Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kárpátalján mozgosítanak. Ha...

Kárpátalján mozgosítanak. Ha harcba mennek a kárpátaljaiak, akkor mennénk velük mi magyarok is?

Figyelt kérdés
Ezzel arra gondolok hogy a Magyar kormány segítsékükre lenne akár hadászatilag is?
2014. márc. 2. 18:20
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
80%

Kérdező: szerintem rosszul közelíted meg a kérdést. Véleményem szerint a kárpátaljaiaknak nincs közük ehhez a konfliktushoz, nemhogy a magyarországi magyaroknak.

Mivel vajdasági vagyok, ezért tudom milyen az, amikor ágyútöltelékként használnak magyarokat. Az egyik lehetséges megoldás az lenne, ha megtagadnák a behívói parancsot. Volt erre példa a vajdaságban is annak idején. Oromhegyesen jött össze néhány ember, akik nem voltak hajlandók bevonulni. Híre ment ennek a csoportosulásnak, a végén már több száz ember ment oromhegyesre, sátrakat húztak fel, a falubeli asszonyok főztek rájuk. A jugoszláv néphadsereg ágyúkkal körbevette a települést, de nem mertek semmit lépni. A nagybácsim is így menekült meg, különben ki tudja hogy hol végezte volna.

Történt mindez 1991-ben, amikor még a magyarországiak túlnyomó többsége lejúgózott minket.

2014. márc. 2. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
31%

előző vagyok: teljesen hasonlít a szituáció a 91- es történésekhez, persze lehet itt azzal takarózni, hogy a kárpátaljai magyarok is ukrán állampolgárok, de szinte biztos vagyok benne, hogy a behívott magyarok 0,3 százaléktól magasabb arányban képviseltetnék magukat.

Valamit tényleg kéne lépni. Orbán küldözgeti a leveleket, hogy menjünk szavazni. Most itt az idő, hogy felszóljon a kárpátaljai magyarok védelme érdekében. Ha nem is dobna sokat a felszólalása, legalább megpróbálná, mert ez így nagyon nem fair.

2014. márc. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
84%

Amikor utoljára nagy dérrel-dúrral megindultunk keletre, 100 ezer ember maradt ott.

Hamar felejt a magyar, túl hamar...

2014. márc. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Én biztos nem
2014. márc. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!