenlegi nyugdíjasok nyugdíjai folyamatosan emelkednek, nekik jó, nagy részüket ez nem zavarja. A mai 50-es korosztálynak már a 9 is páros, csak mehessenek el végre nyugdíjba, túlnyomó többségüknek ez minden álmuk. Persze majd mikor megjön az első nyugdíjuk, meg fognak lepődni, hogy milyen kevés, de addig azt hiszik: az ő érdekeiket is szolgálja az állandó nyugdíjemelés. A 40-esek és valamennyi fiatalabb korosztály pedig tisztában van vele, hogy csak akkor lesz nyugdíja, ha ő összespórol magának, ezért nyugdíjügyben befogja a száját, mert rá az egész nem vonatkozik. Persze végeredményben ők fizetik a folyamatos nyugdíjemelést és az egyre több nyugdíjast, de mindig elcsendesítik őket az ötvenezres nyugdíjból élő, "Gyógyszert vegyek vagy kenyeret, aranyoskám?" kérdéssel a kamerába zokogó Mariska nénikkel.

Aztán végül mindenki boldog, a nyugdíjasok bőszen szavaznak arra, aki épp legutóbb megemelte a nyugdíjukat, ezzel pedig választást lehet nyerni.

2014. febr. 25. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
De pont ez az, hogy ilyen alacsony fizetés és ilyen magas adóterhek mellett KÉPTELENSÉG félrerakni annyit, hogy az ember szűkösen megéljen belőle a nyugdíjas éveiben. Ergo a mai 30-40-es generációnak kilátástalan a jövője olyan tekintetben, hogy ténylegesen nem fogják tudni magukat még ennyire sem eltartani.
2014. febr. 25. 08:54
 4/16 anonim ***** válasza:
75%

Igazságtalan persze.

Ugye kikkel példálóznak?

Jaj mert nem kap xy csak 50 ezret.

Hát igen, dolgozni kellett volna meg stb és akkor nem 50 ezret kapna meg nem is 30 ezret.

Aki becsületesen dolgozott meg nem a napot lopta annak simán van 90-100 ezer forint a nyugdíja.

Azon meg már nem nagyon kell mit emelni, mert annyiból el lehet lenni főleg, hogy ingyen utazik.

Számtalanszor írtam már priviben az ilyen ajvékolóknak, de valahogy soha nem érkezik válasz.

Komolyan azt várja, hogy majd megsajnálom, hogy egész életében otthon döglött meg lopta a napot és most nem kap csak 30 ezret...

2014. febr. 25. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Ezzel tisztában is vannak a fiatalabb generációk. Aki teheti (huszonévesek, fiatal harmincasok) el is húz külföldre, hogy összeszedjen némi alaptőkét, amiből lehet megtakarítása. Sokan nem is akarnak visszajönni. Akinek már nincs meg ez a lehetősége, mert itthon van a háza és a családja, az pedig vagy a csodában bízik (csak történik addig valami), vagy tudomásul veszi, hogy mivel egész évben hajt, soha nem pihen és orvoshoz sincs ideje menni, ezért meg sem fogja érni a nyugdíjkorhatárt, a munkahelyéről viszik a temetőbe. Vagy ha meg is éri: majd nyugdíj után is dolgozik, amíg bír, utána meg majd lesz valami.
2014. febr. 25. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 homo ludensz ***** válasza:
A II. Világháború után egy tányér levest kaptak apámék hogy eltakarítsák Budapest romjait.Gyermekként megéltem a jegyrendszert kenyér,tej stb. Előző este odaültek kis sámlival a nagyanyók a hentesbolt elé hátha jut egy falat hús, heti 1x hozták. A tüker -telepen minden nap sor állt egy szatyor vizes széntörmelékért. Hittem, hittük mindnyájan hogy jobb lesz hiszen ezt zengték naphosszat 1989 ig amikor lerabolták és kiárusították a privatizációnak csúfolt aktus során mindazt amiért generációk böjtöltek a szebb jövő reményében. Döntsd el hogy kinek borítod oda a mára már lyukas s üres zsákot hogy abból kapirgáljon fiatal vagy idős. Nem hiszem én hogy mi esszük meg a jövőt de hogy a zsákot nem mi fogjuk megtölteni az már biztos.Tök mindegy kire s mire szavazunk.
2014. febr. 25. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Válasszuk külön a 2 dolgot:

1. Mi az, ami saját szubjektív megítélésünk szerint megillet egy nyugdíjast

2. Vizsgáljuk meg objektíven, hogy a jelenlegi gazdasági helyzetben az ország mit bír el

A kettő közötti egyensúlyt kellene megtalálni.

2014. febr. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem és a párom szerint is igazságtalan, mert mi akik dolgozunk, mint az állat, 10 éve nem kaptunk emelést és kevesebb a fizunk, mint a nyugdíjas szüleinknek. Ráadásul ők hőbörögnek folyamatosan, hogy milyen rossz ez a rendszer.
2014. febr. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Azt a kicsi összeg, amivel emelik a nyugdíjat, meg sem közelíti az áremelések mértékét. A nyugdíjasok végigdolgozták az életüket, felnevelték a gyerekeiket. Megérdemlik, hogy ne kelljen nyomorogniuk.

Igazságtalan? Az az igazságtalan, hogy a kettő állampolgár, ha van bejelentett alkása Magyarországon, áthozza a kinti nyugdíját és a magyar állam itthon fizet nekik nyugdíjat. Az illető pedig Amerikában él.

Egy ismerősöm példája.

Nem az nyugdíjasok tehetnek arról, hogy a gazdasági helyzet egyre romlik, a fiataloknak nincs munkája, vagy alacsony a jövedelme.

NEM a nyugdíjemelések miatt éli fel a Fidesz a jövőt! Hanem a felelőtlen gazdálkodással, a saját zsebük tömésével és a mutyijaikkal.

Mennyi pénzt költenek a stadion építésekre? Mennyi hiányzik a költségvetésből az egykulcsos adó miatt? Mennyi bevételtől esik el az állam a trafikok haszonkulcsának 3 %-ról 10-12 %-ra emelésével? Mennyi pénzt költenek a földmutyi révén kapott, vagy már földbirtokosoknak adott vissza nem térítendő százezres, vagy milliós állami támogatásokra?

A nyugdíjra költött összegek meg sem közelítik ezeket a pénzeket.

Csak egyszerűbb a nyugdíjasokra fogni mindent.

2014. febr. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

"A

nyugdíjasok végigdolgozták az életüket, felnevelték a gyerekeiket."


Miből gondolod, h végigdolgozta?

Főleg a kommunizmusban???:D

2014. febr. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!