Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért érdeke az államnak a...

Miért érdeke az államnak a rendszerváltás óta, hogy azokat a régi épületeket, amik szerte az országban hasznosíthatóak lennének, nem hasznosítja, inkább tönkremenni hagyja azokat?

Figyelt kérdés
Nem lenne az logikus, például a hajléktalanokat beköltöztetni, megmutatni nekik, mit hogyan csináljanak, termeljenek, miért kell azt a sok épületet, ami most még használható állapotban van, pusztultatni, vagy eladni mindenféle kétes cégeknek, amik aztán ugyanúgy nem kezdenek vele semmit. Nem értem, bár még elég fiatal vagyok, lehet hogy van, amit nem tudok róluk. De tudom, hogy a szellemvárosos blogon sok ilyen van, ami szerintem hasznosítható lenne. Ti ezt hogy látjátok?
2014. márc. 6. 06:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mert az befektetést igényelne, sok esetben jóval többet, mint amennyi társadalmi hasznot ki lehetne szedni a helyekből.


Ha hajléktalanszállókon havi X e Ft állami támogatásból megoldható az elszállásolás, akkor nem fognak csak az ő kedvükért százmilliós, milliárdos felújításokba fogni a semmi közepén lévő elhagyott laktanyákban meg olyan ipari épületekben, amiket nem is terveztek eredetileg sem lakhatásra, de cserébe legalább jó elavult és életveszélyes is.

2014. márc. 6. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat. Az a helyzet, hogy valóban lehet ez is szempont. Ám ahogy Te is fogalmazol, "megoldható" - itt emberekről van szó. Mondjuk ők is megcsinálhatnák, hallottál már az illegális házfoglalókról? Sokszor nem olyan veszélyesek ám ezek az épületek, mint amennyire hinni szeretnék. Nem kell mindig ezt a "befektető" varázsszót előhúzni, én azt vettem észre, hogy itthon mindenki mindig ezzel a "befektető" dumával jön. Állami támogatással, okos és átgondolt munkatervezéssel, esetleg társadalmi munkával igenis lehetne kezdeni valamit a sok épülettel. Azok a laktanyavárosok csak egy példa, van még sok másik is. Befektető egyenlő azzal hogy eladni az országot a haszonért.
2014. márc. 6. 07:34
 3/5 anonim ***** válasza:
Az ilyen helyzeteknél nem igazán helyes a befektető szó mert a befektetés megtörtént évekkel ezelőtt.Jó pár esetben csak apró javítások lennének szükségesek amihez nem kell pénzeszsák csupán egy kis akarat.
2014. márc. 6. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Inkább azokra a régi épületekre lennék kíváncsi amiket módszeresen tesznek tönkre. Tőzsdepalotából kidobták a TV-t, majd lakatlanul pusztult le az egész, senki nem csinált semmit vele. Ugyanez a balettintézettel, most a rádió épületével. Több milliárdos amortizáció évente, mindenféle továbbhasznosítás nélküli tervek. Ez mire jó?
2014. márc. 6. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Igen! Teljesen igazad van, én is így látom! Mit is lehet ezekről tudni? Vajon miért is és kiknek áll érdekében mindez? Ki akarja már megint magának a mindent?

Komolyan nem értem, hogy egyeseknek semmi sem elég, elég komoly pszichés zavaraik lehetnek azoknak, akik mindig mindenből egyre többet akarnak és nem tudnak határokat szabni maguknak.

2014. márc. 6. 21:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!