Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerinted a válságkezelő...

Szerinted a válságkezelő kormány, kezeli a válságot?

Figyelt kérdés

Kb olyan mint amikor azért halsz éhen, hogy ne verd magad kiadásokba azzal hogy dolgozol!

[link]


2009. dec. 11. 21:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ez gyilkolás! Persze úgy hogy szenvedjen a polgár. Gyilkolás azért mert sok a kilakoltatás és az elbocsátás.
2009. dec. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
66%

Ezek mindent meg tudnak magyarázni és persze mindennek az ellenkezőjét is. Mocskos vircsaft.

Bírjunk ki még négy hónapot.

VISSZASZÁMOLÁS INDUL!

2009. dec. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
a felmérések azt mutatják, hogy igen, sőt Görögországot a minősítők arra intették, hogy kövessék a magyar példát, mert szörnyű hiányt halmoztak fel és a magyar válságkezelő program sikeresnek bizonyult!
2009. dec. 11. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem jól kezelik a válságot. Bajnainak volt bátorsága a megszorításokhoz: szárnyal a buksz, erős a forint, és a gazdasági elemzők a térség legnagyobb növekedését jósolják a következő évre. Nem szeretem az MSZP-ét, de Bajnai nekem nagyon szimpatikus.


Persze, romlik az életszínvonal, nő a munkanélküliség, romlik a gazdaság helyzete, de azt hinni, hogy Vona vagy Orbán pusztán a karizmatikus személyiségével meg tud állítani egy világválságot az csak idealizmus...

2009. dec. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
nehéz kérdés a válság nem jó dolog akkor se ha jól kezelik, de ez lényegtelen az mszp már lejáratta magát kb válság kezelés eredményességétöl függetlenül
2009. dec. 11. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én sem vagyok MSZP-s,de egytértek azzal,aki szerint jól kezeli Bajnai a válságot.Ha Orbán vagy a Jobbik jön,akkor komoly bajok lehetnek.
2009. dec. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én biztos vagyok benne, hogy a FIDESZ is folytatná ezt a programot! Most jó neki ellentmondani mindenben, amivel megnyeri a szavazóit, de aki tanult már gazdaságtant, vagy gazdaságpolitikát, az tudja, hogy amit megszüntetnek, az helyett ki kell találni mást, amivel behajthatják az emberektől a pénzt! Ha eltörlik az egyik adót, azt más formában bevezetik, vagy növelik a másik adót! HA eltörölnének egy csomó mindent, amit az MSZP hagyott jóvá, akkor lehúzhatnánk a rolót és ezzel kár ellenkezni, meg lázadni, mert aki értelmes és képes belegondolni, az tudja és felismeri, hogy semmi sem olyan egyszerű. Ne érdekből, hanem agyból döntsetek, ha választotok! A kocsmában mindenki kiváló politikus és mindenki képes megoldani az ország ügyeit, de valójában ez nem így működik! Én nem szeretem egyik pártot sem, sőt szavazni sem akarok elmenni, de tisztában vagyok a valósággal!
2009. dec. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
87%
Bajnai jól kezeli a válságot, az persze nem vitás, hogy jelentős "érdemei" vannak Medgyesynek és Gyurcsánynak abban, hogy minket ennyire érzékenyen érintett ez a válság.
2009. dec. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Lehet sikeresnek nevezni egy válságkezelő programot akkor, amikor az adott ország állampolgárainak jelentős része az intézkedések hatására gyakorlatilag az éhenhalás és/vagy a kilakoltatás szélére került???


Lehet sikeresnek nevezni egy olyan válságkezelő programot, amelyik arról szól, hogy olyan szinten megszorít minden területen, hogy az adott területek gyakorlatilag működésképtelenné válnak?

A Bajnai-kormány semmi mást nem csinált, mint jó mélyen belekotort az emberek zsebébe, lesöpörtette a padlást, és ahol ez sem volt elég, ott elbontatta még a tetőt is... Családok ezreinek egzisztenciáját tette tönkre, vagy sodorta veszélybe.


Lehet, hogy a hitelezők elégedettek, de szociálisan az intézkedések zöme mondhatni gyilkos intézkedés volt.


Olyan ez, mint amikor egy család nem eszik, nem iszik, nem vesz gyógyszert a beteg nagymamának, kikapcsoltatja a fűtést, mert minden pénzét a törlesztőrészleteire fizeti be. Végül a hitelt visszafizetik, de belepusztulnak. Szó szerint.


Ehhez nem kellett tehetség. Szociális érzéketlenség kellett hozzá, semmi más. Magyarul, ezt csak olyan kormány tudta végigcsinálni, aki nagy ívben tesz éhező gyerekekre, kilakoltatott családokra, megfagyott nyugdíjasokra...


Hosszú távon lesz még böjtje ennek. Egy anyagilag-egészségileg-lelkileg tönkrement országnak nem lesz ereje gazdaságilag újjáépíteni önmagát. Ezeknek a birkáknak nem a szőrük lett lenyírva. Ezeket élve megnyúzták. És a nyúzott birka többé nem ad gyapjút...


Szerintem nincs mire büszkének lenniük.

2009. dec. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Persze, romlik az életszínvonal, nő a munkanélküliség, romlik a gazdaság helyzete


De még is jól kezeli a válságot?


Amit Bajnai csinál azt egy 6 éves gyerek is meg tudná csinálni.

Ez olyan, mintha felélnéd a vagyonod, ahelyett hogy inkább dolgozz!


Látom hibátlan közgáz érzékkel vagy megáldva! Magyarázd már el hogy a csökkenő bevételek és a fogyasztás teljes hiánya, hogy fog majd növekedést eredményezni? Akkora lesz jövőre a mérleghiány hogy ismét hitel kell. Jó lenne már ha használnák az emberek az eszüket. Mi a jó abban nekünk hogy azért legyünk „jó gyerekek” hogy adjanak egy kis hitelt, miközben mi szándékosan növeljük a munkanélküliséget, kiadjuk a kezünkből a piacainkat, szociális rászorultakat gyártunk, stb akikre majd ismét rá kell költeni a fel vett kölcsönt! Ez persze hogy jó az IMF nek, hiszen egyre több pénzel tartozunk nekik, egyre kiszolgáltatottabbak leszünk. Hová vezet ez? Érdekes hogy a Románokat, a Görögöket, Izlandot, nem dicsérgetik, de nem is süllyednek ennyire gyorsan nyakig a kakiba.


Mitől lesz nekünk jobb, ezzel a gazdaságpolitikával?

2009. dec. 11. 22:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!