Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Meddig lehet bírni idegekkel...

Meddig lehet bírni idegekkel és ép ésszel, azt a helyzetet, hogy valaki keresi de nem talál munkát?

Figyelt kérdés

Közbe van egy ilyen magyar közhiedelem, hogy aki nem talál munkát, biztos nem is keresi illetve nem keresi jól.

Ő szava a Te szavaddal szembe. Szerintem fekete, szerintem meg fehér.


2011. nov. 28. 22:55
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Egy-másfél évig lehet, annyi idő alatt eddig minden ismerősöm talált munkát.

Egyébként ezt az időt kell kihasználni arra, hogy tanulj, persze tudom, valószínűleg nincs félretett pénzed, de a jövőben érdemes minden hónapban félretenni valamennyit (szerintem minimum a jövedelmed 10%-át, annyit simán ki lehet spórolni bármennyi pénzből), így ha legközelebb munkanélküli lennél, akkor el tudsz menni pl. egy nyelvtanfolyamra. Barátnőm nemrég volt ilyenen, 4 hónap és 180 ezer Ft-ból meglett a középfokú nyelvvizsgája. Azt meg a munkaadók meg az ismerősök is jó szemmel nézik, ha valaki okosan tölti el az idejét.

2011. nov. 28. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha olyan részen laksz ahol tényleg nincs munka akkor mobilnak kell lenni, és elköltözni oda ahol van. Akár külföldre is, ha van nyelvtudás, és nem akadály a család.
2011. nov. 28. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Egy idő után beletörődsz..

Én 2 éve nem találok munkát. Már lassan az utca sepréshez is gyémántdiploma kell. Én es találok semmi értelmes munkát. Ha akad valami általában több a ráfizetés mint amit keresek. Vagy pedig 2-3 hónap után elbocsájtanak mindenkit. egyre több embernek nincsen munkája. egyre több ember verseng a munkáért. Egyre kevesebb munkahelyre. Szolnok megyében élek 27 éves vagyok programozó autófényező meg van egy rahedli okjs papírom jogsim stb és semmilyen állást nem kapok. Én tervezem az ország elhagyását. Az az érdekes hogy a haverjaim közül 10 ből 1 ha dolgozik az is a tudásához és képzettségéhez képest egyenesen sértő munkát csinál.

Szerinted nekem hogy esik az hogy 1millió 1 önéletrajzot adtam be és sehová nem kellek. szóval elhiszük hogy nem rajtad múlik. Amúgy az adórendszer tehet róla. kimennek a nagy cégek is innen a kicsik meg tönkremennek.

2011. nov. 29. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
82%

180 ezer Ft ez is jó..

Egy munkanélküli kb egy fél évig ennyiből él!!!!!

miből tegyen félre? A 0 az ha szorzod ha osztod ha gyökre vonod is 0. Lehet neked ez nem pénz de aki nem dolgozik annak pénze sincs. és mire eljut odáig hogy tanulni kéne valamit rendszerint már letelt a munkanélküli juttatása is, A legtöbb munkaadó csak hiteget ( majd értesítjük) De soha nem értesítenek. Az is ritka hogy felhívják a jelentkezőt hogy sajnáljuk ,de nem az öné az állás.

Én nem értem milyen emberek vagytok ti. Gyertek már el vidékre egy pár évre. majd rájöttök mi van itt. Elárulom semmi! Bár most szerintem a fővárosban is rengeteg az állástalan.

2011. nov. 29. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
69%

#4 pedig Digónak igaza van a mobilitásban.

Én is vidékről költöztem Budapestre, és a dupláját kapom annak, amit vidéken kaptam.

Költözzetek többen, és béreljetek egy lakást megosztva, én is szobával kezdtem. Az otthoni lakást meg adjátok el, kezdőtőkének jó, ha csak szobát bérelsz, pluszban jössz ki.

De először munkád legyen, lakást pikkpakk lehet találni.

2011. nov. 29. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
54%
Ja, hát akinek mindenre csak a kifogása van, mint itt az egyik válaszolónak az nem is tudom miért csodálkozik, ha nem talál semmit.
2011. nov. 29. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Én 2 évig nem találtam munkát, aztán leléptem az országból. Persze ez azon is múlik, hogy mit vállalsz el. Pont a 2. év vége felé felvettek egy irodába, ahol minimálbérért, 3 hónap próbaidővel (vagyis valószínűleg kirúgnak a 3. hónap végén és felvesznek valaki mást 3 hónapra, hogy spóroljanak) emelgethettem volna a telefont, meg mosogathattam volna az ügyvédek koszos tányérját. És ezért is nem talál sok ember munkát, mert mint 03:39-es válaszoló is mondta, "sértőnek" találunk bizonyos munkákat. Csakhogy az a helyzet, hogy ha minden kötél szakad, akkor muszáj azt elvállalni, ami épp van.


Van egy élelmiszerboltos ismerősöm. Nemrég keresett eladót, jól menő üzlet, megfizeti az alkalmazottakat, kezdő fizetés havi 100ezer, 3 hónap után, ha beválik, akkor 125 nettó. (és nem rúgja ki mindenféle indok nélkül). A nagyon kevés megfelelő jelentkező közül (elképesztő volt nézni, hogy emberek még egy rendes e-mailt vagy önéletrajzot sem tudnak megfogalmazni, együtt szörnyülködtem a haverommal) kiválaszott 6 embert, akiket behívott elbeszélgetésre. Ebből 3 el sem jött a megbeszélt időpontban, de még szólni sem szólt, hogy nem jön. A másik háromból kettő megfelelő lett volna, behívta őket próbanapra, egyik se jött el. Végül második körben nagy nehezen talált egy embert, aki hajlandó is volt dolgozni és most jól megvannak, továbbra is jól megy a bolt.

Szóval úgy látom, hogy valós probléma ez, a saját bőrömön is tapasztaltam, de azért sokan nyafognak is, csak amikor ott a lehetőség, akkor fáj a munka (mondjuk én nem értem, én anno simán ugrottam volna egy ilyen eladói munkára, ennyi pénzért).

2011. nov. 29. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Az én párom 1,5 évig keresett munkát. Bármit elvállalt volna. Csak protekcióval sikerült bezsúfolni valahova, éhbérért. De dolgozott, amíg nem talált jobbat.


Tőlünk egy dolgozó azért számolt le, mert nem volt hajlandó a cég kocsin minden nap hazafuvarozni. Ő ezt megszokta egy régebbi cégénél. Hozzáteszem, nem főnökről, hanem sima szakmunkásról van szó. A telephelyre beszállították, onnan meg mindenki ment a maga útján haza. Neki ez ciki volt, ő kocsit kért volna a feneke alá. Mivel nem kapott, inkább leszámolt...


Hát ez a két véglet.

2011. nov. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
36%

ma 03:53


Te nem azért nem kapsz munkát mert nincs, hanem mert valószínűleg az önéletrajzodat sem tudod segítség nélkül megírni, és az is fullon van helyesírási hibával!

2011. nov. 29. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
63%

04:00 szövegértés, szövegértééés!!


Nem vagyok hülye, egy szóval sem mondtam, hogy a kérdező most azonnal húzzon elő százezreket a zsebéből, nyilván nincs is neki.

Egy tanácsot adtam a jövőre nézve. Olyan tanácsot, amit mindenki, akibe egy icipici értelem szorult, megért.


Ha jól sejtem, te az a típusú ember vagy, aki azt mondja, "60-80-100" ezerből nem lehet félretenni. Pedig lehet. Sőt kell is, tekintve hogy a mai helyzet az, hogy magadnak kell gondoskodni magadról. Én perpill 40 ezerből élek, és teljesen elfogadhatóan megélek. Nem véglegesen, csak átmenetileg: úgy gondolom, amíg nincs legalább fél millám félretéve, addig nem is költök többet. Ez minimálbérrel számolva is max. két év. Ezzel biztosítom azt, hogy ha netán elveszteném a jövedelmem, ne haljak éhen akkor sem, ha esetleg lejárna a segély. Illetve hogy szükség esetén el tudjak menni egy pár hónapos tanfolyamra és legyen rá pénzem is.


Persze mindenkinek szíve joga meggyőzni magát, hogy őt úgyse rúgják ki, vagy ha kirúgják is, egy hét múlva úgyis talál munkát. Csak a tapasztalat nem ezt mutatja...

2011. nov. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!