Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az elcsatolt területeket csak...

Az elcsatolt területeket csak a kettős honfoglalás ( László Gyula ) elméletével lehet visszaszerezni?

Figyelt kérdés

Amit köztudott, hogy azért nem fogadnak el, mert a trianoni szerződésnél a felvidék ( szlovákia ), erdély ( románia ) és dalmácia ( horvátország ) ezzel az okkal érveltek ( leegyszerűsítve ): mi hamarabb voltunk itt. Azaz ha elfogadnák, megdöntenénk az érveket és visszakéne adniuk a területeket + kártérítés + az akkori antant hatalmak bocsánatot kellene hogy kérjenek ( anglia, franciaország, oroszország, stb. tőlünk?!? ).

Aki nem hallott volna róla:

[link]



2014. márc. 1. 20:46
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
És természetesen Ukrajna és Szlovénia. Ezeket kihagytam, ők is ezzel érveltek.
2014. márc. 1. 20:50
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Majdnem 100 év után ez már senkit nem érdekel. Akkor sem érdekelt senkit. Ha számított volna bármi Magyarország megcsonkításán és megalázásán kívül, az etnikai határoknál húzzák meg az országhatárokat.
2014. márc. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
78%

1) Nem érvelt senki azzal, hogy ki volt itt előbb. Ez nem az óvoda. A határokat az akkori etnikai vonalak mentén húzták meg, plusz egy "kicsi" mivel mégiscsak elveszítettünk egy világháborút. (Illetve sokak szerint más okból, de nem ez a lényeg. Hanem hogy nem az érkezési sorrend, hanem a jelenlegi helyzet a mérvadó.

2) Jelenleg ezek a területek nagyrészt nem magyarok, így akkor se csatolnák őket vissza, ha bizonyítanád, hogy mi már a Föld keletkezésekor is itt voltunk.

3) Nem szokás utólag 100 évvel ilyeneket csinálni.

4) Senkit sem érdekel a dolog. Magyarországon is csak az emberek kisebbik részét, külföldön pedig kb 0 darab embert.

5) Tudj meg egy kicsit többet arról, hogy hogyan is működik a nemzetközi politika, mert nagyon nem így.

2014. márc. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
45%
A bolond szuperszittyák leállhatnának már végre, nagyon unalmas az erőlködésük.
2014. márc. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
76%

Csak úgy lehetne visszafoglalni, hogyha a magyarok teleszülnék a területeket.

Ugyebár, azé a föld, aki teleszüli.


De, erre nincs lehetőség, alig születik gyerek.

2014. márc. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
36%

4#

A kérdésbõl nem derül ki, hogy ö "szuperszittya", úgyhogy leállhatsz antimagyarkám.

2014. márc. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Azért köszi a válaszokat, a szuperszittya meg halvány lila gőzöm nincs, hogy mit akar takarni. Megköszönöm, ha megmagyarázzátok.
2014. márc. 1. 22:35
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerinted hol érdekelte a franciákat, briteket, amerikaiakat, oroszokat, hogy ki volt itt előbb? Le se szarták, elmondom, ez csak a színjáték volt. A lényeg az volt, hogy a Monarchiát és Németországot a lehető legaprólékosabban feldarabolják, legyengítsék.
2014. márc. 1. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
8# Tudom. És a vasútvonalak mellett csapták a határokat. Micsoda véletlen! Ettől függetlenül a szlovákok, románok, ukránok, horvátok és még a szlovénok is erre fogták. Legalábbis eddig én így tudtam. De most tudtam meg a többi válaszolótól, hogy rosszul tudtam. De nem baj, ezért tettem fel a kérdést.
2014. márc. 1. 23:15
 10/13 anonim ***** válasza:
36%
Hát azért az nagy túlzás hogy etnikai határokat húztak , pl. Kárpátalja Magyarországhoz akart tartozni (az ottani ruszinok) , az ellopott területek lakosságának 40% át a németek és a Magyarok tették ki akik szintén Magyarországot akarták . Másrészt pedig a Magyarok és a Németek körében az írás tudás 90% felett volt , míg a Szerbek és a románok körében 30% alatt , nem tudom mi értelme van a hatalmat átadni egy alsóbbrendűbb egyszerűbb népnek , de ez ha a gazdasági szempontokat nézzük teljesen értelmetlen volt , tönkre vágta mint Magyarország , mint Erdély és Vajdaság gazdaságát tönkre vágta . Etnikai határt azt Hitler csinált , az mondjuk viszonylag igazságos is volt , de az amit írt a másik hogy az etnikai határ és még egy kicsit vettek el , hát az a kicsi majdnem még egyszer akkora terület volt mint Magyarország . Nem azon az alapon vették el a területeket hogy a többiek előbb itt voltak , hanem azért mert minket láttak a leggyengébbnek , hidd el ezt Németországgal nem merték volna megcsinálni , sem Ausztriával . Pont mint a napiban , kinézték a leggyengébbet és a legkiszolgáltabbat , aki ráadás még bűnös se volt mivel amikor a háborúba belépett nem rendelkezett teljes hatalommal és önállósággal területei fölött , és megszégyenítették . Valakinek bűnhödnie kellet , nekik az mind1 volt hogy a bűnös-é vagy valaki más . Mi most is Németország cselekedeteinek büntetését viseljük a hátunkon .
2014. márc. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!