Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem lehet, hogy valamit...

Nem lehet, hogy valamit nagyon régóta rosszul csinálunk?

Figyelt kérdés

Ez a kérdés tegnapelőtt merült fel bennem egy újságcikk olvasása közben. Kérem a válaszolókat, hogy felejtsék el egy pillanatra pártszavazói mivoltukat, és őszinte emberi véleményükkel válaszoljanak a kérdésre! Köszönöm.


Évek óta egyre tehetetlenebb elkeseredéssel figyelem a politikai életet. Nemcsak azt, ahogy a politikusok viselkednek, hanem azt, ahogy mi emberek viselkedünk egymással. Az egésznek a levetülését a mindennapi életünkre, mindennapi kapcsolatainkra.


Mikor tegnap a villamoson ülve szétnéztem magam körött, nem éreztem magam otthon a saját országomban. Csak egy országot láttam, aminek az egyik fele kiabál át a másikra, rengeteg megoldatlan probléma van és szinte mindenki szenved, és azt hisszük, azt akarjuk hinni, hogy megoldás az, hogy négyévente váltjuk a fejünk felett ugyanazokat a régi embereket, akik ugyanazokat a trükköket játsszák el. Közben nagyon sok minden romokban hever, amit építeni kéne.


Nem vagyok idős, a húszas éveim elején járok. Nagyon szeretnék Magyarországon dolgozni, és látni, hogy van valami értelme a munkámnak, elégedett lehetek az életemmel. Ez sajnos nem megy, és ahogy észreveszem, egyre inkább nem megy. Ha valami javuló tendenciát mutatna a dolog, már megérné, de jelenleg minden csak süllyed. És akkor eszembe jut, hogy milyen életet adhatok itt a leendő gyerekeimnek, és milyen életet adhatok nekik máshol, és sajnos látom a különbséget.


Nem lehet, hogy valamit nagyon rosszul csinálunk, és inkább elölről kellene kezdenünk, mert ez az út egyre lentebb visz? Nemcsak egy kormányváltás, inkább egy (újabb) rendszerváltás. És nem csak politikai, hanem, ami legfőbb, társadalmi. Mert itt emberek hülyézik le egymást, köpködnek a saját szomszédukra, gyűlölik a munkatársukat, és ez a légkör lassan ráül az egész magyarságra.



2014. febr. 2. 04:03
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
79%

"Évek óta egyre tehetetlenebb elkeseredéssel figyelem a politikai életet." - Mert még fiatal vagy :)


"ahogy mi emberek viselkedünk egymással" - Erről speciel tényleg a FIDESZ tehet, a 2002-es kampányban kezdték démonizálni a baloldalt és szavazóit. (Az előbbit mondjuk nem alaptalanul.)


"négyévente váltjuk a fejünk felett ugyanazokat a régi embereket" - Ezt hívják váltógazdálkodásnak, valahol jól bevált. De 2010-ben bejutott két új párt, míg kiesett kettő, tehát nem mondanám, hogy ugyanazok a régi emberek vannak mindenhol.


Nem a rendszerrel van a baj, hanem a mentalitásunkkal. Fejben még nem történt meg a rendszerváltás, de én fiatalabbaknál azt tapasztalom, hogy ők már egészen európiai módon gondolkodnak, vállalják elveiket, idealisták. Én bennük látom már a jövőt. Csak meg kell várni, amíg kikopnak az idősebbek. Ez még eltart pár évtizedig.


Kitartást :)

2014. febr. 2. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
0%
Nem.
2014. febr. 2. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
De nagyon rosszul csinálunk valamit. Míg Írország az EU-ba lépés után 25 évvel egy gazdasági csodát hajtott végre, nálunk, akik sokkal jobban álltunk ez nem tudod végrehajtódni 10 év alatt. Ha Gyurcsán és Orbán meg tudtak volna egyezni akkor pár éve ez egy igen gazdag ország lehetne.
2014. febr. 2. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

Kedves 1-es, köszönöm a biztató szavakat. Igen, a mentalitással van a baj, de nem csak a miénkkel - a rendszerével is. A fiatal politikusok is csak politikusok. Ha Vona Gáborra nézek, nem látok benne elfogadható alternatívát, pedig ő is csak kiáll az eszméiért.


Én is merem vállalni őket, de sok hurrogást kapok miattuk. Sőt, egyre többet. Egyre többfelé szakad ez az egész, egyre átláthatatlanabbul.

2014. febr. 2. 09:41
 5/28 anonim ***** válasza:
Valami új világrendszer kellene de azt ki kell találni és úgy néz ki hogy csak fóradalommal lehet létre hozni mert a jelenlegi globális rendszerhez bizony a létre hozók nagyon ragaszkodnak
2014. febr. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:

Sajnos nem sok mindent lehet tenni azokkal az emberekkel, akik megragadtak 2 pártnál, és nem veszik észre, hogy hülyítik őket.


Én nagyon várok már egy normális kapitalista pártot, aki nem szól bele a piacba, főleg nem árszabályozással, meg nem ő dönti el, hogy kié legyen az adott üzlet, hanem normálisan versenyszerűen. Egy olyan államot szeretnék, ami azért harcol a rezsidémon helyett, hogy pl minden faluban annak olyan utcájában, ahol legalább van 1 internet szolgáltató, oda kötelezően kelljen egy másik is, és felügyelni, hogy versenyeznek-e, vagy karteleznek-e.


Sajnos az ország nagyobb része támogatja, ha az állam beleszól a mindennapi életbe....várjunk csak...honnan is ered ez? Ja, hát a szocializmusból!


ÉBRESZTŐ!

2014. febr. 2. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
Tényleg az a gond, hogy a mostani elit diktatúrában szocializálódott. A jelenlegi vezetés (bocs nem tudok elvonatkoztatni) azt hiszi, hogy feltalálja a spanyol viaszt azzal, hogy a demokratikus szabadságjogok szárnyait nyesegeti. Pedig csak a fiatakorukban mélyen beléjük ivódott algoritmusok szerint cselekszenek, mert ez jelent számukra lelki biztonságot. Pontosan ezért én lassan bevezetnék egy "kvótát", hogy csak a '80 után születettek mehessenek politikusnak, mert így én még éppen beleférek :D. Viccet félretéve: türelem rózsát terem. Remélem.
2014. febr. 2. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
Majdnem igazad van 6-os,de 2010 előtt nem sok mindenbe szólt bele az állam. Az új szocializmus 2010 óta van!
2014. febr. 3. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:

Emlékszem, ez 2004-ben kezdődött igazán!


Akkor mindenhonnan azt lehetett hallani, hogy kiszervezés kevesebb pénzért és munkahely elvesztése, meg hasonlókat.

Az emberek lelkébe tapostak és elkeseredtek nagyon is sokan ettől. Ez 2005-ben engem is érintett. Aztán 2008-ban veszett el teljesen a munkahelyem. 2009 karácsonya előtt jött a végrehajtó és még több szolgáltató jelezte, hogy végrehajtónak adja, ha nincs miből fizetnem. Azóta rendeződött már.

..és nem csak én voltam így, hanem nagyon is sokan, már akinek egyáltalán megmaradt a lakóhelye. Nagyon sok hajléktalan keletkezett akkoriban. Ezért vannak mindenhol fedél nélküliek.


Ilyen körülmények között csak azon lehet csodálkozni, ha maradt még valaki. akinek nem lett valami kára.



Igaz, akkoriban sok embernek gyorsan lett pénze, pár napon belül, mert a bankok különböző külföldi pénznemben felvehető hiteleket ajánlottak szintem feltételek nélkül. Még az se kellett igazolni, hogy legyen valakinek munkahelye!



A reklámokban mutattak egy nőt aki a bank tisztviselőt alakította. Befogta a fülét és a szájával mindenféle szaggatott hangokat adott, hogy még véletlenül se hallja meg, mennyit keres a hitel felvevő, csak írja alá és vigye már. Tudták, hogy az nagyon bőségesen uzsoraszerűen fog vissza folyni.


http://www.youtube.com/watch?v=L2SVCMUHCqc


Tudták, hogy ez mind be fog dőlni és a bankokat gazdagítja majd. Az mindegy, hogy milyen áron jutott a bankoknak, csak minél több folyjon be bármi áron!


Ezért adták szinte minden egyéb körülmény figyelembe vétele nélkül, csak legyen fedezete, amit el lehet majd venni.


Ez se tehette boldoggá az adósokat a végére.


Csodálkozunk, hogy idegbetegek lettek az alatt az emberek? Mit emberek, ember tömegek!


Csoda, hogy így állnak egymáshoz és mindenkihez, mindenhez az emberek?


Egy komoly, emberek elleni háború ért véget 2010 elején, amit egy párt viselt ellenü(n)k emberek és Magyarország ellen.

2014. febr. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
Tényleg? Szerintem itt egész más ért véget 2010-ben. Ha a fidesz marad,akkor keservesen rájövünk,hogy mi. Bár ha az összefogás nyer akkor meg ezt a rengeteg szennyet kéne eltakarítani,amit rájuk hagytak. Sajnos sem így sem úgy nem számíthatunk jóra. Ennek a naiv népnek ez jár!
2014. febr. 4. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!