Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a statisztikák szerint...

Ha a statisztikák szerint fél-egy év amig egy pályakezdő munkát talál akkor miért nem min. Fél év a türelmi idő amig nem kell TB-t fizetni/diákhitelt törleszteni?

Figyelt kérdés
Csak 45 nap van adva,de nem hiszem,hogy a többség talál munkát annyi idő alatt.Így is elég baj,hogy az ember hónapokig nem keres semmit("jobb esteben" tud a szülő(k)/partner nyakán élni),nemhogy még kérjen is...Arról nem is beszélve mi van,ha nem tudnak segíteni?Miből teremtsen elő plusszba még majd' 15e forintot havonta?

2014. márc. 11. 18:09
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem 45 nap van adva.

A 45 nap passzív jogosultság a diákigazolvány érvényességének lejártát követően kezd el pörögni, ami két hónap az új félév kezdetét követően!

Ha júniusban záróvizsgázol, akkor általában okt. 31-ig érvényes a diák. Plusz 45 nap, az dec. 15.

2014. márc. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nekünk azt mondták,hogy le kell adni a diákot amint kiadják az abszulutóriumot,ha nem adjuk le,nem kapjuk meg az indexet...
2014. márc. 11. 18:42
 3/6 anonim ***** válasza:
70%
azért mert fizess. senkit nem érdekel a sorsod meg miből fizeted, csak a bevétel
2014. márc. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az úgy már húzós dolog, sajnos, bár nem tudom, mennyire szabályos.

Ebben az esetben kérj ki jogviszony-igazolást, nézd meg mikor ér véget a jogviszony (jobb helyeken feltüntetik), és onnan kell számítani a 45 nap passzív jogviszonyt.


Amúgy a helyi önkormányzatnál kérelmezheted azt, hogy rászorultsági alapon fizessék helyetted az egészségüy szolgáltatási járulékot (Amit Tb-nem említettél, havi 6810 Ft 2014-ben).


A diákhitel viszont nagy cink, ha rajtam múlott volna, ilyen piaci alapú rendszert nem engedélyeztem volna, legyen akármilyen "kedvező" is...

2014. márc. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ezt én se értem,hogy most a hallgatói jogvisznony fennálásának megszünése,vagy a diák érvényessége számít?Mert mindenhol mást mondanak.Nem tudom,te hová jársz,de van egy ELTÉ-s ismerősöm és ő is ezt mondta,hogy le kell adni a diákot,különben nincs index...:/
2014. márc. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
16%

Hallgatói jogviszony számít. A diákigazolvány csak egy igazolvány különböző kedvezmények igénybevételére. Nem igazolja, hogy tanuló vagy.


Hát ez van fiatalok. Beléptek a nagybetűs életbe ami sárga csekkekkel van bélelve. Fizess :)


Egyébként 45 nap alatt simán el lehet helyezkedni. A probléma, hogy sok pályakezdő rögtön az álommunkájába akar menni. Hát ez nem fog összejönni. Elmész egy multihoz és végigjárod a ranglétrát. Ha mást nem, McDonaldsnál mindig van felvétel.

2014. márc. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!