Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tudok egyszerre két pártra...

Tudok egyszerre két pártra szavazni?

Figyelt kérdés

Adott 2 kispárt mindkettővel szimpatizálok,de az egyikkel kicsit jobban (megnevezni nem szeretném egyiket sem),na de most a helyzet az hogy amelyikkel joban szimpatizálok nincs jelöltje a kerületemben. A KÉRDÉS: Megtehetem-e azt hogy a jobban szimpatikus pártra szavazok,de egyben szavazok a másik (kevésbé,de szimpatikus) párt jelöltjére akinek van jelöltje is a kerületemben?


Első szavazásom,nem tudom még rendesen a menetét,és a választás.hu-n sem találtam erre kitérő leírást.



2014. febr. 25. 13:59
 1/5 anonim ***** válasza:
90%
Külön szavazol listára és egyénire, azaz akinek van jelöltje, annak szavazz a jelöltjére, akinek nincs, annak a listájára, így mindkettőre szavaztál.
2014. febr. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Astoria következik ***** válasza:

Már ha lesz országos listája az adott kispártnak, jelenleg


országos listája tuti lesz: Fidesz, Összefogás, Jobbik, LMP

lehet h lesz: JESZ


mánál 10% alatti esélyt látok, hogy összejöjjön az országos lista, persze lehet kivágnak egy huszáros hajrát a végén :)

2014. febr. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Astoria következik ***** válasza:
*másnál, nem mánál
2014. febr. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen, ha a Fidesz-KDNP-re szavazol, mert ők közös listán indulnak, koalícióban.


(Csak viccelek, természetesen a KDNP nem létezik.)

2014. febr. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen, hiszen szavazol egyszer listán, egyszer egyénin.
2014. febr. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!