Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A pedagógusok fele eddig nem...

A pedagógusok fele eddig nem kapott Erzsébet-utalványt. Az idén pedagógusnapra minden pedagós kap, de azok akik eddig is kaptak, a rendelkezésre álló forrás 2/3-át kapják, azok akik most kapnak először, a forrás 1/3-át. Szerintetek igazságos ez?

Figyelt kérdés

2013. máj. 9. 11:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
33%

Nem , sőt értelmetlen.

Az utalványok a forgalomba lévő pénz, pótlólagos eszköze.

Olyan mint a helyi pénz csak országos.

Nem inflálódik, nem gerjeszt önmagába kedvezőtlen pénzügyi hatásokat stb stb. Sokkal nagyobb mértékben kellene hasznosítani, akár a számlák fizetése is képbe kerülhetne, persze állami garancia mellett.

2013. máj. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
És akkor arról nem is beszéltünk, hogy az iskolában dolgozó nem pedagógusok fel sem merültek a cafetériával kapcsolatban.
2013. máj. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én most csak azoknak adnék, akik eddig nem kaptak. Egy iskolában pedig sok technikai szakember dolgozik, akik nélkül szintén nem tudna egy iskola működni.

Állítólag ez a nagy fenntartóváltás, intézményfenntartó létrehozása is azért kellett, hogy ezeket az egyenlőtlenségeket megszüntessék. Hát eddig nemigen sikerült ez...

2013. máj. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Az a borzasztó, hogy egy olyan országban, ahol a pedagógusoknak csak a fele kap Erzsébet utalványt, ott a szakszervezet megegyezik a kormánnyal. Ennyit az érdekképviseletről...
2013. máj. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Szerintem a kormány eredeti szándéka az, hogy 'szép legyen' a pedagógusok előtt. Azzal viszont, hogy több Erzsébet-utalványt ad azoknak akik EDDIG IS KAPTAK, feszültséget hoznak a rendszerbe. Így lehet egy népszerűséget hajhászó intézkedésből népszerűtlenséget hozó intézkedés. Hogy Orbánt idézzem: "Hát micsoda dolog ez kérem ... ?"
2013. máj. 9. 13:58
 6/11 Andizsuzsi ***** válasza:
Kérdező kérdésfeltevése egy kicsit félreérthető. Idén egy pedagógus, vagy egyáltalán az oktatásban dolgozó alkalmazott sem kapott Erzsébet utalványt. Akikről a kérdező ír, azok az előző évben katak, vagy nem. De ez akkor még a fenntartó önkormányzatokon múlt. Csak a pontosság kedvéért.
2013. máj. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Persze, hogy korábban még a fenntartó önkormányzatokon múlt. Most, hogy már egységes(ebb) a rendszer, joggal várnám én el, hogy vagy mindenki kapjon, vagy senki (de inkább mindenki természetesen).
2013. máj. 9. 14:16
 8/11 A kérdező kommentje:
Edit: úgyértem mindenki ugyanannyit (természetesen hogy mindenki semmit, abba rossz bele is gondolni)
2013. máj. 9. 14:19
 9/11 anonim válasza:
De ez most ,,ajándék", vagy innentől rendszeres az utalvány?És most visszamenőleg adják, vagy csak valamennyit.Én gyesen lévő pedagógus vagyok, eddig nem járt cafeteria.Gondolom én most sem kapok. :( :(
2013. máj. 23. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Mézesmadzag...

Erzsébet utalványról már szó sincs, meg arról az 1/3-ról sem, akit annak szántak, aki eddig nem kapott semmit.

Én tavaly sem kaptam, így aztán idén sem. Se pedagógusnapra, se visszamenőleg, gondolom a továbbiakban sem.

Komolyan mondom, nincs rá szavam, mennyire megalázónak érzem ezt a helyzetet...

2013. máj. 30. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!