Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen korlátok közé szorítaná...

Milyen korlátok közé szorítanád vissza a szavazati jogot?

Figyelt kérdés

2014. márc. 11. 19:37
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
Csak a magyarországi lakhellyel rendelkező, 18. életévét betöltött magyar állampolgár szavazhasson.
2014. márc. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
53%
Én az adófizetést tenném feltétellé.
2014. márc. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Magyarországi lakhely és a 8 általános elvégzése.
2014. márc. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Magyar állampolgár, magyarországi lakhely, 18-at betöltött, bejelentett munkahellyel rendelkezik/tanul/nyugdíjas.
2014. márc. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 T-55 2.0 ***** válasza:
100%
Csak azok akik itt laknak,itt fizetnek adót. Külföldi NE verje a csanalat az én ....-mal.
2014. márc. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, nem illik elviccelni, de nekem tetszik az a megoldás, amit pár hónapja (talán szilveszterkor?) említettek a Rádiókabaréban: mindenkinek annyi szavazata lenne, ahány foga van. Életképesebbnek tűnik, mint a jelenlegi.
2014. márc. 12. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Érettségi vagy szakmunkásképzőben elvégzett szakma.

Ez nem egy lehetetlen küldetés, egy fogyatékoson kívül kb. mindenki megcsinálhatja, akinek csak 6 meg 8 osztálya van, ne szavazhasson.

Vagy 8 általános 1 szavazati jog, érettségi/szakma 2, diploma 3, kicsit igazságosabb.

Ja és csak magyarországi lakos.

2014. márc. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én még annyit fűznék hozzá, hogy engem nem zavar, ha egy külföldi állampolgár is szavaz, de csak akkor ha itt él, itt dolgozik és itt fizet adót. Gyakorlatilag az ő életére is olyan befolyással van a választás, mint minden magyaréra. Inkább ő szavazzon, mint olyan valaki, aki még a lábát nem tette az ország területére, de magyar állampolgár.
2014. márc. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A szavazati jogot nem lehet korlátozni, amúgy mért érne 2 diploma többet mikor fél életét közpénzből iskolapadba tölti valaki, mint aki már tízenévesen dolgozot.
2014. márc. 12. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kiterjeszteném a szavazati jogot.

Emelt díjas SMS-el lehetne szavazni, az RTL közvetítené, és Stohl Buci T alakban záródó tenyerei vetnének véget a szavazásnak. :-)


Ez sem lenne kevésbé komolytalan, mint a mostani rendszer...

2014. márc. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!