Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Hír TV. P.8 műsorában...

Terményes kérdése:

A Hír TV. P.8 műsorában halhattuk: " A Balloldal szerint a vállasztás szabad lesz, de nem igazságos " Ez szerintem is így van. És szerintetek?

Figyelt kérdés

A választási rendszer gáláns a kis pártokkal.Szerintem az igazságos az lenne, ha annyiszor 5 %-ot,(parlamentbe jutási küszöb ) kellene elérni, ahány tagja van eggy pártszövetségnek.Mert ezen az alapon addig szövetkezhetnének minimális támogatottságú pártok, amig el nem érik a 15 százalékot.

A Parlamentbe jutás után,akár egymásnak is eshetnének.

Miféle kormányzás lenne ebből ?



2014. márc. 8. 23:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Egyetértünk.
2014. márc. 8. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem is.


Elve egy két pártból álló szövetségnek 10% a küszöb, akkor egy 3 pártból állónak legyen 15, egy négyből állónak 20 és így tovább.

2014. márc. 8. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Elve egy két pártból álló szövetségnek 10% a küszöb, akkor egy 3 pártból állónak legyen 15, egy négyből állónak 20 és így tovább."


Miért? Ezt mi indokolja?

2014. márc. 9. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Papíron egy párttá válnak és meg is van oldva. Komolyan ez a legnagyobb probléma a választási rendszerrel? Szerintem inkább az, hogy túl nagy az egyéni jelöltek jelentősége, pedig mindenki pártok alapján szavaz, ami érthető is, mivel van olyan választókerület is, amibe egy fél megye tartozik.
2014. márc. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

... Szerintem az eggypártá vállásnak megvan az a kockázata,hogy példáúl az MSZP.,az Eggyütt 2014.,és a PM. hívei nem szívesen szavaznának mondjuk Gyurcsányra.

Mesterházi is érezhette ezt. Midőn kijelentette " Lezárultak a tárgyalások" Bajnai pedig : "Gyurcsány Ferenccel nem szövetkezünk "

2014. márc. 9. 18:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!