Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi lenne, ha csak közgazdászok...

Mi lenne, ha csak közgazdászok szavazhatnának?

Figyelt kérdés
Illetve olyan végzettséggel rendelkezőek akiknek van megfelelő szaktudásuk a nemzeti és nemzetközi viszonyok jó megértéséhez mint gazdasági, mint politikai téren.

2014. márc. 3. 07:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy sokuknál a politikai meggyőződés befolyásolná a döntésüket
2014. márc. 3. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

1: ott lenne vége a demokráciának


2: a politikának csak egy része a gazdaságpolitika. És nem a legfontosabb része. Nem véletlen vannak ideológia szerint felosztva a pártok, és nem egyetemi végzettség szerint :)

2014. márc. 3. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Akkor a közgazdászokat fizetné le az aktuális kormány a szavazataikért cserébe.
2014. márc. 3. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
95%
Nekem volt olyan csoporttársam közgázon, aki megtanulta szóról szóra az 5 oldalas mikroökonómia tételt úgy, hogy egy mondatot nem értett belőle. Nem túlzok. Volt olyan, hogy buli után jött, hogy rakjam rá a pendrivejára a képeket, de neki csak 200 mb-os penje volt a képek meg 500 megányiak voltak. Mikor ezt közöltem vele, az volt a válasz, hogy "Azért próbáljuk meg.". Mivel amúgy eléggé rendben volt a csaj, megpróbáltam. :-). A lényeg, hogy közgazdász lett belőle is... A lényeg, hogy a mai világban már a leghülyébbnek is van diplomája, nem jelent semmit. Valahol egyet értek azzal, hogy nem jó ez a rendszer. Nem normális dolog, hogy én, aki napi szinten foglalkozom politikával, és meg van a magamhoz való eszem, ugyanannyit nyomok a latban, mint egy 8 osztályos közmunkás, aki egy virsliért eladja magát. Ugyanakkor azt is látni kell, hogy nincs olyan demokratikus megoldás, ami feloldaná ezt a problémát.
2014. márc. 3. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A közgazdás egy végzettség. A magyar oktatási rendszer sajátosságai miatt ennek csak elenyésző része "...akiknek van megfelelő szaktudásuk a nemzeti és nemzetközi viszonyok jó megértéséhez mint gazdasági, mint politikai téren."

Még ráadásul a legmagasabb oktatói, kutatói szinten is sok furcsaság van. Én igazándiból eddigi pályafutásom során, - pedig igen sok gazdasági tárgyat hallgattam és olvasgattam a témában - eddig egy olyan tanárról tudom elmondani, hogy hitelesnek érzem és tényleg bízom a tudásában.

2014. márc. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
27%

Én a közgazdászokat a szavazófülke közelébe nem engedném...

Szavazzanak helyettük a mérnökök.

2014. márc. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Bizonyos IQ szinthez kötném a választási jogot.


Mert valóban vannak olyanok, akik nagyon jó memóriával rendelkeznek, de a gondolkozásuk már egyáltalán nem éri el, a megfelelő szintet.


A kutatások szerint, általában a magasabb IQ-val rendelkezők tanultabbak. De ez még nem jelenti azt, hogy egy magasabb végzettségűnek, magasabb IQ-ja legyen, mint egy alacsonyabb végzettségűnek.


Tehát, nem a végzettség, mint inkább az intelligencia, ami meghatározhatja, hogy jobb döntéseket tudjunk hozni.

Mert hogy kit választunk meg, azt több szempont alapján kell meghatározni. Ezért jobb, ha különböző végzettségű emberek szavaznak.

2014. márc. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A mostani rendszer úgy működik, hogy vannak a pártok, akik közül választunk 4 évente és ezeknek a pártoknak a közgazdászai irányítják lényegében a gazdaságot.

Szóval most is ők irányítanak, ha nem vetted volna észre.


Vagy te azt hitted, hogy otthon, vacsora mellett a családdal Orbán dolgozza ki a közgazdasági tételeket vagy mi?

2014. márc. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!