Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti mit tennétek, ha egy...

Ti mit tennétek, ha egy reggel arra ébrednétek, hogy már nem Magyarországon vagyok (nem az anyaországban) hanem egy idegen országban, ahol idegen nyelvet beszélnek, és hirtelen határon túlra kerülnétek, hogyan tovább?

Figyelt kérdés
2014. márc. 3. 14:10
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
64%
Elméletben egészen mást, mint amit gyakorlatban valóban tennének az emberek!
2014. márc. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 Shai-Hulud ***** válasza:
90%
Csodálkoznék, hogy addig rendben van, hogy nagyon berúgtam, de hogy kerültem ide, mást hazavisznek a haverjai ha részeg...
2014. márc. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
39%

Most fogadjunk a hátáron túli magyarok helyzetét akarod itt elképzelni, csak az a bökkenő, hogy ezt nem így élték meg anno.


Azok az emberek az új határok előtt is ugyanott beszéltek, és ugyanazt a nyelvet beszélik most is. A környezet nem változott, csak a határ és a vele járó egyéb nehézségek.


Azóta persze ez már változott, de most nem arra vonatkozik a kérdés ugye...

2014. márc. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
ugyanott beszéltek = ugyanott éltek
2014. márc. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Igen olyan szempontból, hogy határon túl kerülnék úgy, hogy nem akartam, persze a közvetlen környezetem nem változna meg ugyanaz lenne a szomszédom, egy ideig biztos, csak nem ahhoz az országhoz tartoznék ahová eddig.Tényleg nem változna semmi?Élném ugyanúgy az életemet tovább?Maximum megtanulnám az aktuális hatalmi nyelvet?
2014. márc. 3. 14:40
 6/22 anonim ***** válasza:
50%
Átszállnék az ellenkező irányba tartó vonatra, mint amin elaludtam.
2014. márc. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 Shai-Hulud ***** válasza:

@14:40


Igen.

2014. márc. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
74%
Hát először fülelnék miket hallok. Ha tele lenne Jajagünterichkommejajabrünhildaichspritze-vel, akkor maradnék. Ha howudoingniggayobro-t hallanék, akkor is valószínűleg. Ha szucspulákat, dobrékat, meg gyévuskákat, akkor pakolnék és húznék nagyon messze.
2014. márc. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 Shai-Hulud ***** válasza:
34%

Tényleg miért nem Burgenlandot akarjátok visszacsatolni?

Az is magyar terület! :-D

2014. márc. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
50%
Irtani kezdeném a helyi idegen lakosságot.
2014. márc. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!